Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Японський письменник Ясунарі Кавабата

Японський письменник Ясунарі Кавабата

Назва:
Японський письменник Ясунарі Кавабата
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,64 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з світової літератури
Японський письменник Ясунарі Кавабата


11 червня 1899 р. - 16 квітня 1972 р.
Японський письменник Ясунарі Кавабата народився в Осаке в освіченій і багатій сім'ї. Його батько, лікар, помер, коли Ясунарі було всього 2 роки. Після смерті матері, що послідувала через рік після смерті батька, хлопчик був узятий на виховання дідом і бабцею по материнській лінії. Через декілька років померли його бабуся і сестра, і хлопчик залишився з своїм дідом, якого дуже любив. Хоча в дитинстві Кавабата мріяв бути художником, у віці 12 років він ухвалює рішення стати письменником, і в 1914 р., незадовго до кончини діда, починає писати автобіографічну розповідь, яка публікується в 1925 р. під назвою "Щоденник шістнадцятилітнього".
Продовжуючи жити у родичів, Кавабата вступає до токійської середньої школи і починає вивчати європейську культуру, захоплюється скандінавською літературою, знайомиться з творами таких художників, як Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рембрандт і Поль Сезанн.
У 1920г. хлопець вступає до Токійського університету на факультет англійської літератури, проте на другому курсі береться за вивчення японської літератури. Його стаття в студентському журналі "Синійте" ("Новий напрям") привернула увагу письменника Кан Кикуті, що запропонував Кавабате, який в цей час (1923) вчився на останньому курсі, стати членом редакції літературного журналу "Бунгей сюнджю" ("Література епохи").
У ці роки Кавабата з групою молодих письменників засновує журнал "Бунгей дзідай" ("Сучасна література") - рупор модерністського напряму в японській літературі, відомого під назвою "синканкакуха" ("неосенсуалісти"), яка знаходилася під сильним впливом модерністських письменників Заходу, особливо таких, як Джеймс Джойс і Гертруда Стайн.
Перший літературний успіх письменнику, що починає, принесла повість "Танцівниця з Ідзу" (1925), де розказується про студента, що закохався в молоденьку танцівницю. Два головні персонажі, автобіографічний герой і безневинна дівчина-героїня, проходять через всю творчість Кавабати. Згодом учень Кавабати Юкио Місима озивався про характерний для творчості Квабати "культ діви" як про "джерело його чистого ліризму, що створює разом з тим настрій похмурий, безвихідний". "Адже позбавлення невинності може бути уподібнене позбавленню життя... У відсутність кінцівки, досяжності є щось загальне між сексом і смертю..." - писав Місима.
У книзі "Птахи і звіри" (1933) розказується про неодруженого, який відмовляється від спілкування з людьми і знаходить мир серед тварин, леліючи спогади про дівчину, яку любив в молодості. У 30-е рр. творчість Кавабати стає більш традиційною, він відмовляється від ранніх літературних експериментів. У 1934 р. письменник починає роботу над "Сніжною країною", повістю про відносини токійської гульвіси середніх років і дорослої сільської гейші. Написана з підтекстом, в еліптичному стилі (у дусі "хайку", силлабічеськой японської поезії XVII в.), "Сніжна країна" не має зв'язного, продуманого сюжету, складається з серії епізодів. Кавабата довго працював над романом: перший варіант з'явився у пресі в 1937 р., і останній, остаточний, - тільки через десять років.
Під час другої світової війни і в післявоєнний період Кавабата прагнув бути в стороні від політики, ніяк не реагуючи на те, що відбувалося в країні. Він довго подорожував по Маньчжурію і багато часу приділив вивченню "Саги про Гендзі", класичному японському роману XI в. У загадковій повісті Кавабати "Тисячекрилий журавель" (1949), в основі якої лежить традиційна японська чайна церемонія, простежуються елементи "Саги про Гендзі". Саме повість "Тисячекрилий журавель" краще всього відома на Заході, хоча багато критик вважають, що "Стогін гори" (1954), сімейна криза, в шістнадцяти епізодах є твором більш зробленим.
Повість Кавабати "Озеро" (1954), де описується еротична мана і використовується прийом "потоку свідомості", американський письменник і есеїст Едмунд Уайт назвав "таку ж стислу і насичену, скільки ж природної і продуманої, як ідеальний чайний сад".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Японський письменник Ясунарі Кавабата

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок