Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Жан-Нікола-Артюр Рембо

Жан-Нікола-Артюр Рембо

Назва:
Жан-Нікола-Артюр Рембо
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,84 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Життєвий і творчий шлях
Жан-Нікола-Артюр Рембо народився 20 жовтня 1854 р. у провінційному містечку Шарлевіль, в Арденнах, на північному сході Франції у буржуазній сім'ї. Мати прищеплювала дітям доброчин-ність, любов до Бога, а батько вчив їх поміркованості та ощадливості. Змалку Артюр подарував батькам неабиякі надії: був богобоязливим, слухняним. Блискуче вчився. Його здібності всіх вражали. Учитель Жорж Ізамбар підтримував перші спроби юного поета. З шести-семи років він почав писати прозою, а потім віршами. У п’ятнадцять років написав вірш “Сенсація”, опублікований без відома автора в одному паризьких журналів на початку 1869 р.
Цього ж року надрукував кілька віршів латиною. Він багато читає, захоплюється творами Ф. Рабле і В. Гюго, а також поезією "парнасців". Віршами "Офелія"', "Бал повішених", "Зло", "Сплячий у долині" поет заявив про себе як символіст. В. Гюго, високо оцінивши його талант, на-звав Рембо "дитям Шекспіра".
Перший період творчості митця (до 1871 р.) позначе-ний впливом авторитетів, що не завадило визріванню бунтарського духу як проти традиційної естетики, так і проти буржуазних порядків провінційного Шарлевіля, де, за словами поета, "ніколи нічого не відбувається". Орієн-туючись па В. Гюго і III. Бодлера, він починає писати вірші, які викривали нікчемність міщанства ("Засіда-телі"), Другу імперію** Друга імперія період в історії Франції з 2 грудня 1852 до 4 вересня 1870 p., пов'язаний з правлінням імператора Наполеона III.
("Шаленство кесаря"), лицемір-ство служителів церкви ("Покарання Тартюфа"). Зго-дом захоплюється революційними ідеями, які призвели до краху монархії. У ті часи свої надії на перебудову суспільства він пов'язував з Республікою.
У 1871 p., дізнавшись про проголошення Комуни, ки-дає ліцей і, діставшись до Парижа, потрапляє у вихор революційних подій. За спогадами сучасників, поет брав безпосередню участь у житті комунарів, навіть якийсь час служив у національній гвардії. Суворо-ритмічний "Вільний гімн Парижа", зворушливий образ дівчини-комунарки у вірші "Руки Жанни-Марі" — яскраві свідчення його настроїв. Але після розгрому Комуни, зневірившись у соціальній боротьбі, Рембо в листі до друга від 10 липня 1871 р. просить знищити свої твори про комунарів.
Письменник шукає іншого шляху в поезії, яка, на його думку, має стати пророчицею й ясновидицею. У листі 1871 р. до свого шкільного вчителя Жоржа Ізамбара він стверджує, що поет — віщун і провидець — повинен бути Прометеєм, йти попереду людства. У серпні 1871 p., по-вернувшись до Шарлевіля, Артюр посилає свої вірші Полю Верлену. Хлопець з провінційного містечка зачарував свої-ми рядками відомого поета, і той запрошує його до себе. Знайомство переростає в дружбу. Верлен і Рембо вируша-ють з Парижа на пошуки нових вражень до Бельгії, а потім до Лондона. Цілий рік вони мандрували разом Європою.
У другий період короткочасної творчості (з початку 1871 до початку 1872 р.) поезія Рембо набуває трагічного зву-чання. З-поміж інших вирізняється вірш "П'яний корабель", який С. Цвейг назвав "фантасмагоричним сновидінням, бунтом фарб, химерною симфонією лихоманячих слів". Корабель, який збився з курсу і втратив управління, сим-волічно відображає творчі й життєві пошуки поета.
У символістському сонеті "Голосівки" декларувалися нові принципи мистецтва: перетворення слова на сим-вол, увага до смислового забарвлення звуків, велике зна-чення відчуттів у сприйнятті світу та відображенні ду-ховного життя людини.
У третій період творчості (1872—1873) Рембо пише цикл "Осяяння", що засвідчив народження незвичайної форми вірша, яку можна назвати і віршем у прозі, і ритмізованою прозою. Чарівною красою віє від загадкових картин, ство-рених гарячковою нестримною фантазією поета. Головне в "Осяяннях" — фіксація особистих настроїв і відчуттів, не-залежно від того, що їх викликало: "Є в лісі птах, його спів затримує вас і змушує червоніти. Є годинник, який не дзво-нить. Є вибоїна з гніздом білих звіряток. Є собор, який запалає, й озеро, яке підіймається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Жан-Нікола-Артюр Рембо

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок