Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> ЗВ'ЯЗОК ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ З ГЛОБАЛІЗАЦІЄЮ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ

ЗВ'ЯЗОК ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ З ГЛОБАЛІЗАЦІЄЮ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ

Назва:
ЗВ'ЯЗОК ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ З ГЛОБАЛІЗАЦІЄЮ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,05 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 070:008
ГорОАЕЦЬКА І.В.
ЗВ'ЯЗОК ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ З ГЛОБАЛІЗАЦІЄЮ У
СФЕРІ КУЛЬТУРИ
Стаття розкриває зв'язок між інформаційно-комунікаційними технологіями і змінами культурних цінностей, а також показує, що саме можливості мас-медіа спричиняють перетворення глобального культурного простору і його фрагментацію.
Ключові слова: мас-медіа, культурні цінності, культурне протистояння, антикультура.
Той факт, що засоби масової комунікації мають величезне значення не лише для повноцінного існування всього людства, але й для його розвитку і еволюції, навряд чи хтось насмілиться заперечити. Популярний образ світу без кордонів, що поступово стираються, виник не тільки завдяки збільшенню обсягу подорожей і зменшенню кількості часу, що витрачається на них, а в основному завдяки стрімкому розвитку інформаційних технологій, особливо Інтернету.
Дослідження впливу мас-медіа на культурну сферу можна зустріти в роботах низки дослідників як в Україні, так і за кордоном [1; 4; 5; 6], але не приділялось належної уваги тому факту, що саме засоби масової комунікації поширюють глобалізаційні тенденції у сфері культури, водночас спричиняючи її якісні зміни. Ось чому метою нашого дослідження стало виявлення впливу мас- медійного сектору на культурний простір, а також узагальнення існуючих підходів до оцінки глобалізаційних процесів у культурі. Крім того, ми спробуємо розкрити, що засоби масової комунікації відіграють провідну роль у культурній глобалізації.
Сьогодні важко однозначно оцінити значення мас-медіа загалом та Інтернету зокрема для поширення культурної глобалізації, а також його вплив на систему цінностей особистості. В результаті об'єктивних трансформацій, спричинених стрімким розвитком інформаційно-комунікаційних технологій, особливо виникненням і еволюцією Мережі, та переходом на новий етап розвитку - до інформаційного суспільства, - утворюється нова світова спільнота. Так, консультативний орган при Європейській Комісії, Форум з інформаційного суспільства, дійшов висновку, що Інтернет може спричинити "монокультурність світу", оскільки в Мережі чітко простежується питома вага інформаційної продукції США [6, с. 102]. Водночас, трапляється й таке, що внаслідок спілкування в режимі on-line створюється низка віртуальних спільнот, об'єднаних ситуативно, певними інтересами і культурою поведінки в даній групі, інакше кажучи, виникає велика кількість так званих субкультур, а отже, відбувається поділ культурного простору на дрібні складові, тобто замість об'єднавчих процесів поширюється фрагментація культурної спадщини того чи того соціуму.
Система культурних цінностей суспільства нерозривно пов'язана зі здобутками світової культури і мистецтва, переміщення яких у віртуальну реальність за допомогою Інтернет-технологій робить їх доступнішими для ширшого кола осіб. При цьому "... одночасно і виникають специфічні мережеві види культурної та мистецької діяльності, що можливі лише у гіперпросторі, і створюються он- чи оф-лайнові версії (себто в Мережі чи на дисках або інших носіях інформації відповідно) реально існуючих музичних творів, виставок, музеїв, бібліотек, пам'ятників тощо" [7, с. 14].
За допомогою перенесення в інформаційний простір культурних та мистецьких надбань дійсно розширюється доступ до них різних суспільних груп, але чи не є це викривленням і однобічним відтворенням нової глобальної культури? Навряд чи всі держави-нації мають змогу представити свою культурну спадщину у всесвітній павутині, адже це потребує певного рівня технічного забезпечення та інформаційної готовності. Крім того, інформаційна продукція в основному представлена англійською мовою, оскільки більшість сайтів є англомовними, і жодна інша мова не отримала такого широкого розповсюдження як англійська.
Своїм статусом англійська мова завдячує багато в чому розвитку засобів масової комунікації, тому що протягом близько чотирьох століть ця мова була головним знаряддям преси, починаючи від виникнення перших газет в Англії та США та перших інформаційних агентств Reuters та Associated Press і закінчуючи появою Інтернету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЗВ'ЯЗОК ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ З ГЛОБАЛІЗАЦІЄЮ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок