Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Велика і різнобічна постать І.Франка-наша національна гордість

Велика і різнобічна постать І.Франка-наша національна гордість

Назва:
Велика і різнобічна постать І.Франка-наша національна гордість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,11 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
з української літератури
 
на тему: Велика і різнобічна постать І.Франка-
наша національна гордість


П Л А Н
1. Роль поета і поезії в суспільному житті.
2. І.Франко- видатний громадський і культурний
діяч, письменник, літературознавець, учений.
3. Велет думки і духу (суспільно-політичні, філософські та естетичні погляди І.Франка).
4. Поетична творчість великого каменяра- найвище досягнення української поезії другої половини 20 ст.
5. Тематичне й жанрове багатство прози І.Франка.
Новаторство письменника.
Вірність ідеалам, їх обстоювання та особиста мужність.
Загальнолюдське значення літературної спадщини І.Франка, вплив його особистості на наступні покоління.
 


 
Титаном праці, видатним письменником, ученим, публіцистом, літера-турним перекладачем, видавцем, активним громадським діячем був Іван Якович Франко. Письменник мав великий дар класика-вміння промовляти не лише до своїх сучасників, а й до наступних поколінь. І.Франко писав: "Яко син українського селянина,вигодуваний чорним селянським хлібом, працею селянських рук,почуваюся до обов'язку...відробити ті шляхи,які видала селянська рука на те, "щоб я міг видряпатися на висоту..."
Іван Франко - діяч, що уособлює цілу епоху української культури; один з найвидатніших письменників слов'янських народів; ім'я, що здобуває все ширшу світову славу. Вже сучасники сприймали його як «велике астральне тіло, що гріє всю Україну, а світить далеко дальше».
Як поета Франка, єдиного у XIX столітті, можна порівняти з Шевченком. Хоча порівняння- справа невдячна, бо кожен поет цікавий і великий по-своєму. Можна лише говорити про рівень слави, популярності. Чим же збагатив Франко українську поезію? Він розширив її тематичні межі,жанрові,віршові можливості.Серед поетичних творів каменяра є всі види лірики: громадська, філософська, інтимна, пейзажна. Є багато поем, пов'язаних з проблемами тогочасної України і присвячених загальнолюдським темам. Не можна залишатись байдужим до "Зів'ялого листя"-ліричної драми про красу і безсмертя кохання.
"Борислав сміється"- твір про початок робітничого руху, початок боротьби праці й капіталу. Новою була також тема інтелігенції, до якої Франко звернувся у повісті "Перехресні стежки".
Нарешті-драматургія. І тут Франко сказав нове слово. Драма "Украдене щастя" порушує складні психологічні проблеми: любов і зрада, помста і милосердя.Вже друге століття ця п'єса не сходить зі сцени.
Як бачимо, І.Франко насправді був видатним письменником, чиє слово однаково вражаюче звучало і в прозі, і в поезії, і в драматургії.Творчість Франка піднесла українську літературу на вищий щабель і забезпечила їй заслужену славу.
Людина універсальної обдарованості, титанічної працьовитості, незламної стійкості і революційної націленості в майбутнє — Іван Франко жив у бурхливу, сувору й складну історичну добу. Його дитинство озвучувалось прокльонами нещодавній панщині й відгомонами революційних настроїв 1848 року; юність відсвічувала кумачами далеких барикад Паризької комуни й загравами пожеж у близькому робітничому Бориславі; полудень віку поета збігся з першою російською революцією, яка окрилила його впевненістю в перемозі нового, вільного життя; в останні роки митця відчутнішою і ближчою ставала майбутня революційна битва.
І. Франко визнає, що цей процес досяг найкращих результатів у сфері духовного життя, у творчості, де індивідуальність виявляє себе як найкраще, але поступово, розвиваючись він охоплює все ширші сфери людської життєдіяльності. Тим самим розвиваються підстави розвитку демократії, не просто як одного з політичних режимів чи то механізму волевиявлення членів суспільства, а як способу існування суспільства, що базується на взаємній повазі індивідів один до одного і своїх та чужих прав і на взаємній відповідальності членів суспільства та його організаційних структур.
Одним із головних напрямків боротьби за звільнення людини в XIX ст. називає І. Франко емансипацію національну. Відродження національностей і національного самоусвідомлення як у народів державних, так і у бездержавних, поневолених, їхня боротьба за рівноправність і вільний національний розвиток, активний пошук національної ідентичності- все те, що було практично немислиме в XVIII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Велика і різнобічна постать І.Франка-наша національна гордість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок