Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Історичний портрет Шарля де Голя

Історичний портрет Шарля де Голя

Назва:
Історичний портрет Шарля де Голя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,93 KB
Завантажень:
512
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Історичний портрет Шарля де Голя”


Історія Франції в останні п'ятдесят років нерозривно зв'язана з ім'ям генерала Шарля де Голля. Життя цієї чудової людини - політичного і державного діяча - тісно переплелася з долею його країни і народу. Своєю діяльністю де Голль наклав значний відбиток на весь хід політичного розвитку військової і післявоєнної Франції і вніс величезний вклад у політичну історію французької держави в сучасну епоху.
Шарль де Голль народився 22 листопада 1890 року. У 1907 році батько посилає його навчатися в Бельгію. Він займається в спеціальному математичному класі і виявляє великі здібності до математики. Викладачі радять юнаку в Політехнічну школу, але Шарль поступає у військове училище.
Цей вибір є результатом міркувань про долю батьківщини і свого життєвого шляху, закономірним плодом його духовного розвитку.
Під час другої світової війни – він учасник військового опору у Франції, доростає до звання – генерала. По вигнанні німців він очолив Тимчасовий уряд.
Наприкінці 1945 року під час дебатів по військових кредитах де Голль прийняв рішення піти у відставку. 20 січня він офіційно оголосив про свій відхід з посади глави Тимчасового уряду. Формальною причиною його відставки послужила вимога більшості Установчих зборів, усупереч проекту уряду, скоротити військові витрати на 20%. Де Голль, видимо, очікував, що відразу ж після відставки його попросять знову очолити уряд і тоді він зможе диктувати свої умови, зломити опір парламенту, здійснити перегляд Конституції 1946 року. Однак цього не сталося.
У підсумку на початку в 1946 року де Голль виявився відстороненим від державної влади і покинутою більшістю своїх прихильників. Він уже не міг розраховувати і на широку народну підтримку: тільки 40% французів були не задоволені своєю відставкою.
Відразу ж після відставки де Голль залишив Париж і оселився у своєму маєтку. Але вже в червні 1946 року він знову активно включився в політичну боротьбу навколо конституційного проекту, що був запропонований Установчими зборами і винесений на референдум 5 травня 1946 року. Проти проекту, розробленого комуністами і соціалістами, виступили МРП (Народно-республіканський рух), радикали і всі праві угруповання помірних. Він був відхилений незначною кількістю голосів.
У листопаді 1946 року Франції стояло обрати перші Національні збори IV Республіки. Напередодні виборів активну політичну діяльність розгорнув Голлістський союз, заснований з ініціативи Р. Капітана в червні 1946 року. Син відомого юриста Рене Капітан був гарячим шанувальником генерала де Голля і його ідей. Про нього говорили, що він був ще більше голліст, ніж сам де Голль. Але частина голлістів насторожено поставилися до Голлістського союзу. Вони вважали, що його діяльність і сама назва може скомпрометувати де Голля, що хотів виглядати в очах французів «представником усієї нації», а не керівником однієї з політичних партій. Де Голль відмовився підтримувати Голлістський союз, але не засудив його діяльність. Установа IV Республіки і підсумки виборів у Національні збори розчарували де Голля. Компартія вийшла на перше місце й одержало більшість місць у парламенті. МРП зайняла друге місце, на третім місці були соціалісти. Голлісти не знайшли підтримки у виборців; нова Конституція засуджувана де Голлем, набрала сили.
Одним з перших заходів, проведених де Голлем після його приходу до влади була поїздка в Алжир, пише у своїй книзі М.Ц. Арзаканян Арзаканян М.Ц. Де Голль и голлисты на пути к власти. М.: Высш. шк. 1990. – 240 с., с. 144-149 . Він відправився туди, щоб «умиротворити» армію й ультра-колоніалістів. Він був там три дні, йому був зроблений теплий прийом. На центральній площі міста генерал виступив перед величезною юрбою французів і алжирців. Він вимовив у своїй мові заповітні слова «французький Алжир» і всі навколо раділи від щастя. Генерал залишився задоволений своєю поїздкою, і він приступає до роботи над проектом нової Конституції. Над проектом працювала так само група високопоставлених чиновників, текст на розгляд був переданий так називаному Конституційному консультативному комітету, у которий увійшло близько 40 чоловік.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Історичний портрет Шарля де Голя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок