Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Письменник рідного краю - Степан Пушик

Письменник рідного краю - Степан Пушик

Назва:
Письменник рідного краю - Степан Пушик
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,28 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
на тему:
Письменник рідного краю - Степан Пушик


СТЕПАН ПУШИК
Степан Григорович Пушик на-родився 26 січня 1944 року в с. Вікторові, Галицького району, Івано-Франківської області в се-лянській родині. Середню освіту здобув у Вікторовській, Комарівській та Косівській середніх шко-лах, спеціальну — в Тлумацькому сільськогосподарському технікумі та Літературному інституті я Москві. Навчається в докторан-турі.
Трудову й творчу діяльність по-чав з п'ятнадцяти років. Працював рахівником і плановиком — еко-номістом в колгоспах Косівського та Верховинського районів Івано-Франківської області. Служив у армії — після на журналістській роботі, був головою клубу творчої інтелігенції, керівником літстудії, асистентом, старшим викладачем, доцентом Київського та Прикар-патського університетів. Степан Пушик обирався Народним депутатом України (1990 — 1994 pp.). Належав до Народної Ради та Демблоку, голосував за суверенітет та Акт про проголошення незалежної Ук-раїни. У Верховній Раді був членом Комісії культури й духовного відродження, а також — головою підкомісії парламенту.
Степан Пушик — член Спілки письменників України, українського ПЕН-клубу, Ради Спілки письменників, Президії Фонду культури, Го-ловної Ради Всеукраїнського Товариства пам'яток історії та культури. Був головою оргкомітету по створенню обласного Товариства ук-раїнської мови імені Т. Г. Шевченка, яке очолював. Член редколегії часописів “Дзвін”, “Березіль”, лауреат Державної премії імені Т, Г. Шевченка в галузі літератури, також премій імені М. Ірчана, О. Копиленка, ряду літературно-мистецьких конкурсів.
Поет, прозаїк, фольклорист, публіцист, літературознавець. Канди-дат філологічних наук, доцент Прикарпатського університету імені Ва-силя Стефаника.
Автор поетичних збірок “Молоді громи”, “Золотий Тік”, “Писаний камінь”, “Задума гір”, “Головний”, “Луни”, “Галич”, “Заплаканий промінь”, книжки вибраних віршів, поем і пісень “Храмолом”. Для дітей випустив збірки “Маленьке шпаченя”, “Золотий човник”.
Десятки ліричних творів Степана Пушика стали піснями, їх покла-ли на музику композитори А. Кос-Анатольський, В. Івасюк, О. Білаш, А. Пашкевич, Б. Шиптур, Б. Юрків, Б. Буєвський та інші. Окремим виданням вийшла збірка пісень, буклети «Співають гори», «Люби-сток», «Над горою місяць повен», “Козак гуляє”, аудіо і грамзаписи.
Степан Пушик також автор романів, повістей, оповідань, нарисів, есе, літературознавчих розвідок, розвідок з міфології, історії, краєзнавства. Окремими книжками побачили світ “Страж-гора”, “Га-лицька брама”, ”Ключ-зілля”, “Перо Золотого птаха”, “Дараби пли-вуть у легенду”, “Івано-Франківщина”, “Землі нев’януча краса. Івано-Франківщина”. Цей перелік буде не повний, якщо не додати збірок зібраних і упорядкованих казок, легенд, переказів, приповідок, тостів, а саме: “Казки Підгір'я”, “Золота вежа”, “Срібні воли», “Українські тости” та багатьох книжок виданих у співавторстві.
У співавторстві із В. Смоляком С. Пушик створив п'єсу за нове-лами Василя Стефаника “Земле моя”, яка з успіхом йшла на сцені Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка та нову редакцію “Заплакані вікна” до 125-річчя пись-менника, прем'єра якої відбулася 4 травня 1996 року.
Цінним здобутком митця, як також перекладача є його переклад, реконструкція та розшифрування багатьох темних місць “Слова о пол-ку Ігоревім”. Стаття про Степана Пушика та посилання на наукові дослідження ввійшли до п'ятитомної “Енциклопедії “Слова о пол-ку...”:, виданої в Санкт-Петербурзі 1995 року під редакцією Д. Лихачова.
Поет брав участь у створенні телесеріалів “Тарасові шляхи”, “Кар-патське літо”, “Живе джерело”. Він упорядкував і видав посмертні твори поетеси Ольги Стрілець.
Побував у багатьох країнах світу.
Твори Степана Пушика перекладені на російську (три книжки про-зи й поезії), китайську, румунську, молдавську, білоруську, литовську, киргизьку, башкирську, словацьку, непальську та інші мови.


ВАСИЛЬ ГАНУЩАК
Народився 1949 року в с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Письменник рідного краю - Степан Пушик

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок