Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> Виготовлення внутрішньої інформації. Публіцистика як серцевина, стрижень журналістики.

Виготовлення внутрішньої інформації. Публіцистика як серцевина, стрижень журналістики.

Назва:
Виготовлення внутрішньої інформації. Публіцистика як серцевина, стрижень журналістики.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,39 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Виготовлення внутрішньої інформації.
Публіцистика як серцевина, стрижень журналістики.


Як уже мовилося, ми виходимо з тієї концепції, що журналістика є не лише діяльністю по перенесенню зовнішньої інформації від індивідуальних джерел до масової аудиторії, але й способом виготов-лення внутрішньої інформації. Щоправда, внутрішня інформація ство-рюється не всіма журналістами, а лише тими, хто виконує спеціальну роль оглядача, нарисовая, есеїста. Це журналісти особливо визначного рівня, що досягай великого авторитету в своїх виданнях, чиє слово, думка й позиція цінуються так само високо, як і думка спеціаліста в тій чи іншій галузі суспільного життя. Своєю багаторічною працею вони завоювали авторитет у читачів і дістали право на створення публіцис-тичної інформації.
У сучасному журналістикознавстві наявний і інший погляд на да-ну проблему. "Давня суперечка, — пишуть автори новітнього дослідження, — чи є публіцистикою новинарна інформація — безглузд-жа: будь-яке повідомлення, надруковане в ЗМІ, що розраховане на пев-не сприйняття аудиторією і несе на собі відбиток особистості автора, — публіцистичне"184. Однак, таке широке розуміння публіцистики навряд чи утримається в нашій науці. Воно по суті ототожнює її власне з жур-налістикою. Тому ми надалі будемо виходити з традиційного уявлення про дану галузь духовної діяльності людини.
Публіцистика є вершинним явищем журналістики, її серцевиною, стрижнем. Вона потребує особливо високого рівня оволодіння фаховим мистецтвом, найповніше задовольняє функції і завдання журналістики: бути історією сучасності, впливати на практику суспільно-політичного життя. Далеко не кожний працівник мас-медіа може стати публіцис-том, — для цього потрібний особливо яскравий талант, великий влас-ний життєвий досвід, глибокі знання в різних сферах дійсності, блиску-чий, зрозумілий мільйонам стиль.
Слово "публіцистика" виникло в німецькій мові ("Publizistik"), але в свою чергу постало з латинського слова "publikus", що в пере-кладі означає — "суспільний, народний". З німецької мови воно поширилося в інші європейські мови, в тому числі й в українську.
Публіцистика — це своєрідний тип творчості, предметом котрого є актуальні явища й важливі питання поточного життя суспільства, а метод їх освоєння характеризується, поєднанням логічно-абстрактного й конкретно-образного мислення, внаслідок чого створюється нова ду-ховно-інтелектуальна цінність (публіцистичний твір), спрямована на дослідження, узагальнення й пояснення явищ життя, з метою впливу на громадську думку й суспільну свідомість.
"Публіцистика, — стверджує відомий науковець-журналістикозиа-вець Йосип Лось, —це словесна сфера моделювання свідомості, вияв не-згасної активності, динамізму людського духу, політичне й морально-філософське освоєння історії та актуальної суспільної практики, всеохоп-ний засіб формування особистості, площина вияву інтересів та вартостей людей, соціальних груп і націй, втілення їх культурної ідентичності"185.
У різноманітних джерелах підкреслюються такі головні функції публіцистики:
1) формувати громадську думку і
2) викликати зміни або консервувати в суспільній свідомості критерії та оцінки соціальних подій.
Публіцист не просто описує чи констатує факти, повідомляє про сучасні проблеми, — він роз'яснює й переконує, полемізує й викриває, закликає до дії, агітує й пропагує. У публіцистичних творах поєднують-ся лексико-стилістичні особливості наукового дослідження і ораторсь-кого мовлення, невимушена жвавість розмовної говірки і чітка впоряд-кованість літературної мови.
Щонайважливішою властивістю сучасної публіцистики є її на-уковість. Сплав науки і публіцистики виражається в прагненні жур-налістів всебічно осмислити підняту проблему, дати зважену й точну оцінку висвітленому явищу, довести до кожного реципієнта свою пра-воту, переконати його не вибухом емоцій, не почуттєвими доказами, а цифрами, фактами, логічними аргументами, посиланнями на першод-жерела своєї інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Виготовлення внутрішньої інформації. Публіцистика як серцевина, стрижень журналістики.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок