Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> РЕТРОСПЕКТИВА "ЖІНОЧОГО ОБЛИЧЧЯ" У ПРЕСІ: ЗАРУБІЖНИЙ ТА ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД

РЕТРОСПЕКТИВА "ЖІНОЧОГО ОБЛИЧЧЯ" У ПРЕСІ: ЗАРУБІЖНИЙ ТА ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД

Назва:
РЕТРОСПЕКТИВА "ЖІНОЧОГО ОБЛИЧЧЯ" У ПРЕСІ: ЗАРУБІЖНИЙ ТА ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,35 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 070.41"4Ї":Ї47.156.
ЗЕМДЯКОВА Т. А.
РЕТРОСПЕКТИВА "ЖІНОЧОГО ОБЛИЧЧЯ" У ПРЕСІ: ЗАРУБІЖНИЙ ТА
ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД
У статті комплексно систематизовано вітчизняний і зарубіжний досвід входження жінок у журналістику. Розглянуто поняття мовного дискурсу, а також особливості роботи жінки- журналіста з позиції стилю та емоційно-експресивного наповнення матеріалів. Проаналізовано специфічні риси жіночої журналістики, психологічні особливості фемінної поведінки і фемінного світосприйняття, а також комплексно досліджено внутрішню асиметрію сучасної моделі гендерних відносин сформованої засобами масової інформації.
Ключові слова: гендер, редакція, жінки у журналістиці, гендерні стереотипи, дисбаланс, мовний сексизм.
Дискусії науковців на тему "жінка в редакції газети", "жіночий стиль" чи "жіночий журналістський текст" досі залишаються поза увагою науковців, мають поверховий характер і разом із практичним втіленням висновків, гіпотез і думок у професійних журналістських виданнях знаходяться у зародковому стані.
Гендер за своєю суттю має здатність асимілюватися у будь-яку сферу людської діяльності, тому сміливо можна стверджувати про своєрідну тотальність цього явища. Інша річ, що науковці досліджували його тільки в окремих ракурсах і сферах. До прикладу, найбільше гендерні аспекти досліджені в економіці й політиці.
Фемінізм і ґендерні дослідження зробили суттєвий внесок у зміну поглядів на суспільство. Науково-дослідницька діяльність, а також практичний феміністичний рух дали можливість сформулювати свій дискурс - спосіб говорити про жіночі проблеми, зокрема в галузі журналістики. Дискурс, здебільшого в гуманітарних науках, вживається як специфічний спосіб організації мовної діяльності. Філософи-структуралісти, зокрема М. Фуко, Ж. Лакан, розширили таке поняття. Вони доповнили його соціальними засобами, які прийняті в конкретному суспільстві та зумовлені певними правилами мови. Отже, дискурс - це не просто спосіб правильно говорити, але й засіб формування мислення особи. Гендерний дискурс формує, визначає та закріплює у суспільній свідомості та у свідомості особи соціальні ролі жінки й чоловіка, їхню значимість.
Журналістика досить активно реагує на прояви масової культури і масової свідомості. Вона закріплює, поширює і навіть нав'язує численні стереотипи.
Здається, відійшли у минуле патріархальні підходи попередніх епох. Очевидним стало те, що сьогодні журналістика - професія жіноча. Серед студентів - 85 % дівчат. Такий самий показник і серед працівників ЗМІ [4] .
Саме тепер жінка найкомфортніше почувається чи то у кріслі головного редактора, чи то провідного журналіста, або навіть репортера, який їздить по гарячих точках. Цю думку підтримають багато журналісток, які починали будувати кар'єру ще на початку, або наприкінці дев'яностих і мають змогу порівняти динаміку і розвиток цієї професії, беручи за основу історичні процеси українського суспільства. А поява і становлення жінок у журналістській професії, як в Україні так і за її межами мало складний і неоднорідний характер.
На думку авторитетних спеціалістів, „першим входженням жінок у журналістику є не просто безпосередня участь у ній двох видатних персон XVIII століття Катерини ІІ та Катерини Дашкової, але і їхнє фактичне керівництво журналами у перші роки становлення журналістики [1]. Саме цим жінкам присвячено ряд статей у збірниках, монографіях та інших дослідженнях, які стали предметом нашого огляду. Вчені відзначають взаємозв'язок літературно-політичної діяльності Катерини ІІ і політичної мети епохи. Одночасно, Катерина ІІ та Катерина Дашкова вже в епоху Просвітництва усвідомили, наскільки важливим є друковане слово не тільки як таке, що формує громадську думку, а й створює їм відповідний імідж. Крім того, ці жінки мали яскраву творчу індивідуальність. Російська дослідниця А. Н. Тепляшина пише про Катерину ІІ: „Її увага зосередилася на аморальності та фальшивості суспільного правопорядку, на моральних хворобах людей. За кордоном часто піддавали сумнівам самостійність її літературної творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: РЕТРОСПЕКТИВА "ЖІНОЧОГО ОБЛИЧЧЯ" У ПРЕСІ: ЗАРУБІЖНИЙ ТА ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок