Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> "Основи журналістики" як наукова дисципліна про теоретико- методологічні проблеми даного фаху

"Основи журналістики" як наукова дисципліна про теоретико- методологічні проблеми даного фаху

Назва:
"Основи журналістики" як наукова дисципліна про теоретико- методологічні проблеми даного фаху
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,25 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
"Основи журналістики" як наукова дисципліна про теоретико-
методологічні проблеми даного фаху


Предмет, структура та завдання курсу. Стан журналістикоз-навства в Україні та джерела курсу. Загальні поняття про жур-налістику. Визначення журналістики. Журналістика як соціальний інститут. Журналістика як історія сучасності. Журналістика як бізнес. Епістемологічна сутність журналістики. Об'єкт і предмет журналістики. Журналістика як наука (журналістикознавство) та її найважливіші складові: теорія та історія журналістики. Мімснародпа Федерація Журналістів. Творча спілка журналістів України. Періодичні журналістські видання
Усі дисципліни нашого навчального плану, зосереджені навколо оволодіння спеціальністю, можуть бути об'єднані однією назвою — "Теорія, історія і практика журналістики". Так називається і державний іспит, який студенти-журналісти складають наприкінці навчання.
Теорія журналістики представлена майже виключно курсом "Ос-нови журналістики", хоча окремі її положення висвітлюються і в курсах "Етика журналістської творчості", "Психологія журналістської твор-чості", "Правові основи діяльності ЗМІ" та ін., вивчаються також і в спецкурсах та дисциплінах спеціалізації.
Історія представлена курсами "Історія української журналістики", "Історія зарубіжної журншгістики", "Сучасна зарубіжна журналістика".
Практика журналістики вивчається в курсах "Паблік рилейшнз", "Журналістський маркетинг і менеджмент", "Основи рекламної діяль-ності", "Першооснови журналістської творчості" та деяких інших, а та-кож набувається в творчих майстернях.
Таким чином, "Основи журнашстики" є головною навчальною дисцигоііною, предметом якої є найважливіші теоретико-методологічні проблеми даного явища. Водночас цей курс є своєрідним вступом до спеціальності, містить первинні знання й положення, які ще будуть при потребі поглиблено висвітлюватися в інших дисциплінах жур-налістського профілю.
Курс "Основи журналістики" вивчається у першому семестрі в обсязі чотирьох годин на тиждень, дві з яких лекційні, дві — практичні заняття. На практичних заняттях, крім колоквіумів за лекційним кур-сом, відбуваються зустрічі з відомими журналістами нашого міста, вив-чення друкованих та електронних ЗМІ Харкова та України, макетуван-ня номера молодіжної студентської газети та інші практичні завдання.
Завершується курс іспитом.
Завдання курсу — дати студентам знання з головних георетико-методологічних проблем журналістики, підготувавши їх там самим до практичної діяльності.
Джерела курсу наведені в кінці нашого навчального посібника. Тут же зробимо деякі коментарі:
1. У старих навчальних планах підготовки журнащстів, шо Діяли в Радянському Союзі, дисципліни під назвою "Основи журналістики" чи "Теорія журналістики" не існувало. Це не значить, що був відсутній взагалі теоретичний курс. Але підготовка журналістів у партійно-ра-дянській політичній системі, де З МІ розглядалися як спосіб виховання мас у потрібному для компартії ідеологічному напрямку, була вкрай політизована. В основі радянської теоретичної концепції журналістики лежала ідея партійності, тобто думка про те, що не існує преси як такої, преси взагалі, а є лише або соціалістична, або буржуазна преса. Усі те-оретичні питання в цій концепції, навіть питання журналістської май-стерності, зводилися передусім до засвідчення вірності партійним ідеа-лам і вірношдданства тому партійному комітету, чиїм органом був ЗМІ.
А відтак не бракувало підручників і навчальних посібників типу: Рубан В.А. Предмет, завдання і метод курсу "Теорія і практика партійно-радянської преси". К., 1966; Теория и практика советской периодической печати. М., 1980 тощо. (Підкреслення наші. — І.М.). У самих заголовках цих навчальних книжок було підкреслено, що радянська (партійна) жур-налістика не може мати нічого спільного з своїм буржуазним аначогом.
У меншій мірі позначилася партійність на працях, створених на-прикінці 1980-х років, в епоху так званої Перебудови, а саме: Прохо-ров Е.П. "Ведение в журналистику: Учебник" (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: "Основи журналістики" як наукова дисципліна про теоретико- методологічні проблеми даного фаху

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок