Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Творчість Габріеля Гарсіа Маркеса

Творчість Габріеля Гарсіа Маркеса

Назва:
Творчість Габріеля Гарсіа Маркеса
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,52 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Тема: Творчість Габріеля Гарсіа Маркеса
(нар. 1928 р.).
На початку уроку звертаємось до основних етапів життєвого і творчого шляху письменника, проблемати-ки та провідних мотивів його прози.
Гарсіа Маркес - це один з найвідоміших письмен-ників сучасності, найяскравіший представник літера-тури «магічного реалізму». Він народився 6 березня 1928 р. в провінційному колумбійському містечку Ара-катака. Серед головних чинників та життєвих обста-вин, що визначили майбутній світогляд та коло творчих інтересів, сам письменник пізніше назве благодійний вплив материних батьків, у родині яких він виховувався (його бабуся Транкіліна знала безліч неймовірних історій і була неперевершеним оповідачем; дідусь Ніколас, полковнику відставці, ветеран громадянської війни 1899-1903 рр. - був мужньою і доброзичливою людиною), а також фантастичну атмосферу місце-вості, де він жив, історія та побут якої були овіяні чис-ленними міфами та легендами.
Перші літературні спроби Гарсіа Маркеса належать періоду його навчання в інтернаті, де він пробує писа-ти вірші. Вдруге юнак звертається до літератури з се-редини 40-х років, поєднуючи свої творчі пошуки з журналістикою. Втім, надто серйозно до своїх тодішніх занять літературою Гарсіа Маркес ще не ставився, жартома зазначаючи, що свої перші оповідання напи-сав з метою розвіяти скепсис критика і романіста Саламеа Борди щодо спроможності молодого ко-лумбійського покоління висунути зі своїх рядів власних письменників. Перші художні публікації Гарсіа Маркеса дійсно не були вдалими. Це насамперед стосується його повісті «Опалелистя» (1951), в якій він змалював вигадане містечко Макондо, що нагадує реальне містечко його дитинства Аракатаку. Цей твір був зна-менний ще й тим, що започаткував одну з провідних тем усієї подальшої творчості письменника, а саме - тему самотності, відчуженості людини у світі. Подаль-ша його письменницька кар'єра зазнавала як успіхів, так і тимчасових відступів. Одне з його оповідань 1955 р. «Якось після суботи» отримало національну премію Колумбії. Письменницька слава приходить до Гарсіа Маркеса в 1967 р., коли з'являється його роман «Сто років самотності», що мав приголомшливий успіх і ставився критикою за глибиною ідейного задуму і рівнем художньої досконалості в один ряд із сервантесівським «Дон Кіхотом». У навіяному біографічними образами дитинства письменника, а також історичним контекстом життя країни романі змальовані шість по-колінь роду Буендіа - від його заснування і до повного виродження. Причиною цього виродження стає замк-нутість, ізольованість від часу та проблем, якими жи-вуть інші люди, а в більш глибокій смисловій перспек-тиві роману вимирання роду Буендіа символічно зна-менує деградацію, духовний занепад людства, яке все більше індивідуалізується і усамітнюється, втрачаючи ту духовну єдність, ту солідарність, яка виступає ос-новною запорукою виживання і розвитку. Саме у зв'яз-ку з романом Гарсіа Маркеса «Сто років самотності» чи не вперше з'являється й термін «магічний реалізм».
Ще одна магістральна тема творчості Гарсіа Мар-кеса - це проблема влади, її філософського та психо-логічного обгрунтування та причин її переродження в некеровану законами і мораллю деспотичну тиранію. Ця тема проходить через багато творів письменника, з яких у першу чергу слід назвати збірку «Незвичайна і сумна історія про довірливу Ерендиру та її жорсто-ку бабцю» (1972), роман «Генерал у лабіринті» (1989) і особливо головний, за визначенням самого письмен-ника, роман «Осінь патріарха» (1975). Визначний вне-сок письменника у розвиток латиноамериканської літератури XX ст. був відмічений у 1982 р. Нобелівсь-кою премією: «за романи та оповідання, в яких фан-тазія та реальність, поєднуючись, відображають життя і конфлікти цього континенту». Основними стильовими рисами творів Гарсіа Маркеса є взаємопроникнення елементів реальності та фантастики, поєднання філо-софських здобутків сучасної латиноамериканської культури з мотивами та образами індіанської, негри-тянської та іспанської міфології, експресивний мета-форизм, тяжіння до символічних узагальнень та прит-чової манери оповіді, лаконізм та «снайперська точність мовлення».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Творчість Габріеля Гарсіа Маркеса

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок