Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> Партійна преса як джерело наукової інформації в процесі дослідження становлення і розвитку партійної системи в Україні

Партійна преса як джерело наукової інформації в процесі дослідження становлення і розвитку партійної системи в Україні

Назва:
Партійна преса як джерело наукової інформації в процесі дослідження становлення і розвитку партійної системи в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,57 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 070 (477) : 329 Андрій ПОТІХА,
наук. співроб. НБУВ
Партійна преса як джерело наукової інформації в процесі дослідження становлення і розвитку партійної системи в Україні
Статтю присвячено світоглядно-методологічному осмисленню ролі партійної преси як джерела накопичення знань і як важливого ресурсу на етапі постіндуст- ріальної трансформації суспільства. Простежується динаміка якісної зміни ролі партійної преси як джерела інформації в період становлення партійної системи в Україні та формування знань на основі цієї інформації в нинішніх інноваційних моделях соціально-економічного розвитку. Аналізуються різні види та рівні інформаційних технологій, умови та засоби їх дійового застосування. Відзначається роль та місце друкованих видань, зокрема партійної преси в процесі формування та накопичення знань.
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю з'ясування ролі преси як джерела знань і її впливу на трансформацію механізмів формування громадської думки, ролі і місця різних видів засобів масової комунікації.
Мета дослідження полягає в тому, щоб на основі аналізу головних тенденцій та найбільш характерних особливостей, які були специфічними для функціонування ЗМІ за умов державної незалежності, розкрити сутність формування та передачу знань користувачам.
Українські сучасні партійні видання, зокрема преса, налічують трохи більше 15 років існування. Тому маємо фрагментарні їх дослідження. Преса була об'єктом наукових зацікавлень багатьох українських науковців. Вплив преси, зокрема і партійної, на масову свідомість досліджували вітчизняні вчені: Н. Рудніченко, О. Стадніченко, К. Сар- кісова, М. Згуровський. О. Пономарів, В. Різун, К. Серажим, Н. Непий- вода, А. Мамалига, М. Феллер. Їхні дослідження спираються на праці дослідників цього питання ще за радянських часів (Є. Вольфа, В. Грі- діна, Б. Грушина, Н. Костіної, О. Мягкової, М. Стерніна, Є. Проніна, В. Шаховського) й закордонних учених (Т. Дейка, П. Стросона, Д. Локка, З. Харріса).
Сучасним засобам масової інформації присвячені роботи як російських, так і українських фахівців: М. С. Вершинін «Электронная демократия: российские перспективы», «Политическая коммуникация в информационном обществе»; С. Г. Туронок «Интернет и политический процесс»; Дм. Песков «Интернет как политический институт в России»;
О. М. Грищенко «Мас-медіа в процесах демократичних трансформацій українського суспільства».
Треба відзначити, що останнім часом з'явився ряд робіт, присвячених вивченню ролі ЗМІ, і, зокрема, партійної преси: П. Шевченко «Яка партія, така й партійна газета», П. Антоненко «Преса влади, кланів, партій - за ким слово?», С. Грабовський «Небезпечна свобода», Ю. Фінклер «Партійні організації та партійна література: невже знову по-ленінсь- ки?», В. Халипов «Введение в науку о власти».
Актуальні праці Д. Дубова, Н. Пахомової, С. Криворучко, О. Кузнецова, Г. Кащука, Г. Хлистуна. Місце й роль будь-якої держави у світовій спільноті пов'язані з її спроможністю виробляти, споживати й застосовувати нові знання й технології. Ці процеси безпосередньо залежать від чотирьох складових: науки, освіти, виробництва та бізнесу, спільним інструментом для яких є інформаційні і комунікаційні технології (ІКТ). На межі ХХ і ХХІ ст. швидко змінювалися концепції суспільства, побудованого на знаннях та інформації: комунікаційне суспільство, інформаційне суспільство, суспільство, побудоване на знаннях.
Процес створення й поширення нових знань має мережевий характер. Традиційні піраміди та вертикалі влади принципово не властиві новому типу суспільства. Головними його елементами є вузли (окремі люди, групи людей, установи та організації) і гілки, які втілюють зв'язки між вузлами й розвиваються природно й довільно. Як зазначають фахівці, у результаті формуються розгалужені мережі людей, установ та організацій, в яких відбувається створення нових знань та обмін ними, виробництво інтелектуальної продукції, здійснюються фінансові операції, культурологічні обміни і ще величезна кількість інших видів взаємодії між людьми [1].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Партійна преса як джерело наукової інформації в процесі дослідження становлення і розвитку партійної системи в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок