Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Імпресіонізм як зона взаємодії художніх мов різних мистецтв

Імпресіонізм як зона взаємодії художніх мов різних мистецтв

Назва:
Імпресіонізм як зона взаємодії художніх мов різних мистецтв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УДК 82.09:7.036.2
Кондратюк Л.М., аспірантка відділу компаративістики Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка Національної академії наук України
Імпресіонізм як зона взаємодії художніх мов різних мистецтв
Однією з тенденцій сучасного літературознавства є дослідження контактних зон у контексті європейських стилів. Серед них чільне місце займає імпресіонізм. Метою даної статті є розгляд впливів та взаємовпливів імпресіоністичного стилю в мистецтві, музиці, літературі.
One of the tendencies in the modern literary criticism there is a research of the contact areas in the context of European styles. Impressionism plays a major role among them. The purpose of this article is consideration of influencing and inter influencing of impressionistic style in art, music and literature.Кінець ХІХ - початок ХХ століть характеризується в літературах розмаїттям стильових напрямів і течій. Саме в цей час розвивається та утверджується новий у своїй основі міметичний стильовий напрям - імпресіонізм. Імпресіоністичні тенденції далеко не завжди можна чітко вирізнити в творчості того чи іншого письменника. І це цілком зрозуміло, тому що в чистому вигляді стилі не існують, особливо в літературних творах. Це і спонукає до поглибленого вивчення імпресіонізму в художніх мовах різних видів мистецтв.
Художній текст імпресіоніста - це не об'єктивна картина світу, а система складних суб'єктивних вражень про нього, яскраво забарвлена творчою індивідуальністю митця. Особливо вразливі імпресіоністи до чуттєвої краси світу; вони чудово відтворювали природу, її красу, розмаїтість і мінливість життя, єдність природи із людською душею.
Однією з тенденцій сучасного літературознавства є дослідження контактних зон у контексті європейських стилів. Серед них чільне місце займає імпресіонізм.
Метою даної статті є розгляд впливів та взаємовпливів імпресіоністичного стилю в мистецтві, музиці, літературі.
Імпресіонізм став новим етапом у живописі та мистецтві взагалі. Цілісність принципів формального вираження - ось що є важливим, коли ми говоримо про це художнє явище. Все те, що в живописі розуміється під словом "живописне" на противагу пластично-лінійному - невизначеність і розпливчастість форм, відсутність контурів, площинне трактування - ці і подібні їм моменти характерні для імпресіоністичного стилю в літературі.
У мистецтвознавстві давно з'явилося устремління визначити імпресіонізм як систематичне перенесення ілюструючих засобів одного виду мистецтва, а саме - живопису, в іншу галузь мистецтва. Імпресіонізм не є спеціальним фактором лише живопису, а є течією, характерною для епохи кінця ХІХ - поч. ХХ століть, що знайшла свої характерні риси в поетиці скульптурного, музичного, літературного імпресіонізму і була перенесена з художнього мистецтва. Зберігаючи специфічні риси кожного з видів мистецтв, імпресіонізм проявляється в них спільними принципами художнього зображення.
Науковою точкою зору є дослідження російського імпресіонізму Л.Усенко, яка у своїй монографії не лише ретельно досліджує спільні риси російського імпресіоністичного живопису з літературою, але й доводить, що "живопис був першим системним етапом розвитку імпресіонізму в Росії. Література рухалась за ним, являючи собою своєрідне продовження і розвиток його основних принципів" [11; 20].
Поетична "модель" імпресіонізму залишається незавершеною, якщо ми не визначимо основні риси подібності імпресіонізму в живописі з імпресіоністичним стилем у музиці та з імпресіонізмом у поетиці словесного мистецтва. Останнє для цього дослідження є найбільш важливим.
Як імпресіоністичний живопис впливав на літературу, які саме особливості імпресіонізму в зображальному мистецтві були спільними для поетики прози, що розвивалась у рамках того самого художнього явища?
Мистецтвознавці не раз визнавали неоднозначність імпресіонізму в різних сферах мистецтва. Так, літературознавець І.Корецька відзначає: "У сфері живопису вклад імпресіоністів давно визначений: творчість Ренуара, Моне, Піссарро і їхніх соратників оцінюється сьогодні як новаторський і прогресивний етап у художньому розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Імпресіонізм як зона взаємодії художніх мов різних мистецтв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок