Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Жерар Філіп в оцінці товаришів по мистецтву і критики

Жерар Філіп в оцінці товаришів по мистецтву і критики

Назва:
Жерар Філіп в оцінці товаришів по мистецтву і критики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,93 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Жерар Філіп в оцінці товаришів по мистецтву і критики


Жорж Садуль, кінорежисер, на сторінках “Леттр франсез” (21.06.1946 р.) про гру Жерара Філіпа у фільмі “Ідіот” за Ф.Досто-євським писав: “У надзвичайно важкій ролі князя Мишкіна Жерар Філіп показав себе одним з найкращих акторів нашого часу, а Едвін Фейер (Настасія Пилипівна)... краща за все там, де покірно йде за режисером (Жорж Лампен), а не демонструє свої “зіркові примхи”.
Після “Ідіота” і “Одержимого” Жерар Філіп міцно утвердився в амплуа героя-коханця на французькому екрані. Багато французи ба-чили за п’ятдесят років і вже склалися канони краси і поведінки, вже не одна зірка засяяла новим світлом, а не одна і закотилася на кіно-обрії. Іронічно-жартівливий критик журналу “Сінема” Пьєр Філіпп, окресливши еволюцію героя-коханця, знайшов в довжелезній черзі героїв місце для Жерара Філіпа:
“Він втілення всієї молодості світу, він вміє з вражаючим мистец-твом переходити від сміху до сліз, вміє однаково переконливо грати простолюдина і аристократа, нерозважливого юнака і досвідченого чо-ловіка. Він вийде перед глядачем в костюмі і в піжамі, в брюках і в мун-дирі, в сутані і в куртці, з незмінним вихором непокірного волосся і поглядом невідпорним, радісним, грайливим, як молоде шампанське...”
Луї Арагон усіляко хвалив “Пармський монастир” Кристіана-Жака: “Мені здається – це чудовий фільм, яким ми можемо пишатися (особливо, якщо порівняти його із сумнозвісними голівудськими спробами), і найважливіше звернути увагу на те, який великий актор у цьому фільмі Жерар Філіп, скільки внутрішнього вогню у Марії Ка-зарес, а чи стендалівські це характери чи ні – інша справа. А образ ко-хання, який наче відтісняв все інше!”.
Бажання Фабріціо дель Донго (Жерар Філіп) знищити тирана, відновити зруйновану справедливість майже стихійне, воно підказане вродженою моральністю, до виховання якої і закликав Жерар своїх молодих сучасників. Шляхетне прагнення актора не знижувалося ко-мерційним романтизмом картини – молодь зрозуміла Фабріціо і за-хоплено вітала.
Марія Казарес (спр. Кірога, 1922–1996) з Жераром Філіпом потоваришувала на зйомках “Пармського монастиря”; спостерігаючи за ним на репетиціях і в будні, вона робила замітки: “Слабкий і в той же час на рідкість міцний. Впертий, забобонний, як всі слабкі люди, запальний, гарячий і на рідкість добрий... Дуже важко схопити його суть! Вкрай рухливий, повітряний, він наче проходить крізь пальці. Призма з тисячею граней! За характером він створений для театру: майже жіноча чутливість, прагнення рівноваги і ясності, вправність, постійна потреба подобатись усім і кожному, зачаровувати своєю привабливістю, вражати.
А зовнішність Жерара? Витончений силует, “золотий” голос, що вмів дзвеніти металом і накривати хвилями ліричного тепла, правиль-но окреслений овал обличчя: ясні, широко відкриті на світ очі, і це довге, пружне і легке тіло, яким він володів, як фокусник. Поглянеш на його “мав’ячі” гримаси, на пустотливі любі витівки, на вічну спрагу імпровізацій і дрібничок – і казатимеш: легковажна істота, яка байду-жа до доброго і ницого, яка рівно ковзає по поверхні життя. І все-таки цього не казатимеш, тому що через маску ледь-ледь та й визирне така серйозність і навіть мудрість, що мимовільно подумаєш: цьому Аріе-лю добре відомі істинні та мнимі вартості, в ньому сховано стільки внутрішньої гіркоти і суму, що він надає перевагу літати над світом і дивитись на нього не затьмареним поглядом. Кого йому грати? Він, звичайно, створений, щоб одухотворити образи невинних, недосвід-чених жертв, героїв, наділених усіма доброчин-ностями, хоробрістю, мужністю і відвагою. Йому судилося грати ча-рівних принців, яким допомагають добрі феї, легендарних героїв, ви-купаних в дитинстві в чудодійному джерелі, вразливих лише в одній малюсінькій точці, ку-ди здатна поцілити одна лише смерть. Тільки вона може відшукати це вразливе місце в ньому самому (і смерть знайшла це місце: пістряк (рак) печінки, від чого Жерар Філіп помер, не знаючи діагнозу).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Жерар Філіп в оцінці товаришів по мистецтву і критики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок