Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Золотий рід Алан-Гоа і божественний Гесер-хан

Золотий рід Алан-Гоа і божественний Гесер-хан

Назва:
Золотий рід Алан-Гоа і божественний Гесер-хан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Золотий рід Алан-Гоа і божественний Гесер-хан


Зі старцем Макарієм (грец. “Блаженним”) легенди про Біловоддя слід співставити божественного Цаган убугуна – “Білого Старця”, “господаря землі” у алтайців. Паралелі йому наявні серед культових персонажів китайців (Шоу Сін), тібетців (Пехар), японців (Фукурокудзю, Дзюродзін): “... Основні функції Цаган убугуна – покровительство довголіттю і родючості ... Легенда про його зустріч з Буддою і наступним за цією зустріччю перетворенням Цаган убугуна в захисне божество ламаїзму була складена, буддійська фразеологія у культові тексти введена, але ім’я за ним збереглося попереднє, ікона з його зображенням отримала доступ у храм ... і ... він став одним з дієвих осіб цаму – ламаїстської містерії торжества над ворогами віри. Добряк, комічний лисий старець у білій одежі, доторком свого посоха до людини знімаючий йдучі на неї нещастя, — такий він у цамі, таким він був і у народних віруваннях, звідки його запозичив ламаїзм.
Ім’я Макарій (грец. makaria “блаженство, щастя”) у оповіді про цього білого старця слід пов’язувати з іншою східною традицією, а саме з міфологічним образом фантастичної морської тварини Макара, відомої в індійській традиції та у народів, що зазнали впливу індійської цивілізації (тохар АB matar, монг. matar, манчж. madari, санталі mangar). Химерність цього персонажу повинна була для тих, хто зіткнувся з ним, співвіднестися з відомою християнському світові єгипетською традицією (Сфінкс). Крім того, досі походження образу Макара залишається нечітким, хоча вважається, що тут вплинули елліністичні зображення Посейдона і морського чудиська – тритона (у греків Макар – син Гелія і Роди; син Еола; супутник Одіссея; лапіф на весіллі Піріфоя; острови Блаженних – ai toon makaroon neesoi). Але про субстратність Макара говорить те, що його щелепи та язик із закрученим придатком виявляють велике сходження з корневищем та квіткою лотоса. В індійській традиції лотос (“падма”) як символ жіночої життєвої сили (геніталій), родючості (пор. з ветхозавітним принципом “ліліт”, який у церковно-слов’янських перекладах подавався як “унокентавр”) тісно пов’язаний з водою, океан називається його житлом («Махабхарата», ІІІ,105, 23). "Макара, — пише Р. Генон, — є крокодил (шішумра або шішумарі) з розкритою пащею, котрий лежить "проти течії", уособлюючої єдиний шлях, яким неминуче повинна пройти кожна людська істота. Він, таким чином, виступає як "охоронець воріт", котрі слід пройти, щоб звільнитися від обмежуючих умовностей... Цей крокодил є Аммід давніх єгиптян, чудовисько, котре очікує результатів психостазису, або "зважування душ", щоб пожерти тих, хто не витримає цього випробування. Це також той самий крокодил, котрий, з розкритою пащею, підстерігає "безумця" двадцять першого листа Таро... З іншого боку той самий Макара є в індуїстському Зодіакові знаком Козерога, тобто "воріт Богів" ... — Замість лику крокодила — "пожирача" Макара отримує вигляд дельфіна — "спасителя"...; отже, він має два протилежних аспекти, якщо хочете, "сприятливий" і "злодійний", котрі також відповідають двоякості Мітри і Варуни...".
У джайнізмі макара – це символ одного з родів першого з чотирьох основних племен божеств, що мешкають у Кхарабхазі. Плем’я це іменується Бхаванавасіни (“у палацах мешкаючі”), а рід – Ватакумара (“Вітряна молодь”). Їх правителі – “індри” – Веламбха і Прабханджана. Колір тіла божеств цього роду – темний, одягнуті вони у багряні шати.
У тібетській буддиській традиції санскритське “макара” перекладено як “чусін” – “морський лев”, який зображався на хоругві богині – “керіми” заходу – Червоної Прамохи, котра ототожнюється з червоною левоголов’ячою богинею Ваджра-Шрінхала (“Тримаюча залізний ланцюг”). З головою макари зображалася тібето-буддійська йогиня Червона Мирна Богиня. Також у тібетській мові наявне слово mkhar “храм”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Золотий рід Алан-Гоа і божественний Гесер-хан

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок