Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Драматургія Плавта

Драматургія Плавта

Назва:
Драматургія Плавта
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,86 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Драматургія Плавта


Зміст:
Біографія автора
Найбільш відомі добутки
Грецькі джерела комедій Плавта
Кантики Плавта
Мова Плавта
Висновок
Список використаної літератури
1. Біографія автора
Тит Макций Плавт (ок. 250 – 184 р. до н.е.) народився в Умбрии, області північного сходу від Лація. Досить точних біографічних даних про Плавта немає, і навіть ім'я його не цілком достовірне. Плавт рано приїхав у Рим і почав працювати в театрі в якійсь невідомій якості, можливо - робітником сцени або костюмером. Він зумів назбирати грошей і пустився в торгові операції - це було тоді досить ризиковано, тому що на території західного Середземномор'я не припинялися інтенсивні воєнні дії, - у результаті чого залишився без гроша в кишені. По закінченню своєї ділової кар'єри Плавт, змушений був якось боротись з нестатком грошей, і надійшов на службу до мельника і проробивши у нього якийсь час, достатно, щоб знову поправити грошові справи. Дотепер не спростована думка про те, що ця біографічна подробиця вичитана граматиками з тексту плавтовских комедій і в такий спосіб не є цілком достовірною. Очевидно одне: на той час, коли невдалий купець цілком присвятив себе театру в змішаній якості драматурга, антрепренера й актора, він зумів якось роздобути засоби, необхідні для постановки спектаклів. Далі пішов швидкий і приголомшуючий успіх, у якому немаловажну роль зіграло те, що Плавт обслуговував своєю дотепністю новий державний інститут - священне свято, що засновувалося регулярно, а іноді - несподівано, у зв'язку з несприятливими знаменнями, для того щоб умилостивити божество, що повинно відбити від народу і війська яку-небудь напасть. Так, про комедію "Псевдол" повідомляється, що вона була поставлена в 194 році на святі, створена на честь екзотичної богині малоазійського походження Великої Матері. У війську лютувала чума і могутня Мати богів призивалася зупинити хворобу. Заодно представлялася прекрасна можливість розважитися, і отут саме комедіограф вступав у свої права. У точності невідомо, належний був Плавт, як це мало місце в греків, змагатися з іншими поетами - у прологах нерідкі прохання про неупередженість. Плату він, як і інші, одержував від начальника ігор по домовленості, і ці гонорари, дозволили Плавту закінчити свої дні безбідною людиною, указують на те, що в римських сценічних іграх значення забави завжди превалювало над служінням божеству і що латинські комічні поети зводилися на позиції ремісників і блазнів.
Традиція дає нам правильні три частини ім'я - Тит Макций Плавт, а сам себе він називає кілька разів Плавтом, один раз Макком і Макком Титом. Перші дві частини стандартного римського імені приблизно відповідали нашим імені і прізвищу, а остання була прізвиськом, що давалося по самих різних ознаках, і зокрема по фізичній організації. Плавт - "плоскостопий" - стандартний зразок такої клички - указує на танцюриста-міма, актора народної комедії, що виступає в плоскому взутті на низькому каблуці. Ім'я Тит стало в древніх письменників синонімом римлянина. Набір прізвищ був у римлян більш обмежений, чим в інших мовах, так що якщо існувало фамільне ім'я Макций, воно неодмінно зустрілося б де-небудь ще. Однак такого прізвища не виявляється, і це не дивно, тому що Макк означало одну з характерних масок народної італійської комедії “ателани” - дурня і ненажеру. Імовірно, якесь час Плавт був актором народного театру.
Дуже популярний у римського глядача, Плавт залишив велику кількість комедій. Древні називали 130 п'єс, що ставилися на сцені під його ім'ям. З цього числа римський учений Теренций Варрон відібрав двадцять одну комедію які безперечно приналежну плавтовскій спадщині. Усі вони дійшли до наших днів – двадцять комедій з деякими втратами тексту й одна комедія у фрагментах. Точно відомі лише дві дати постановок комедій Плавта – “Стих” у 200 р. і “Псевдол” у 191 р. до н.е. Хронологія інших п'єс невідома.
Розквіт творчості Плавта збігається з другою війною, самої небезпечної і кровопролитної із усіх зовнішніх воєн Рима.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Драматургія Плавта

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок