Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> Національні культурологічні телеканали УТР і «Культура»

Національні культурологічні телеканали УТР і «Культура»

Назва:
Національні культурологічні телеканали УТР і «Культура»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,96 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Національні культурологічні телеканали УТР і «Культура»


Всесвітня служба „УТР”
Державну телерадіокомпанію "Всесвітня служба „УТР” створено згідно з Указом і дорученнями Президента України та рішеннями Ради Національної Безпеки і Оборони України. "Всесвітня служба „УТР” розпочала розміщувати в ефірі перші експериментальні передачі на супутниковому каналі „Експрес” 01.03.2003 року (початковий обсяг - 4 години на добу). Здійснення технічної трансляції забезпечує Державне підприємство "Укркосмос" (Національне космічне агентство України). 22.10.2003 року Національна Рада України з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення про видачу УТР ліцензії на супутникове мовлення.
Головною метою створення Національного каналу супутникового телерадіомовлення є забезпечення входження України у світовий інформаційний простір та вирішення завдань входження національної інформаційної інфраструктури до європейської інформаційної інфраструктури та глобальної інформаційної інфраструктури; розповсюдження як в Україні, так і за кордоном технічними і технологічними засобами об'єктивної інформації про процеси, що відбуваються в нашій державі…, створення конкурентоспроможної інформаційної продукції та розповсюдження, обмін і продаж її в Україні і за кордоном.
З 01.07.2007 року обсяг мовлення доведено до 24 годин на добу з титруванням програм англійською мовою. У планах є спеціальні програми англійською, німецькою, французькою, іспанською, російською та арабською мовами. Цьому сприяє допомога ряду телеорганізацій в залученні кращих телепрограм провідних виробників телепродукції, зокрема, Національної телекомпанії України, ”Укртелефільму,” „Культури”, „Києва”, 27 регіональних телерадіокомпаній та інших.
На сьогодні обсяг мовлення складає 72 години на добу - 24 годин на Євразію, 24 годин на Північну Америку, 24 годин Інтернет-мовлення [16, http://www.utr.ukrintell.com.ua/chan], станом на початок січня 2008 року сигнал УТР приймають 105 країн світу.
На УТР – виключно українська музична культура у широкому жанровому діапазоні: музика українських композиторів, світова класична музика у вітчизняному виконанні, «академічна», народна, національна церковна музика, мистецтво українських джаз-менів, українська поп-музика («Музичний вернісаж») і традиційна пісенна естрада («Мелодія двох сердець), трансляція фестивалів дитячої піснетворчості, документальні фільми про українських композиторів, співаків, музикантів-виконавців. При цьому, крім телепередач власного виробництва, практикується й ретрансляція музичних передач інших українських телеканалів.
«Культура»
Аналогічний широкий діапазон музичних передач наявний і на телеканалі «Культура» (організація-оператор – ДТРК «Культура», засновник і власник - Державний комітет телебачення і радіомовлення України). Крім того, на цьому каналі здійснюється єдина на все українське телебачення інформаційно-пізнавальна передача про вітчизняних джазових музикантів «Полтарєв-джаз» (у формі «ріелити»-інтерв’ю з головними героями передач з музичними інструментами в руках; автор і ведучий – відомий знавець джазового мистецтва П.В.Полтарєв). До того ж, 2007 рік став для цього телеканалу переломним: він розпочав цілодобове мовлення на самостійному каналі (доти – здійснював лише епізодичне мовлення, та й то по кілька годин на добу, на каналі УТ-1). Водночас, «ахілесовою п’ятою» цього каналу є незадовільне інформаційне забезпечення його роботи. Так, ДТРК «Культура» досі не має власного Інтернет-ресурсу, а програма передач на каналі «Культура» іншими ЗМІ – як друкованими, так і в мережі Інтернет – подається лише вибірково (як правило, лише на вечірній час).


Список використаних джерел:
Культурна політика в Україні. Аналітичний огляд / Підготовлений в рамках участі України в програмі оглядів національних культурних політик Ради Європи / Ред.-упорядник, кер. Автор. колективу О.Гриценко. – С.87-92 (Розділ 5.4. Телебачення).
Офіційний сайт Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Національні культурологічні телеканали УТР і «Культура»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок