Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життя і творчий шлях Ернеста Хемінгуея

Життя і творчий шлях Ернеста Хемінгуея

Назва:
Життя і творчий шлях Ернеста Хемінгуея
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,06 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Життя і творчий шлях Ернеста Хемінгуея
Притча
“Старий і море”
Ернест Міллер Хемінгуей народився 21 липня 1899 року в Оук-Пярну, містечку біля Чікаго, в родині лікаря-місіонера. Мати його була співач-кою і музиканткою. Діти виховувались у дусі ви-сокої моралі, стійкості, витривалості, вміння пос-тояти за себе.
Писати Ернест почав у школі, а в 18-річно-му віці вже був репортером газети «Канзас-сіті стар».
Під час першої світової війни Хемінгуей пішов добровольцем служити офіцером медичної служ-би італійської армії, брав участь у боях проти ав-стрійських військ в Італії, мав тяжке поранення, був госпіталізований на тривалий час (під час опе-рації лікарі витягли 227 осколків, замінили пере-биту колінну чашечку, довго лікували шок і кон-тузію). По війні Хемінгуей зі Штатів знову їде до Європи вже як журналіст. Але раптом припиняє свою журналістську роботу, вирішивши стати письменником. З цією метою декілька років, ні-чого не друкуючи, зазнаючи матеріальної скрути, наполегливо займається літературними пошука-ми, працює над стилем, мовою.
Збірка оповідань «У наш час» (1925) не була оцінена ні читачами, ні критиками відразу. Лише коли ім'я письменника стало відомим, критики оцінили перший доробок Хемінгуея.
У 20-ті роки у світі, зокрема у США, з'явило-ся поняття «втрачена генерація». До таких людей належали Ернест і його ровесники. За висловом одного з письменників США, воно трактувалося так: «З'явилося покоління, яке зросло нате, щоби знайти всіх богів мертвими, всяку віру в людину — пощуреною».
У літературу ввійшов Хем (так його називали) в 1926 році, коли з'явився його перший твір «І сходить сонце», який широко відомий під назвою «Фієста». В цей час Хемінгуей уже жив у Парижі (він належав до численного угруповання американців, котрі шукали життєвих і мистецьких вражень за межами своєї Віт-чизни, тоді відсталої в культурному відношенні).
Спрямування наступного роману Хемінгуея «Прощавай, зброє!» (1929) — гуманістичне запе-речення війни, антимілітаристський характер. У 30-х роках він видав також художньо-нарисові
книжки: «Смерть пополудні», «Зелені узгір'я Африки». А свій соціально-психологічний твір про рибалку Гаррі Лефгана, котрий намагається боротися з ворожим йому світом багатіїв, «Маєш і не маєш» Хемінгуей пише під впливом подій еко-номічної кризи у США.
У роки громадянської війни в Іспанії Хемінгуей провів багато місяців в оточеному Мадриді і на фрон-ті, написав низку нарисів та статей про героїчних іспанських республіканців, п'єсу «П'ята колона» і роман «По кому подзвін» (1940), в яких розповідав про криваві та трагічні роки громадянської війни. Герой цього твору (як і в більшості творів письмен-ника) — американець, який живе і діє на чужині.
Хемінгуей був людиною неординарною, фізич-но витривалою, мужньою, сильною. У 60-річно-му віці він мав зріст 185 см, 90 кг ваги, міг поціли-ти з пістолета на відстані півсотні метрів у цигар-ку, яка була в роті когось із знайомих; в молоді роки він вистояв раунди проти чемпіона важкої ваги; входив у клітку з левами; був непоганим спринтером, умів, ніби справжній матадор, убити бика, був прекрасним яхтсменом, гірськолижни-ком, плавцем, снайпером, рибалкою (одного разу впіймав рибу вагою 468 фунтів).
У роки другої світової війни Хемінгуей у чині майора мав свою «армію» (100 багнетів), яка була моторизованою і з якою він бував у тилу у німців далеко від армії; одного разу звільнив французьке місто, ввійшов у Париж скоріше за командуючого, за що мало не потрапив до військового суду, бо згід-но із Женевською конвенцією кореспонденти не мали права брати в руки зброю, а Хемінгуей був військовим кореспондентом. Хемінгуей багато пи-сав про війну європейських народів проти фашиз-му. Під час цієї війни разом із друзями він плавав на своїй яхті «Пілар», вистежуючи німецькі підвод-ні човни і викликаючи літаки СІЛА. Навіть думав зустрітися з таким човном, пришвартуватися до нього і підірвати себе разом із ним.
У повоєнний час письменник видав оповідан-ня і невеликий роман про другу світову війну «За рікою у затінку дерев».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Життя і творчий шлях Ернеста Хемінгуея

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок