Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> Умови роботи журналіста

Умови роботи журналіста

Назва:
Умови роботи журналіста
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,81 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
„Умови роботи журналіста”

Зміст:

Вступ 3

Розділ І

Умови продуктивної роботи журналіста 4

Загальноредакційні умови для роботи 5

Розділ ІІ

Вплив комп`ютеризації на майстерність журналістської робот 6

Висновки 9

Список використаної літератури

Вступ

Відомий український журналіст Микола Вересень якось сказав в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня", що "журналіст — це дзеркало, в яке дивиться суспільство". Іншими словами, усі журналістські вади віддзеркалюють стан сучасних ЗМІ. Тому гарний, високоосвічений автор повинен використовувати всю свою майстерність для якісної, продуктивної роботи. Та чи може праця журналіста залежити від навколишніх умов, від робочого інструментарію, робочого місця?

Звісно так. Для успішної роботи публіцисту потрібні прийнятні умови, обширна база інформації, новітня техніка тощо. Це все значно спрощує і покращує результативність праці, і не тільки журналістської, а і будь якого спрямування.

Якість журналістської праці напряму залежить від оперативності подачі інформації. Джерела, якими користується журналіст, повинні бути правдивими і своєчасними. Треба поважати і цінувати свої джерела інформації, цитувати їх при нагоді.

Отже, гарні умови для роботи мають вагоме значення для результативності журналістської праці, вони безпосередньо впливають на творчий процес.

Розділ І

Умови роботи для журналіста

Журналістська, редакторська та письменницька праця потребує синтезу знань і практики, визначного таланту, незвичних здібностей. Для редакторської та журналістської роботи „стрижнем” фаху є вміння нестандартно мислити, пропускати інформацію через призму свого інтелекту і робити з неї „гарячі” факти, а потім все це ще й оригінально викласти на папері.

Але тільки цього недостатньо для високорезультативної діяльності навіть найосвітченішого спеціаліста. Для цілковитої зосередженості на роботі журналіст-редактор потребує певних умов.

Для успішної роботи журналісту-публіцисту, редактору треба:

• Гарні умови (обладнання, засоби зв`язку, новітня техніка):

• Обширна база інформації (редакційно-інформаційна служба);

• Орг. техніка (цифрова техніка, канцелярське приладдя тощо);

• Робоче місце (добре обладнане + довідкова література, картотека досьє + техніка + телефон);

• Засоби занотовування інформації (диктофон, папір для друку, блокноти тощо).

Результативність кожного працівника, а тим паче людей творчих професій – залежить безпосередньо від умов, у яких вони працюють.

Швидкість і якість роботи залежить від того, яка атмосфера панує в колективі, від того, чи може фахівець зосередитися, чи є у нього під рукою все необхідне для праці.

Загальноредакційні умови для роботи

Оптимальні робочі умови можна поділити на дві групи: загальноредакційні та індивідуальні (персональні). Головним чином про створення оптимальних умов для роботи має дбати засновник ЗМІ та керівництво редакції в особі головного редактора.

У системі внутрішньоредакційної інформаційної служби, яка є необхідною передумовою успішної роботи редакційного колективу, зосереджуються великий масив інформації з різних галузей суспільного життя, який вибудовуються у певній послідовності і використовується для підготовки журналістського твору. В науковій, довідковій літературі, словниках, збірниках є багато того, що може стати в пригоді журналісту.

Безпосередня функція інформаційної редакційної служби - це систематизація та аналіз інформації, необхідної в ході підготовки до випуску у світ видання. Основою цієї служби є редакційна бібліотека (каталоги, картотеки, довідкова література, різноманітні словники).

Але якщо редакція повністю оснащена комп’ютерами, якщо створена редакційна комп’ютерна мережа, то пошук і зберігання матеріалів та необхідної інформації зводиться до порпання в пам΄яті комп`ютера.

Оргтехніка – обов`язковий супутник сучасного журналіста. Зараз існує велика кількість високотехнічних досягнень, зокрема це цифрові електронні прилади, ПК. Це підвищує ефективність праці кореспондента.

Але ж не всі обов`язки можна доручити машині. Тому в редакціях все ще й досі не обходяться без швидкозшивачів, діроколів, скріпкозшивачів і канцелярських скріпок.

Всі ці фактори складають умови для роботи журналіста.

Розділ ІІ

Вплив комп`ютеризації на майстерність

журналістської роботи

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Умови роботи журналіста

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок