Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> Свобода слова і журналістська діяльність Загальні уявлення про свободу. Діалектика свободи і необхідності.

Свобода слова і журналістська діяльність Загальні уявлення про свободу. Діалектика свободи і необхідності.

Назва:
Свобода слова і журналістська діяльність Загальні уявлення про свободу. Діалектика свободи і необхідності.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,27 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Свобода слова і журналістська діяльність
Загальні уявлення про свободу. Діалектика свободи і необхідності.


Прагнення до свободи — один з невід'ємних атрибутів людини. Під свободою розуміється право на будь-яку діяльноість, наслідки якої не завдають шкоди природному та соціальному довкіллю. Поняття "діяльність" охоплює як фізичні, так і духовні, інтелектуальні вчинки людини. Поняття "завдання шкоди" включає в себе не тільки принесен-ня фізичних чи економічних збитків і втрат окремим людям і суспільству в цілому, але й нематеріальну іяльність, спрямовану на об-меження свободи, заклики до насильства, національної чи класової не-терпимості та ін.
Свобода діяльності в будь якій сфері (і в журналістиці в тому числі) виявляється в можливості ставити певні цілі й боротися за їх здійснення на основі вільного свідомого вибору й творчого рішення. З прагнення людини до свободи виникає розвиток науки, мистецтва, а та-кож і журналістики як інформаційної діяльності, що має яскраво вира-жену гносеологічну функцію. Свобода невідривна від пізнавальної діяльності людини, від творчості. У свою чергу творчість можлива ли-ше за умов свободи.
При цьому слід чітко уявляти, що абсолютна свобода людської діяльності неможлива. Людина завжди обмежена:
1) законами природи,
2) законами суспільства,
що діють незалежно від суб'єкта, а також
3) мірою власного суб'єктивного пізнання цих законів.
Лише діяння у згоді із законами природи й суспільства робить людину вільною й спроможною до досягнення покладених перед собою цілей. Свобода полягає в пізнанні необхідності й в подоланні не-обхідності на основі її пізнання. Голландському філософу Бенедиктові Сггінозі (1632-1677) належить визначення "Свобода — це усвідомлена необхідність", що увійшло як крилатий вислів у філософську свідомість
людства. Отже, подолання необхідності можливе лише за допомогою пізнання необхідності. Свобода
1) обумовлена рівнем оволодіння законами природи й суспільства і прийняттям їх як умов і меж діяльності суб'єкта;
2) неможлива без бажання й волі, користуючись знаннями за-конів і творчо застосовуючи їх на практиці, створювати найважливіші для людини цінності в межах необхідності;
3) досягається тоді, коли суб'єкт діє на загальнолюдських заса-дах, прагне служити людству, своєму народові;
4) керується почуттям суспільної відповідальності у вільному по-водженні з фактами та їх інтерпретаціями.
Будь-яке пізнання має щонайменше два аспекти:
1) знання фактів,
2) розуміння й пояснення їх.
Це ніби два поверхи пізнавальної діяльності людини. Із нагрома-дження знань про факти починається пізнавальний процес. Але факти лишаються мертвими без пояснюючої їх теорії. У свою чергу будь-яка теорія, концепція може бути побудована лише на ґрунті міцної і обшир-ної фактичної бази.
Розрізняють два основні тиші свободи:
1) економічна, тобто свобода праці, яка дозволяє людині вільно обира-ти сферу прикладення своїх сил і здібностей; максимально реалізувати себе в суспільно-корисній пращ; запровадити в життя своє право на власність над продуктами своєї діяльності;
2) політична, тобто свобода духовних пошуків, яка реалізується в праві мати, висловлювати й поширювати свої погляди, думки й переконання.
Журналістика народжується на певному етапі історичного роз-витку людства із загального потягу людства до свободи, із пошуку осо-бою свободи, із потреби робити інформацію (тобто знання про факти та їх витлумачення) здобутком якнайширших мас.
Крізь усю історію людства проходить боротьба за свободу слова, як головну умову загальної:}спільної свободи, головну умову забезпе-чення вільного розвитку людини, побудови демократичного суспільства. Сьогодні свобода слова сприймається як найбільше завою-вання світової цивілізації.
Для журналістики свобода слова мусить розглядатися принаймні в двох аспектах:
1) як свобода преси і
2) як свобода творчості.
Свобода преси — це право громадян та їх організацій вільно ви-кладати свої погляди через газет, журнали та інші ОМІ, це життєво необхідна умова для найповнішого виявлення політичного змісту і суспільних функцій друкованого слова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Свобода слова і журналістська діяльність Загальні уявлення про свободу. Діалектика свободи і необхідності.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок