Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> Проблеми незалежності ЗМІ в сучасній Україні

Проблеми незалежності ЗМІ в сучасній Україні

Назва:
Проблеми незалежності ЗМІ в сучасній Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,72 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Проблеми незалежності ЗМІ в сучасній Україні


Стан свободи преси у світі протягом минулого року наочно погіршився Ї таким є головний підсумок звіту міжнародної організації захисту свободи преси "Репортери без кордонів" за 2001 рік. За більшістю статистичних показників 2001 рік виявився значно гіршим за попередній, говориться у повідомленні Інституту масової інформації, який представляє в Україні цю міжнародну правозахисну організацію. Так у 2001 році заарештовано 489 журналістів (у 2000 Ї 329), 716 працівників ЗМІ зазнали погроз і насильств (у 2000 Ї 510), зафіксовано 378 випадків цензури (у 2000 Ї 295), 110 фактів ув'язнення журналістів (на 4 січня 2001 року Ї 77) . Виняток становить лише кількість вбитих журналістів і то лише на одну жертву менше Ї 31 у 2001 проти 32 у 2000-му. У той же час, відзначено у документі ІМІ, вперше за останні роки 2001 рік позначився випадками погіршення свободи преси у країнах сталої демократії. Такими є наслідки терористичних актів 11 вересня і наступної антитерористичної операції для багатьох засобів масової інформації США, Канади і Великобританії. У багатьох країнах позначилась тенденція посилення контролю за діяльністю іноземних журналістів. Китай, Саудівська Аравія, Бірма, Північна Корея і В'єтнам тримають іноземних журналістів під постійним контролем. Інша небезпечна тенденція, присутня у багатьох країнах, Ї безкарність злочинів щодо журналістів. Слідства у справах про вбивства журналістів у переважній більшості випадків закінчуються безрезультатно, а їхні замовники не встановлюються і залишаються на волі. До переліку таких країн потрапила і Україна.
Вдруге звіт "Репортерів без кордонів" згадує Україну у переліку семи європейських країн, де протягом 2001 року мали місце випадки вбивства журналістів. "Цього разу йдеться про Ігоря Александрова, трагічна загибель якого забезпечила Україні місце поряд із Північною Ірландією , Косово і Країною басків," Ї указується у повідомленні ЗМІ.
Картина по Україні виглядає не надто оптимістично, хоча певні позитивні зрушення зі станом свободи слова є. І судити про це можна за попередніми висновками моніторингу стану свободи слова в Україні, який проводить Інститут масової інформації. Про деякі з них " розповів редактор інтернет-видання цього інституту Андрій САЙЧУК. За його словами, в Україні протягом минулого року вбито п'ять журналістів (у попередньому році Ї теж загинуло п'ятеро наших колег), троє заарештовано (як і у 2000), зареєстровано 13 позовів до суду (у 2000 Ї 10), 39 випадків цензури, прямого або непрямого втручання у роботу журналістів (у 2000 Ї 16), 28 фактів побиття представників ЗМІ (у 2000 Ї 13). Серед головних висновків моніторингу Ї констатація, що ні в діях Генеральної прокуратури України, ні МВС, ні СБУ ставлення до розслідування резонансних справ, пов'язаних з журналістами, радикально не змінилося. Хоча, за оцінкою представника ІМІ, слід відзначити певний позитив у тому, що справи, пов'язані зі ЗМІ, усе ж таки доходять до суду Ї і вже відомі прецеденти, коли преса їх виграє ("Ведомости+" (Кіровоград), "Агент" (Краматорськ)). Це, вважає керівник інтернет-проекту, є показником того, що відносини влада-медіа поступово переходять на новий рівень, де конфлікти вирішуються у судах. Щоправда, відзначив А. Сайчук, тут поки багато що вирішує чесність судді, який виносить рішення. Окрім того А. Сайчук відзначив таку негативну тенденцію, як ліквідація незручних комунальних ЗМІ та активне використання для цього адмінресурсу, непрозорості роботи нинішньої Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України. Серед позитивних тенденцій було названо й зниження кількості конфліктів між ЗМІ та податковою адміністрацією.
КАРПАЧОВА, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини:
- Те, що Україна потрапила до переліку країн, де вбивають журналістів, прикро, але це Ї об'єктивно. Ще у першій доповіді Уповноваженого про стан дотримання прав і свобод людини спеціальний розділ було присвячено цій проблемі, де наголошувалося на загрозливому стані цього явища Ї як для самих журналістів, так і для самої держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 



Реферат на тему: Проблеми незалежності ЗМІ в сучасній Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок