Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Овідій – життя і творчість

Овідій – життя і творчість

Назва:
Овідій – життя і творчість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,86 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Овідій – життя і творчість


Публій Овідій Назон
Зміст
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ОВІДІЙ, Публій Овідій Назон (Publius Ovidius Naso) ( до н. е. -- або н. е.), римський поет, останній з великих поетів "золотої доби" римської літератури, твори якого мали суттєвий вплив на пізнішу європейську літературу від до нашого часу.
Життя
Згідно автобіографічного твору "Скорботні елегії", народився в м. Сульмон, в (сучасне місто бл. 140 км від ), в забезпеченій провінційній сім’ї, що належала до стану. Разом з братом Луцієм, який був на рік старший, навчався спочатку у граматичній школі в Римі, а потім отримав звичайну для того часу риторичну освіту. Смерть брата у віці двадцяти років справила на Овідія сильне враження. Майбутній поет виявив непересічні здібності до і зайнявся було , побув членом , тобто одним з нижчих міських урядників, а потім - судової , але потяг до віршування одержав гору, і невдовзі Овідій став членом гуртка Марка Валерія Мессали. З видатних сучасників Овідій одного разу мав нагоду зустрітися з на декламуванні його віршів, був знайомий з й . Освіту завершував у , після чого здійснив подорож східним , де його супроводжував поет , а потім, перед поверненням до Риму, провів декілька місяців на . Був одружений тричі, два перших закінчилися розлученням. Від другого шлюбу, ймовірно, мав дочку.
Античне погруддя Овідя
В грудні 8 н. е. імператор несподівано відправив поета на заслання, в Томи, грецьку колонію біля гирла (нині м. в ). Причинами для вигнання були "образа та помилка". "Образою" стала поема "Наука кохання", що сам поет підкреслював неодноразово. Ця поема з’явилась вісьмома роками раніше, і її вихід випадково збігся зі скандалом, пов’язаним з подружньою невірністю дочки імператора Юлії. Але натяк Овідія, в чому полягала "помилка", залишився нерозгаданим. Був якийсь безпосередній привід, щось "ненароком побачене", можливо, якийсь факт, що копрометував або його сім’ю. Дослідники вважають, що Овідій був довіреною особою в любовному зв’язку Юлії, інші, що він був утаємничений в династичні інтриґи, з метою позбавити , сина імператриці Лівії від попереднього шлюбу, прав наслідника.
Коли це сталося, Овідій перебував на острові . Невідомо, чи відбувався якийсь суд, можливо, таємний. Майно поета не було зконфісковане, і його третя дружина, Фабія, рідня імператора, залишилась в Римі, щоб домогтися помилування. Перед від’їздом вигнанець спалює "Метаморфози", хоча саме цей твір поет вважав запорукою свого безсмертя, своїм пам’ятником; на щастя, друзі зберегли копії твору. На засланні лише віра в відданість дружини та сподівання на милість імператора слугували Овідію єдиною втіхою. Після смерті Авґуста у 14 н. е., з’явилась надія на швидке звільнення, проте у Тиберія, до якого поет звертався через його племінника Германіка, розуміння не знайшов. Під кінець життя Овідій, вочевидь, змирився з долею.
Творчість
Овідій виховувався в атмосфері імперії , коли по закінченню громадянських воєн надзвичайно зросла заможність італійських землевласників. Поет відобразив у своїй творчості ідеологію вершницького стану, що досяг в той час свого найвищого економічного розвитку. Соціальна та філософська проблематика, характерна для попереднього літературного покоління (, ), Овідієві чужа. В його творчості переважають еротичні теми, в яких головним є не гибокі почуття, а дотепна іронічна гра традиційними літературними мотивами, з постійними переспівами як попередників, так і самого себе. Твори Овідія відрізняються віртуозною легкістю і гибкістю стилю, яким він володів досконало.
Блискучій поетичний дебют Овідія ("Любовні елегії") пов’язаний з еротичною елегією, поширеним жанром в його час. В цьому жанрі відбилися настрої середніх верств суспільства, які поринали від суспільної діяльності в сферу особистого життя. Поет згадує своїх попередників - , та ; однак він не був лише наслідувачем, свої елегії він складає в цілком іншій тональності, грайливого, часом легковажного трактування теми кохання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Овідій – життя і творчість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок