Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Радянсько-німецький договір. Сталін - Гітлер

Радянсько-німецький договір. Сталін - Гітлер

Назва:
Радянсько-німецький договір. Сталін - Гітлер
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Радянсько-німецький договір. Сталін - Гітлер
На початку свого правління у Сталін усі частіше звертає увагу на зовнішньополітичні проблеми. Йому здавалося, що криваве чищення, проведене в партії і країні, стабілізувала суспільство.
Хоча прийнято вважати, що друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року нападом Німеччини на Польщу, Сталін думав інакше. Ще в березні того ж року на з'їзді партії генсек заявив, що "нова імперіалістична війна стала фактом". І це було значною мірою так. Японія продовжувала завойовницькі дії в Китаї; Італія напала на Абіссінію, а потім і Албанію; була здійснена широка германо-італійська інтервенція проти республіканської Іспанії. Світ був підпалений з багатьох сторін. Мюнхенська подачка Гітлерові, як вважав Сталін, "лише розпалила апетити агресора".
Зрозумівши всю безплідність політики "умиротворення", а також спроб союзу з Англією і Францією, Сталін почав домагатися підписання пакту з Німеччиною.
У плині шести років після приходу Гітлера до влади між СРСР і Німеччиною йшла "холодна війна". СРСР активно брав участь у спробах створення системи колективної безпеки проти агресії, Німеччина у відповідь на ето йшла на угоди з західними державами проти СРСР (найбільш відомий приклад - мюнхенська змова 1938р.). Однак кінцеві цілі німецької політики не могли бути досягнуті в рамках домовленості з Заходом. Безпосереднім об'єктом німецької експансії після захоплення навесні 1939 р. Чехословакии ставала Польща, який Англія надали гарантії на випадок війни, і тому для Гітлера великого значення набувала позиція СРСР. Гітлера не могло не турбувати можлива протидія з боку СРСР нападу на Польщу, хоча для нього не було секретом ослаблення Червоної Армії після знищення Сталін багатьох її командирів у 1937-1938 р. Оптимальної для Німеччини була би нейтралізація СРСР, і деякі симптоми свідчили про те, що заправили "третього рейха" були б не проти нормалізувати відносини зі СРСР.
Важливим кроком СРСР на шляху до угоди з Німеччиною стало зняття 3 травня 1939 р. М.М. Литвинова з посади наркома іноземних справ і призначення замість нього В.М. Молотова, у той час що займали і посада голову СНК. Це було проявом зміни зовнішньополітичного курсу на колективну безпеку, переконаним поборником якого був Литвинов. Крім того, був присутній і елемент, зв'язаний з національністю Литвинова: усуваючи єврея з посади глави зовнішньополітичного відомства, Сталін прагнув "потрафити" Гітлерові. Перше ж питання, заданий Гітлером Хильгеру (раднику німецького посольства в Москві), був: які причини, що спонукали Сталіна дати відставку Литвинову? Хильгер відповів: прагнення останнього до угоди з Англією і Францією. Ствердно відповів Хильгер і на питання Гітлера, чи вірить він, що Сталін готовий установити взаємини з Німеччиною. Під час розповіді дипломата про положення в Росії "Гітлер весь подався вперед".
23 травня відбулася подія, що мала істотне значення для радянсько-німецьких контактів: нарада Гітлера з головними військовими чинами, на якому було прийняте рішення про напад на Польщу "при першому ж придатному випадку". Це значно підсилювало необхідність для Німеччини домовитися зі СРСР.
20 травня відбулася перша бесіда Молотова із Шуленбургом; у ході її Молотів зробив заяву, що інакше як сенсаційним не назвати. Він сказав: "Ми прийшли до висновку, що для успіху економічних переговорів повинна бути створена відповідна політична база. Без такої бази, як показав досвід переговорів з Німеччиною, не можна розв'язати економічні питання". До цього моменту бесіди представників СРСР і Німеччини не виходили за рамки економічних відносин; і от керівник радянської дипломатії виступає з пропозицією перейти до сфери політичних відносин як пріоритетної. При цьому СРСР вів переговори з англо- французьким альянсом і грав на цьому. Контакти з Англією і Францією здійснювалися і з метою маскування, і для тиску на Німеччину.
При цьому Молотів ухилився від яких-небудь конкретних пропозицій, предпочитая одержати від Німеччини принципова відповідь на свою пропозицію, хоча, з огляду на сформований германо-польський конфлікт, відповідь Німеччини міг бути тільки позитивним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Радянсько-німецький договір. Сталін - Гітлер

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок