Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життєвий і творчий шлях Мольєра

Життєвий і творчий шлях Мольєра

Назва:
Життєвий і творчий шлях Мольєра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,52 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
“Життєвий і творчий шлях Мольєра”


Мольєр народився 15 січня 1622 року в родині багатого паризького буржуа, придворного шпалерника Поклена. Його справжнє прізвище звучить саме так. Початкову освіту він одержав у Клермонському коледжі, у якому ґрунтовно вивчив латинь і міг читати давньоримських письменників в оригіналі.
У 1639 році, закінчивши коледж, він витримав іспит в Орлеані на звання ліценціата прав. Але жагуча любов до театру не дала йому можливості бути адвокатом, як, утім, і продовжувачем сімейних справ. Разом із братами і сестрами Бежар у 1643 році він заснував свій Блискучий театр у Парижеві, що проіснував всього два роки і розорився. Батько прокляв його, заборонивши осоромлювати чесне ім'я Покленів, ось чому Жан-Батист узяв собі псевдонім Мольєр. У ті часи професія актора вважалася самою низкою і не називалася інакше, як "комедіант".
Але Мольєр уже не міг жити без театру. Організувавши бродячу трупу з колишнього "Блискучого театру" і ще однієї трупи, що кочує з міста в місто, він очолив її. Бідність репертуару спонукала Мольєра взятися за перо. Спочатку це були одноактні п'єси, фарси "Літаючий доктор" і "Ревнощі Барбуйе" (1653-55 рр), а також комедія "Вітренник". Поступово трупа набула популярність, вона вже могла виступати у великих містах. Один раз Мольєр зустрівся в Лангедоці зі своїм колишнім товаришем по школі принцом Конти, що вгадав геніальність Мольєра. Він рекомендував його брату короля і незабаром Мольєр одержав можливість грати в Луврі, у театрі при дворі.
З 1658 року по 1673 Мольєр безперервно трудився над п'єсами. За останні 15 років він створив самі значні свої здобутки, починаючи одноактними "Смішними модницями" і "Мнимим рогоносцем" і кінчаючи такими комедіями, як "Міщанин у дворянстві", "Тартюф" і "Мнимий хворий". У його житті було усі: і злети, і падіння. Женивши в сорокалітньому віці на сімнадцятилітньої Арманде Бежар, він став рогоносцем. молода дружина безсовісно обманювала його. І в дружбі йому теж не везло. Допомагаючи Расину, він придбав у його обличчі ворога. Кілька разів його п'єси заборонялися до постановки, один раз закрили театр під приводом розширення колон у Луврі. Правда, король надав Мольєру інше приміщення, але він мало потребу в ремонті. Три місяці трупа не одержувала грошей і чекала, коли закінчиться ремонт. Єдиною розрадою драматурга було те, що його друзі-актори не розбіглися по інших театрах, а терпляче чекали виходу на рідну сцену.
У своїх п'єсах Мольєр їдко осміював людські пороки: жадібність, удавання, скнарість, лицемірство, святенництво, відносини в родині і багато хто інші.
Мольєр любив жити на широку ногу. Одержуючи великий річний доход, він проживав все. Драматург давав часті обіди і вечері. Благодіяння його життя відомі всім, і жоден бідняк не йшов від нього без розради. Збереглися спогади сучасників Мольєра, що описують зовнішність сатирика: "Він ні худий, ні товстий і росту скоріше високого, тримається шляхетно, ходить повільно, нога його дуже красива. Ніс досить товстий, рот великий, брови густий, чорні, колір обличчя смаглявий; він може додавати свої рисам комічне вираження. Головні сторони його характеру: доброта, великодушність, послужливість, вона любить говорити мови, і коли читає трупі свої п'єси, вимагає, щоб актори приводили своїх дітей, і спостерігає, яке враження робить над ними читання".
Остання п'єса Мольєра була "Мнимий хворий”, він грав у ній, коли вже був небезпечно хворий. На четвертому представленні 17 лютого 1673 року Мольєр, що грав Аргана, відчув себе погано. Його дружина просила відкласти спектакль,але Мольєр відповідав, що більше п'ятдесятьох чоловік театру одержують гроші за представлення і їхній не можна залишати без заробітку. Він зумів дограти спектакль до кінця. Схватившие драматурга судороги він останнім зусиллям волі зумів замаскувати розкотистим сміхом. Але сам піти з театру він уже не зміг. Його на руках перенесли на найближчу квартиру, де через кілька годин він умер від крові, що заюшила з горла.
Тому що перед смертю Мольєр не приніс церковного покаяння, те його заборонено було ховатися по церковному обряді, і лише втручання короля допомогло поховати письменника, але за огорожею цвинтаря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Життєвий і творчий шлях Мольєра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок