Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Олександр Олександрович Блок

Олександр Олександрович Блок

Назва:
Олександр Олександрович Блок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,74 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Олександр Олександрович Блок
(1880-1921)
По спогадах М. Горького, «Блок був дуже красивий, як поет і як особистість». Громадський і письменницький авторитет Блока був високий і незаперечний. У складному 1919 році, коли у вогні революції згоряли багато хто навіть устояної репутації, М. Горький упевнено говорив: «Блоку вірте, це дійсний — волею божою — поет і людина безстрашної щирості».
Блок був переконаний, що «великі твори мистецтва вибираються історією лише з числа творів «сповідничого» характеру». Поезія Блока і являється ліричною сповіддю: щирість і чесність для Блока — необхідні умови творчості. Але хід власного життя Блок сприймав у «всесвітньому» масштабі. На думку Блока, — і в цьому одна з основних, принципових рис його естетики — у справжнього художника особисте нерозривно зв'язано із суспільним. Тим більше в грозову революційну епоху «у поетичному відчутті світу немає розриву між особистим і загальним; чим більш чуйний поет, тим краще відчуває він «своє» і «не своє»; тому, в епоху бурь і тривог, найніжніші і інтимніші прагнення душі поета також сповнюються бурею і тривогою».
Громадянність і патріотизм, гуманізм і висока культура, революційність і безкомпромісність — усі ці якості, властивому Блоку, роблять його яскравим явищем в історії російської літератури і суспільної думки. Критичний погляд Блока гостро відзначав трагічність навколишньої його життя. Але невірно було б сприймати його лірику як щоденник людини, що лише жахнувся «страшного світу». По спогадах дружини поета, у Блоці було таке ж джерело радості, як і песимізму.
А. Блок — поет перехідної епохи. Його творчість з'явилася своєрідною сполучною ланкою між російською класичною поезією і поезією революційного світу, що народжується. І на цьому шляху він пройшов через дуже складні шукання, через подолання впливів ідеалістичних навчань у філософії і символізму в мистецтві.
Рання лірика Блока була зв'язана із символізмом — декадентським літературно-художньою течією кінця XIX — на чалу XX століття. Філософську основу символізму складав містицизм, ідеалістичне навчання, відповідно до якого поряд з недосконалим реальним світом існує світ ідеальний. До збагнення саме цього світу і варто прагнути. Звідси й у Блока на початку творчого шляху — відчуженість від громадського життя, містична сторожкість у чеканні невідомих духовних подій.
Для символістів головним було відображення суб'єктивних відчуттів особистості. Реальний образ у символістській поезії замінений символом — образом, у якому поряд з первісним, конкретним початком передбачається й інший, «ідеальний» зміст.
Основна категорія мистецтва, художній образ — це форма відображення дійсності художником. Образ являє собою конкретну і разом з тим узагальнену картину життя. Символ же в основі своєї має переносне значення. Відомі приклади традиційної символіки: ранкова зоря — символ молодості, хліб-сіль — символ гостинності.
Образ виражає предмет конкретно, а символ — умовно. Саме давньогрецьке слово, що викликало цей термін, переводиться як знак, прикмета, пароль.
Образ-символ передає в явищі визначальну його ідею.
Наприклад, у творчості М. Горького можна знайти конкретні образи птахів. Але Сокіл у «Пісні про Сокола» — це вже образ-символ, це втілення ідеї, ідеї боротьби, непокорства, волелюбності.
Яскравий сучасний приклад переростання образа в символ — голуб світу.
Російський символізм виник в умовах глибокої соціальної і духовної кризи. Розгубленість перед протиріччями дійсності, перед революцією, що наростала, що розуміється окремими представниками мистецтва односторонньо, як руйнівний початок, викликали відмовлення від суспільної діяльності. Символізм спонукував іти від соціальної дійсності і революційного руху у світ фантазій. Блок, прагнув осягнути правду життя, не міг йти цим шляхом. «Вірші про Прекрасну Даму». Народився поет 16(28) листопада 1880 року в Петербурзі в дворянській родині, що відрізнялася широтою і глибиною культурних інтересів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Олександр Олександрович Блок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок