Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Пісня про Роланда

Пісня про Роланда

Назва:
Пісня про Роланда
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,53 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Пісня про Роланда”


План
Вступ.
1. „Пісня про Роланда” – визначний твір епохи Середньовіччя.
2. Час виникнення поеми.
3. Епічний сюжет оповіді.
Використана література.


До числа чудових пам'ятників середньовічної літератури відноситься епічна оповідь французького народу - "Пісня про Роланда". Незначний історичний факт ліг в основу цієї героїчної епопеї і з часом, збагативши рядом пізніших подій, допоміг широкому розповсюдженню оповідей про Роланда, про війни Карла Великого в багатьох літературах Західної Європи.
У "Пісні про Роланда" виразно виражена ідеологія феодального суспільства, в якому вірне служіння васала своєму сюзерену було недоторкуючим законом, а порушення його вважалося зрадою. Проте риси мужньої стійкості, військової доблесті, безкорисливої дружби і вдумливого відношення до того, що відбувається не одержали в поемі, як і в чудовому пам'ятнику творчості російського народу "Слово про полк Ігореве", станово-феодальної приуроченості; навпаки, ці переконливі властивості доблесних захисників батьківщини - воєначальників-перів і їх васалів, сприймалися як типові, загальнонародні. Ще більшою мірою визнанню і співчуттю з боку широких народних мас сприяли думки про захист вітчизни, про ганьбу і небезпеку поразки, які червоною ниткою проходять через всю поему.
Феодальне суспільство з його різкою класовою боротьбою диференціацією, з своєрідним пафосом станової рицарської героїки і рисами християнської релігійності викликало до життя десятки епічних оповідей. Саме у Франції, де феодальні відносини склалися в класичній формі, виникло таке велике число героїчних поем. Різні по темі, об'єму і формі, ці поеми далеко не в рівній мірі відображали широкі народні інтереси. Деякі з них розказували про криваві міжособистості, про мстивих і користолюбних баронів-загарбників, які визнавали за єдиний закон право сильного і основою своєї моралі вважали насильство і свавілля; переконливим прикладом такого роду поем є поема "Рауль де Камбре". Особистий інтерес переважав в цих творах, і вірне служіння сюзерену і державі втрачало обов'язковий характер для "невірних баронів". У інших епопеях тема вірності домінувала, і доля зрадника, зрадника батьківщини і порушника васальної клятви приводила його до відплати і сумного кінця. Найвиразніше ця тема розроблена в поемах, що оповідають про війни Карла Великого, і, особливо, в "Пісні про Роланда".
Дійсні події VIII століття склали ядро "Пісні про Роланда". У 778 році в Піренеях на війська Карла Великого, які поверталися з іспанського походу, зробили напад баски. У кровопролитній битві були знищені кращі полиці, загальної долі, за словами наближеного біографа Карла Ейнхарда, не уникнули і кращі полководці. У "Життєписі Карла Великого" цього автора мовиться: "У битві цій убиті Еггихард, королівський стольник, Ансельм, пфальцграф і Хруодланд (тобто Роланд.), начальник Бретонської марки". Приватний епізод битви з басками, єдиновірцями французів (франків), піддався значному переосмисленню: замість басків з'явилися грізні араби-мусульмани, що захопили значні простори в Іспанії і вже не раз вторгалися в межі Франції. Поразка при Ронсевале не зганьбила французів, а лише сприяло виявленню їх хоробрості, уміння стояти на смерть, захищаючи свою батьківщину і прикриваючи тил головних сил, що відходять. Історичний намісник Бретонської марки став головним персонажем епічної оповіді - Роландом, його зіткнення з вітчимом Гвенелоном і зрада останнього стали основою сюжету. З'явилися і нові подробиці, що характеризуючі ворогують лагері і їх полководців. Історичному Карлу Великому протиставив цар сарацина Марсилій, особа вигадана. Змістилися в часі і просторі події і їх учасники: хрестові походи XI століття додали нове ідейне забарвлення всій поемі в цілому. Хоча історична достовірність в "Пісні про Роланда" не дотримана, проте риси далекого минулого знайшли в ній своє поетичне осмислення.
Час виникнення поеми, її походження, можливе авторство - всі ці питання викликають дотепер розбіжності і не одержали остаточного рішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Пісня про Роланда

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок