Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Особливості композиції новел Френсіса Скота Фіцджеральда

Особливості композиції новел Френсіса Скота Фіцджеральда

Назва:
Особливості композиції новел Френсіса Скота Фіцджеральда
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Особливості композиції новел Френсіса Скота Фіцджеральда


Стиль Френсіса Скота Фіцджеральда вважається одним із кращих в американській літературі. Оригінальність стилю його новел великою мірою забезпечується оригінальністю композиції. Ф.С.Фіцджеральд був одним із реформаторів американської новели. Найбільш видатні письменники періоду, який вважається "золотим періодом" у розвитку американської новелістики, Шервуд Андерсон, Френсіс Скот Фіцджеральд, Ернест Хемінгуей, Уільям Фолкнер, Дороті Паркер шукали шляхи для більш глибокого проникнення у внутрішній світ людини. У 20-30-ті роки XX століття з'являється все більше новел, у яких сюжету в загальноприйнятому розумінні цього терміна немає.
У творчому спадку Ф.С.Фіцджеральда знаходимо фабульні і безфабульні психологічні новели. Останніх більше з'являється в пізній період. Творчі пошуки Ф.С.Фіцджеральда привели його і до створення нового типу новели – сюжетно-психологічної, яка об'єднує риси фабульної і безфабульної новели. У таких новелах Ф.С.Фіцджеральд робить сюжет не менш інтригуючим, ніж у фабульних новелах, але в той же час його головним завданням є намагання розібратися у внутрішньому світі своїх героїв, у причинах їх вчинків, у складності їх взаємовідносин з іншими людьми.
У цих новелах він часто приділяє увагу процесу формування особистості героя, його поглядам на життя. В ранній період його творчості зразками такого типу новели можуть бути "Льодовий палац", "Дерилімпл схибив", "Волосся Вероніки". Такі оповідання, як правило, складаються з кількох частин, охоплюють більш або менш тривалий період із життя героя. Вони динамічні, в них багато дії, але увага автора зосереджена перш за все на герої, його переживаннях, настроях, психологічному стані. У таких оповіданнях часто використовується символіка, зустрічаються "несподівані розв'язки", які, проте, носять інший характер, ніж у новелах О.Тенрі або фабульних новелах самого Ф.С.Фіццжеральда.
З'єднуючи риси фабульної і психологічної новели, Фіцджеральд у ряді оповідань вводить дві кульмінації: дійову – найбільш гострий момент у розвитку сюжету, і емоційну – найбільш напружений момент у роздумах та переживаннях героя. Іноді вони збігаються ("Льодовий палац"), іноді ні. Наприклад, у новелі "Осадок щастя" (1920) дійову кульмінацію знаходимо в кінці другої глави, коли чоловіка Роксани, головної героїні оповідання, розбив параліч. Емоційна кульмінація настає набагато пізніше, під час візиту героїні до Кітті, дружини друга її чоловіка. Недоглянута дитина, марнославство Кітті, її скарги на те, що вони з чоловіком мало розважаються, примушують Роксану з особливою гостротою відчути несправедливість того, що сталося з нею. Усвідомлення того, що хвороба чоловіка позбавила її можливості мати дітей, підсилює її відразу до цієї жінки. Вперше за багато місяців Роксана втрачає самоконтроль: "Вона відчула, що в неї тремтять руки. їй хотілося схопити цю жінку і трясти, трясти її. Їй хотілося закрити її десь і примусити відшкрябувати підлогу" [4, с.226] (переклад наш – Н. Т.).
У ряді новел емоційну кульмінацію Ф.С.Фіцджеральд переносить у кінець оповідання, в останній внутрішній монолог героя, в його останню репліку. Тут читач дізнається про справжній настрій героя, який виник у нього в результаті пережитих ним подій, про те, як змінилися погляди героя. У підтексті часто звучить гіркота втрати ілюзій. Ці заключні рядки, як правило, складаються з коротких речень. У них Фіцджеральд вдало використовує ритм і повтори. Тому вони нагадують вірші в прозі. За приклад можна взяти уривок з оповідання "Зимові мрії": "Long ago", he said, "long ago, there was something in me, but now that thing is gone. Now that thing is gone. I cannot cry. I cannot care. That thing will come back no more" [3, c. 90].
Погляди героя в сюжетно-психологічних новелах Фіцджеральда значно змінюються в процесі розвитку сюжету. В момент емоційної кульмінації часто відбувається усвідомлення героєм помилковості своїх поглядів і переоцінка цінностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості композиції новел Френсіса Скота Фіцджеральда

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок