Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> Послідовність фотоповідомлень у ЗМІ як засобу формування іміджу

Загрузка...

Послідовність фотоповідомлень у ЗМІ як засобу формування іміджу

Назва:
Послідовність фотоповідомлень у ЗМІ як засобу формування іміджу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,56 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Послідовність фотоповідомлень у ЗМІ як засобу формування іміджу


Як підкреслювали дослідники "буржуазної" пропагандистської періодики, в часописах, подібних до "Таймс", "Н'юсВік" фотоновини мають властивість підміняти всебічну картину дійсності одним або декількома поодинокими фактами, при цьому факти співвідносяться один з одним так, що ниті, які їх пов'язують залишаються, як правило, непомітні для читачів, однак, висклизаючи з уваги, обумовлюють цілком визначені психологічні реакції[1]. Поява такої тези в науковій літературі з масової комунікації не є випадковою.
В дослідженнях засобів формування іміджу політиків в ЗМІ значна увага приділяється невербальним повідомленням, так як добре відомо, що приблизно 70% сприйнятої інформації передаються невербальними каналами, тобто мімікою, позою, рухами, зовнішнім виглядом. В цьому напрямку найбільш поширені дослідження телевізійних повідомлень [2], порівняно менша увага приділяється фотографіям у пресі, і майже не йде мова про сукупність, серію або послідовність фотоповідомлень як самостійний цілісний засіб формування іміджу.
Для проведення дослідження вищеозначеного явища необхідно визначити термін послідовність фотозображень, обгрунтувати методичні підходи до дослідження даної послідовності як засобу формування іміджу, визначити параметри характеристики послідовності фотоповідомлень як окремого цілісного засобу.
Найчастіше наукові дослідження психологічних аспектів фотозображень зустрічаються в роботах з фотожурналістики, але й тут трапляються лише поодинокі випадки розглядання серії як самостійного засобу, найбільш яскравим з них є спроба німецького дослідника Г.Роте[3]. Він ділить всі зображально- виразні елементи та засоби фотографії на три групи: 1) світло, 2) площина, 3) фотографічні можливості створення образності. До останньої групи він відносить і фотосерію. Найбільш близьким до досліджуваного феномена є визначення послідовності фотозображень, що розуміється як ряд однорідних або різнорідних елементів, що пов'язані формальним образом та мають ту або іншу форму повторення[4]. Іноді послідовність ототожнюють з ритмом але таке визначення не є точним.
Серед форм повторення в фотомистецтві розрізняють: 1) рівновагу (баланс); 2) схожість (випадки, коли елементи відмінні один від одного але поєднані чимось загальним паралельним); 3) метаморфність (відозмінення випадок змістовної послідовності); 4) анаморфність (як змістовна так і формальна послідовність, тобто поєднання умов схожості та метаморфності); 5) аморфність (таке повторення, при якому немає ніяких підстав для появи послідовності окрім авторського замислу)[5].
Метаморфність відноситься до понятійної послідовності, що зоснована на схожості ідей. Наприклад, потік автомашин різних марок метаморфен, так як вони є відозміненнями ідеї "автомобіль". Анаморфність має вже схематичну схожість зображень, наприклад всі разновідності ключів для замків (оскільки вони близькі формою, а також обов'язково ідеєю). В випадку схожості можуть бути розглянуті в виді послідовності і такі зображення, як повна луна та жіноче обличчя. Така концепція послідовності досить поширююча, але вона дозволяє м'яко організовувати зображення згідно з задумом автора, інтенцією. В цій послідовності виявляються основні напрямки, які хотів реалізувати автор, пластика напрямків (сила їх рухів) і регулярність (частота) виникнення напрямків. У випадку послідовності фотозображень політика в пресі ми маємо, частіше всього, випадок саме метаморфності та анаморфності.
В сучасних дослідженнях іміджу широко розповсюдженим є підхід у світлі ідеї опосередкування психічного відображення цілісною суб'єктивною картиною оточуючого нас світу. Стосовно мови фотографії цей підхід простежується в роботах Я.Е. Марковського[5-7]. Він зазначає, що існують два підходи до визначення терміну мова фотографії: внутрішній (фотографічний) та зовнішній (семіотичний). Необхідність вивчення фотографії в ЗМІ з семіотичних позицій підкреслюють В.Ф Петренко, А.Г Шмельов., А.А Ністратов[8].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Послідовність фотоповідомлень у ЗМІ як засобу формування іміджу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок