Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Алкман (Alkman) - грецький ліричний поет.

Алкман (Alkman) - грецький ліричний поет.

Назва:
Алкман (Alkman) - грецький ліричний поет.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,63 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Алкман (Alkman) - грецький ліричний поет.


БІОГРАФІЯ
АЛКМАН (Alkman) із Сард у Лідії, VII в. до н.е., грецький ліричний поет. Жив у Спарті, де був керівником хорів, для яких складав мелодії, складав слова і розробляв танцювальні рухи під пісню. Він перший відомий нам по збережених фрагментах грецький поет, що писав пісні для хору. Імовірно, саме він створив нові поетичні форми, зводячи в ранг літератури імпровізовані пісні, що до того минулого насамперед музично-танцювальними композиціями. Алкман знав ціну своєму талантові. Олександрійські вчені зібрали пісні Алкмана в 6 книг. Щонайменше дві з них містили парфенії (пісні для хору дівчат), що принесли поетові найбільше визнання. Алкман писав також гімни, пеани, гіпофегмати (танцювальні пісні), еротики (любовні пісні) і сколії, від яких вціліли лише короткі уривки. Найкраще збережена пісня (біля 100 віршів), виявлена на папірусі, являє собою парфеній, написаний до ушановування Артеміди Орфії. Текст пісні складається з декількох окремих частин, зв'язаних між собою формулами, що позначають кінець одного і початок іншого сюжету. Цими сюжетами були: прославляння древніх героїв Спарти, міркування про могутність богів і про тлінність людського життя, випливаючі з цього моральні розпорядження, а далі вихваляння окремих учасниць хору, що виконувала пісню і танець до неї. Інтонація збереженої частини пісні камерна, вільна, делікатність і добірність описів дівчат, які, однак, не позбавлені гумористичних нот. Такий же характер інших менших фрагментів, яких відрізняє невимушеність, що сполучається з внутрішньою цілісністю поета, який безтурботно відноситься до свого положення. Тонко відчуваючи природу, Алкман черпав натхнення зі співу птахів, що притягувало його до себе. Він створював прекрасні сміливі метафори, називаючи, наприклад, морську піну “квіткою хвилі”, а гори, що поросли лісом, — “грудьми темної ночі”. Надзвичайно відомий фрагмент, у наш час названий “ноктюрном”, який у влучних і в той же час чарівних віршах описує глибокий спокій природи, коли на світ опустилася ніч. Завдяки багатству метрики, Алкман став зразком для пізніших поетів, що писали хорову лірику. У Спарті, де протягом декількох століть він був глибоко почитаємим, йому поставили пам'ятник. Його читали олександрійські вчені і поети, відвівши йому почесне місце серед 9 канонічних ліриків. У новий час широко відомий був тільки “ноктюрн” Алкмана, що серед інших переклав Ґете.
(текст приведений по виданню: "Античні письменники. Словник." СПб, изд-во "Лань", 1999)


ТВОРЧІСТЬ
Алкман відомий своїми парфеніями - піснями для жіночого хору, причому один такий парфеній у досить значних уривках (сім строф по 14 віршів) дійшов до нас. У ньому не вистачає кілька строф. Парфеній відрізнявся від гіпохерми відсутністю експресивної міміки і швидкого танцю і був ближче до урочисто-процесуального просодію. Дівочі хори були широко поширені в Спарті, де особливо шанувалися Аполлон і Артеміда. Від просодію парфеній відрізнявся набагато більшою граціозністю. У парфенії Алкмана, що до нас дійшов, спочатку оспівуються Діоскури, потім – сини Гіпокоонта, убиті Гераклом, і прославляються самі учасниці хору. Прославляння простих людей у гімні є досить важливим нововведенням, що свідчить про величезний прогрес світської поезії, що виникла з надр релігійних піснеспівів.
Алкман писав також гімни Зевсу Піфійському, Касторові і Полідевку, Гере, Аполлону, Артеміді, Афродіті, а також любовні вірші; судити про останній важко по незначності фрагментів, що дійшли.
Теми лірики Алкмана різноманітні. Він звертається до Муз із проханням "зачати чарівну пісню" і "запалити підкорюючою пристрастю" гімн, указуючи, що свою мелодію і слова він запозичив "у куріпок": "Знаю всі наспіви я пташині..." Він перестерігає своє серце берегтися Ерота, що "скажений дуріє, як хлопчик", і "милістю Кіприди сходить знову, зігріваючи серце". Йому належить перша у своєму роді картина тиші вечора, оспівана потім Ґете і Лермонтовим. Але цьому поетичним настроям протистоїть у нього і справжній натуралізм, коли він хвалить свою просту їжу і заявляє про неможливість наїстися досита.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Алкман (Alkman) - грецький ліричний поет.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок