Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> КОМУНІКАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ

КОМУНІКАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ

Назва:
КОМУНІКАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,10 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 659.4
З. М. ОСТРОПОЛЬСЬКА
КОМУНІКАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ
Розглядаються окремі аспекти теорії і практики комунікативних технологій у сучасному українському суспільстві.
Ключові слова: комунікація, комунікативні технології, паблік-рилейшнз, реклама, гендер.
Рассматриваются отдельные аспекты теории и практики коммуникативных технологий в современном украинском обществе
Ключевые слова: коммуникация, коммуникативные технологии, паблик рилейшнз, реклама, гендер.
Separate aspects of theory and practice of communicative technologies in present-day Ukrainian society are examined.
Key words: communication, communicative technologies, public relations, advertising, gender.
Розвиток технології є визначальним моментом культурної еволюції людства. У цій статті ми ставимо за мету розглянути окремі аспекти специфічних комунікативних технологій, які останнім часом широко впроваджуються в соціокультурній сфері. Американський антрополог і соціолог Ралф Лінтон наголошував на пріоритетному значенні технології для всіх складових господарства й урешті-решт усієї культури: «Поки не відбудуться фундаментальні зміни в технології, зміни в інших елементах культури будуть обмежені як у напрямі свого розвитку, так і у своїх розмірах» [12, с. 189]. Розвиток технології і культури, на його думку, відбувається дисгармонійно, на основі мутацій, серед яких необхідно назвати такі події : відкриття і використання знарядь праці, вогню і мови; відкриття засобів збільшення їжі; використання тепла як джерела енергії; виникнення науки (з XVI ст.). Аналізуючи природу людської особистості, Р. Лінтон вважав, що вона ґрунтується на трьох головних духовних потребах: реагуванні на оточуючий світ, стремлінні до безпеки, набутті нового досвіду. Кожна з цих потреб може бути забезпечена завдяки технологіям, створеним людством на певних етапах розвитку цивілізації.
Відомо, що термін «технологія» виник наприкінці XVIII – початку XIX ст. До цього часу замість терміна «технологія» використовували термін «ремесло», «діло», «мистецтво» тощо.
У довідкових виданнях поняття технології визначають у контексті матеріального виробництва: «Технологія (від грецького techne – мистецтво, майстерність, уміння і ... логія) – сукупність методів оброблення, виготовлення, змінення стану, властивостей, форми сировини, речовини або напівфабрикату, що реалізуються в процесі виробництва продукції [14, с. 1321-1322]. Упродовж тривалого часу поняття технології пов'язувалося виключно зі сферою технічного виробництва. Тільки з другої половини ХХ ст. воно почало переосмислюватися в контексті соціальних відносин. У межах індустріальної технологічної парадигми участі людини як суб'єкта технологічних процесів не надавалося суттєвого значення. Новий, постмо- дерністський погляд почав викристалізовуватися під впливом докорінних змін у виробництві і соціумі, що відбувалися у ХХ ст. у зв'язку з настанням постіндустріальної епохи. Антропологічні аспекти технологій поступово стали предметом уваги соціологів, соціальних менеджерів, економістів на Заході вже у 20-30 рр. ХХ ст. Починаючи з 80-х рр. минулого століття окремі дослідники, котрі працюють на пострадянському просторі, стали ґрунтовно розглядати проблематику гуманітарної складової технологій. Одне із визначень гуманітарних технологій, наприклад, формулює В. М. Шепель: «... практичне використання систематизованого гуманітарного знання з метою забезпечення спрямованого впливу на вдосконалення особистості, її предметно-речового, соціального і природного середовища» [3, с. 64]. Як складові гуманітарних технологій С. Крупник визначає знання, ідеї, схеми, конструкції, знакове середовище (реклама, продукти ЗМІ тощо), кваліфікацію, людську психіку, час, довіру, відповідальність, авторитет, авторське право та ін. [3, с. 64].
Але розпочаті дослідження гуманітарних технологій мали один суттєвий недолік: недооцінка комунікативного аспекту. Як наслідок – непрактичність, схоластична обмеженість таких досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: КОМУНІКАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок