Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> Потреби преси щодо урядової інформації: конфлікт інтересів уряду і масмедіа

Потреби преси щодо урядової інформації: конфлікт інтересів уряду і масмедіа

Назва:
Потреби преси щодо урядової інформації: конфлікт інтересів уряду і масмедіа
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,82 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Потреби преси щодо урядової інформації: конфлікт інтересів уряду і масмедіа”


ПЛАН
Вступ
1. Основні принципи надання інформації від уряду громадянам через ЗМІ
2. Правові аспекти регулюванням урядом ЗМІ
3. Особливості захисту державної інформації.
Проблеми доступу до закритої інформації
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Складовою права громадян на інформацію, гарантованого ст. Конституції України та ст. 10 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод 1950 р., є право на отримання своєчасної, повної та неупередженої інформації про діяльність органів державної влади і місцевого самоврядування. Водночас ситуація з реалізацією права особи на інформацію в Україні охарактеризована як загрозлива, в тому числі через відсутність механізму забезпечення вільного доступу громадян до інформації про діяльність державних органів і встановлення необґрунтованих обмежень у цій сфері.
Інформація – це повітря демократії. Лише обізнане суспільство може здійснити контроль за діяльністю влади, щоб примусити її служити громадським інтересам. І навпаки, погана влада потребує таємності, щоб поховати власну неефективність, марнотратство і корупцію. Тому відкритість влади, оприлюднення інформації про те, що саме і як вона засекречує, є завжди актуальним політичним питанням, лакмусовим папірцем, що свідчить про її реальні наміри і плани. Не менш актуальним питанням є організація владою негласного отримання інформації і підконтрольність відповідних процедур.
Україні дістався у спадок важкий тягар тоталітарного минулого, коли протягом десятиріч практично вся державна діяльність була засекреченою, а намагання отримати інформацію і розповсюджувати її трактувалося як антидержавна діяльність і було об’єктом пильного стеження з боку КДБ. Втім, радянська влада ховала свої злочини, розвал економіки, власні доходи, пільги і привілеї тощо. І позбавитися цієї сумної спадщини досить-таки тяжко, бо рецидиви минулого за роки незалежності стали надто частими.
На сьогоднішній день можна говорити про таке явище як конфлікт інтересів уряду і масмедіа. Уряд, у більшості випадків, намагається приховати негативні прояви своєї діяльності і тому поширення інформації, яка негативно вплинула на їх репутацію і т.п. є для них вкрай небажаним. Інтереси уряду стосовно поширення інформації діаметрально протилежні бажанням незалежних масмедіа.
1. Основні принципи надання інформації
від уряду громадянам через ЗМІ
У міжнародному праві вироблено низку принципів, які дозволяють визначити, чи насправді внутрішнє законодавство забезпечує доступ до інформації. Тут згадати слід два принципи.
Перший – принцип максимального оприлюднення: вся інформація, яку зберігають державні органи влади, підлягає оприлюдненню, винятки можуть бути тільки для дуже обмеженого числа випадків.
Другий принцип характеризує вимоги щодо обмежень: а) виключення повинні бути ясними, б) описуватися вузько, в) підлягати суворому контролю на предмет наявності «шкоди» і впливу на «суспільні інтереси». А саме: відмова державного органу оприлюднити інформацію є виправданою, якщо, по-перше, інформація має відношення до легітимної мети, передбаченої законом, по-друге, її оприлюднення має дійсно загрожувати тим, що буде завдано суттєвої шкоди легітимній меті, і, по-третє, шкода, яка може бути заподіяна меті, повинна бути вагомішою, ніж суспільний інтерес в отриманні інформації. З цих принципів однозначно витікає, що перелік відомостей, які входять до кола обмежень, має бути вичерпно визначений і оприлюднений.
9 липня 2003 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо сфери охорони державної таємниці)» (номер реєстрації 2663, автори міністр юстиції Олександр Лавринович, голова СБУ Володимир Радченко, заступник генерального прокурора Сергій Винокуров, начальник Головного штабу МВС Віктор Зубчук), яким вносяться зміни до семи законів.
Проект було підтримано, але він одразу був підданий нищівній критиці експертами, журналістами, представниками західних інституцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Потреби преси щодо урядової інформації: конфлікт інтересів уряду і масмедіа

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок