Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Ганс Xpicтiaн Андерсен

Ганс Xpicтiaн Андерсен

Назва:
Ганс Xpicтiaн Андерсен
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,39 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Ганс Xpicтiaн Андерсен
(1805—1875)


Ганс Хрістіан Андерсен — датський казкар, романіст, поет і драматург — народився 2 квітня 1805 року в невеличкому про-вінційному містечку Оденсе в сім'ї чоботаря. Батько, незважаючи на свій фах, був людиною начитаною і свою любов до книги зумів передати Гансу Хрістіану. Потяг до творчості привів його в 1819 році до столиці, де він, живучи впроголодь, зміг закінчити школу й університет.
Перші три роки в Копенгагені Андерсен пов'язує своє життя з театром: робить спробу стати актором, пише трагедії та драми. У 1822 році виходить п'єса «Сонце ельфів», написана за дав-ньоскандинавським сюжетом. Драма виявилася незрілим, слаб-ким твором, але привернула увагу дирекції театру, з яким на той час співпрацював автор-початківець. Рада директорів домоглася для Андерсена стипендії й права безкоштовного навчання в гім-назії. Сімнадцятирічний юнак потрапляє до другого класу латин-ської школи й, незважаючи на глузування товаришів, закінчує її.
У 1826—1827 роках виходять перші друковані вірші Андер-сена, а в 1829 році він досить вдало випробовує себе в жанрі дорожніх нотаток — книжка «Подорож пішки відХольмен-кана-лу до східного мису острова Амагер» вразила сучасників свіжістю світосприйняття, багатою фантазією й життєрадісним гумором. Мандрувати Андерсен любив протягом усього свого життя: він побував у Німеччині, Італії, Франції, Англії, Швеції, Португалії, Греції, Північній Африці, збирався до Америки. Його дорожні но-татки відзначалися точністю замальовок з натури в поєднанні з романтичною фантазією, мали пізнавальний й захоплюючий ха: рактер, були написані живою мовою. Спогади про подорож до Італії стали основою для написання першого роману Андерсена «Імровізатор» (1834). Усього в 30-ті роки XIX століття видатним датчанином було написано шість романів і «Імпровізатор», «О.Т.», «Тільки скрипаль» та ін., які мали незмінний успіх. Автора навіть порівнювали з В. Скоттом і В. Гюго. Але світове ви-знання йому принесли казки.
З 1835 року Андерсен починає періодично видавати казки, які в 1841 році увійдуть у книжку «Казки, що були розказані ді-тям». Ранні казки Андерсена — це, як правило, літературні пе-реробки народних казок, які він сам чув у дитинстві («Кресало», «Маленький Клаус і Великий Клаус», «Принцеса на горошині», «Дикі лебеді», «Свинопас» та ін.). Сюжет «Нового вбрання ко-роля» було запозичено з іспанського джерела. А от «Дюймовоч-ка», «Русалочка», «Калоші щастя», «Ромашка», «Стійкий олов'яний солдатик», «Олє Лукойє», хоча й дещо пов'язані з фольклором, все ж таки є авторськими творами. На тлі числен-них казкарів, яких породила епоха романтизму в різних країнах, казки Андерсена видрізняються відсутністю дидактичних основ і, як здавалося критикам XIX століття, відсутністю належної шани до королівських осіб, які в казках Андерсена ходять палацом у пантофлях (адже палац є їхнім домом), стелють постелі й варять гречану кашу. Казки Андерсена, з одного боку, є цілком антисо-ціальними, а з другого — мегасоціальними. Вони вийшли за межі свого століття, стали постійними супутниками людства через ба-чення датським казкарем вічного змісту будь-якої людини, нехай то буде король, королева, принцеса або селянин.
Символом творчості Андерсена вважається Русалочка, герої-ня однойменної казки (їй навіть встановлено пам'ятник у Данії). Народні сюжети, пов'язані з любов'ю між людиною і антропо-морфною природною істотою, існують у різних народів (згадаймо поетичну драму Лесі Українки «Лісова пісня», яку теж було ство-рено за фольклорними мотивами). Знав подібні легенди й дат-ський фольклор. Але казка, яку було створено Андерсеном, на-була особливого поетичного змісту. Русалочка втілює стихійні сили, від яких вже давно трагічно відокремилось людство. Руса-лочка, Дюймовочка, Гидке Каченя відображають протиріччя між трагічно-утилітарним світом людей і таємничими силами природи й творчості.
Всі романтичні герої Андерсена не відмовляються від своєї справжньої поетичної природи, хоч би як важко їм велося.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ганс Xpicтiaн Андерсен

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок