Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Андре Моруа. Життя і світогляд. Етапи творчості письменника. Літературні портрети

Андре Моруа. Життя і світогляд. Етапи творчості письменника. Літературні портрети

Назва:
Андре Моруа. Життя і світогляд. Етапи творчості письменника. Літературні портрети
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,88 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
Андре Моруа. Життя і світогляд. Етапи творчості письменника. Літературні портрети


Французький письменник, справжнє ім'я Еміль Ерзог.
Народився біля Руана в родині промисловця. Закінчив Руанський ліцей імені Корнеля. Великий вплив на нього зробив викладач філософії Еміль Шартьє, який здобув європейську популярність під ім'ям Ален. По закінченні ліцею майбутній письменник став одним з управляючих фабрики батька. Брав участь у першій світовій війні перекладачем у Британському експедиційному корпусі, що дало матеріал для першого роману - «Мовчання полковника Брембла» («Les silences du colonel Bramble», 1918).
Англійська тема була продовжена в ряді художніх і публіцистичних творів. У 20-30-і рр. він створив трилогію з життя англійських романтиків: «Арієль, чи Життя Шеллі» («Ariel ou la Vie de Shelley», 1923), «Життя Дізраєлі» («La Vie de Disraeli», 1927) і «Байрон» («Byron», 1930), що пізніше була видана під загальною назвою «Романтична Англія», випустив кілька романів: «Бернар Кене» («Bernard Quesnay», 1926), «Мінливості любові» («Climats», 1928), «Сімейне коло» («Le Cercle de famille», 1932) і ін.
Коли почалася друга світова війна, 54-літній письменник записався добровольцем у діючу армію. Після поразки Франції він опинився в США, де написав ряд історичних і публіцистичних матеріалів. Після повернення на батьківщину видає збірники новел, книгу «У пошуках Марселя Пруста» («A la recherche de Marcel Proust», 1949), присвятив три книги французьким романтикам - «Лелія, чи Життя Жорж Санд» («Lelia ou la Vie de George Sand», 1952), «Олімпіо, чи Життя Віктора Гюго» («Olympic ou la Vie de Victor Hugo», 1955), «Три Дюма» («Les Trois Dumas», 1957). У рік 80-річчя Моруа написав останню біографічну працю «Прометей, чи Життя Бальзака» («Promethee ou la Vie de Balzac», 1965).
Творчість Моруа воістину величезна - 200 книг, більш тисячі статей. Його перу належать романи і новели, критичні статті і філософські есе: літературні мемуари й історичні праці. Але насамперед Моруа - майстер біографічного жанру.
У творчій спадщині Моруа біографії займають особливе місце. Про їхній успіх говорять величезні тиражі, численні нагороди, яких визнаний гідним письменник. Критики і літературознавці, говорячи про біографічні книги Моруа оперують різними поняттями: художня біографія, біографічний роман, романізована і навіть белетризована біографія. Останнє визначення письменник рішуче відкидав, стверджуючи, що у своїх роботах він опирається тільки на факти; документ стає в нього необхідною, органічною частиною книги.
У центрі біографії Моруа - творча особистість, людина дії, трудівник, бунтар. Песимістичному невір'ю в людину він протиставляє віру в індивідуума, якого створюють не тільки зовнішні обставини, але і він сам. Такими з'являються в нього Шеллі і Байрон, Дізраєлі і Гюго, Санд і Дюма. Його біографії виникли на стику історичного дослідження, літературознавчого аналізу і психологічного роману.
На думку письменника, біографія в естетичному плані має визначені переваги перед романом: «Коли ми читаємо біографію відомої людини, ми заздалегідь знаємо головні перипетії і результат подій... Ми як би прогулюємося по знайомій місцевості, оживляючи свої спогади і доповнюючи їх. Спокій духу, з яким ми робимо цю прогулянку, позбавлена несподіванок, сприяє естетичні установці».
Моруа цікавить насамперед духовний розвиток особистості, історія виступає тут тільки як тло в тій мірі, у якій вона необхідна для розуміння цього розвитку. Йому цікаво простежити, як поступово формується характер у зіткненні з людьми і подіями.
У книзі Андре Моруа «Літературні портрети» сказано «більше того, чим глибше занурюється читач у світ, де панує найчистіше божевілля, тим скоріше підкоряється автору, тим краще сприймає пропоновані йому істини». У нашу епоху «розрив між ідеалами і вдачами» вірніше між стрімким соціальним і науково-технічним прогресом, з одного боку, і традиційним способом життя, повсякденною свідомістю – з іншої, досяг безпрецедентних масштабів. Інші протягом життя одного покоління проходять більше подій і змін у всіх сферах суспільної діяльності, чим колись за довгі сторіччя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Андре Моруа. Життя і світогляд. Етапи творчості письменника. Літературні портрети

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок