Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Література Анголи (Африка)

Література Анголи (Африка)

Назва:
Література Анголи (Африка)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,08 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Контрольна робота на тему: Література Анголи (Африка)


План


1. Література регіону
Письмова література на африканських мовах знаходиться ще в стадії розвитку, хоча наприкінці XIX - і початку XX в. у столичній пресі вже з'являються статті мовою кимбунду. Звертання до місцевих мов спостерігається й у Мозамбіку, де періодичні видання друкуються не тільки на португальській, але і на широнга (діалект, уживаний на півдні країни).
В основі сучасної португаломовної літератури Африки, на думку ангольського критика і суспільного діяча, Марну ді Андраді, лежать проблеми, породжені колоніалізмом і асиміляцією.
Чи відмовилася інтелігенція країн Африки, що знаходиться в колоніальній залежності від Португалії, від своєї африканської сутності і чи прийняла вона «псевдоумови культурної метисації», чи є підстави говорити про національну своєрідність літератур португальських колоній, зокрема Анголи, неодмінною умовою якоої повинно бути, на думку мартиніканця Франца Фанона, безпосереднє звертання до свого народу? Які ж основні етапи літературного розвитку, які жанри і літературні впливи переважають на кожному етапі, чи велика роль реалістичних тенденцій у розвитку всієї літератури? Нарешті, у чому полягають особливості творчої манери ведучих письменників-реалістів, як формувалися їхній світогляд і художні принципи в міру включення в боротьбу за незалежність?
2. Література країни
Література Анголи, як і література багатьох африканських країн, порівняно молода, історія її розвитку нараховує усього кілька десятиліть. Правда, перші літературні досвіди, переважно публіцистичного характеру, відносяться до кінця минулого століття, так само як і спроби записати і досліджувати фольклор народів банту, корінних мешканців Анголи, але тільки в післявоєнний період виникає справді національна література, що досягла найвищого розквіту до другої половини 50 — початку 60-х років. На нинішньому етапі існування специфічні риси і задачі португаломовної літератури Африки, і в першу чергу Анголи, визначаються політичною обстановкою, посиленням національно-визвольного руху.
На ангольській літературі останніх років позначилися наслідки колоніальної системи гноблення. Сповнені почуття духовної переваги, португальські цивілізатори всіма силами прагнули перешкодити розвитку культури наросту національної самосвідомості народів Африки.
При подібній асиміляторській політиці, спрямованій на знищення місцевої культури, літературна творчість ангольців у гнітючій своїй частині не зафіксована письмово, а передається від покоління до покоління в усній традиції. Виключення складають лише нечисленні збірники народних переказів, казок, віршів, прислів'їв. Одним з ранніх збирачів і дослідників ангольського фольклору був швейцарський місіонер Елі Шателен. У 1891 р. з'явилася книга ангольського поета, філолога і фольклориста Жоакіна Діаша Кордейру да Матти «Народна філософія в ангольських прислів'ях». Він же склав першу граматику мови кімбунду (1892) і перший кімбунду-португальский словник (1893).
Відтворити точну панораму літературного життя Анголи досить важко, тому що немає достатньої кількості матеріалів. Про творчість сучасних ангольських письменників - Кошата Озоріу, Енріке Абраншеса, Лілії да Фонсеки — можна судити лише по розповідях, опублікованим в антології серії «Імбон-дейру». З критичної літератури найбільший інтерес представляють статті ангольців Маріу ді Андраді і Кошти Андраді, присвячені проблемі становлення і росту національної самосвідомості африканців і виховної ролі літератури в цьому процесі, оглядова стаття португальського критика і журналіста Алфреду Маргариду про португаломовну літературу Африки, а також дослідження Пиці Бастида «Африка у творчості Каштру Сороменью», поміщене як передмова до «Історії Чорної Землі».
Процес становлення ангольської літератури зв'язаний з усвідомленням африканцями своєї особистості і завоюванням ними духовної незалежності. Було б помилково приписувати європейської цивілізації головну роль у створенні ангольської національної культури, як це робить Алфреду Маргариду, що затверджує, що «створенням вогнищ культури» Алгола цілком зобов'язана «європейським поселенцям, що знаходяться удалині від батьківщини».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Література Анголи (Африка)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок