Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життя і творчість Вірджинії Вульф (Стівенс)

Життя і творчість Вірджинії Вульф (Стівенс)

Назва:
Життя і творчість Вірджинії Вульф (Стівенс)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,64 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Життя і творчість Вірджинії Вульф (Стівенс)


Вірджинія Вульф (уроджена Стівенс) - знаменита англійська письменниця, критик, літературознавець, перекладач. Автор романів "На маяк", "Міссіс Делоуэй", "Хвилі" "Між актами", численних розповідей, есе і критичних статей. Разом з чоловіком , Леонардом Вульфом, заснувала елітарне видавництво "Хогарт Прес", що існують і понині. Переводила і видавала в Англії російських класиків: Аксакова, Толстого, Тургеньєва . Покінчила із собою в 1941 році.
Вірджинія - Эделін Стівенс - Вульф народилася 25 січня 1882 року в Лондоні, фешенебельному районі аристократичних особняків - Кенсінгтоні. Її батько, Леслі Стефенс, був популярним, процвітаючим письменником і критиком, філософом і істориком літератури,а мати, - леді Джулія Дакворт- блискучою світською дамою з родини гордих і замкнутих аристократів. Вона була близькою подругою першої дружини Леслі Стівенса - Меріам Харріет, дочки знаменитого Вільяма Теккерея. (Теккерей Вільям - один з основоположників англійської літератури, соратник і близький друг Ч.Діккенса, автор блискучих романів "Ярмарок марнославства", "Вірджинці" і ін., написаних у традиціях реалізму і сатири .)
Меріам померла рано, у 1878 році, залишивши чоловіку в спадщину будинок, великі світські і літературні зв'язки, і... подругу Джулію.
Будинок Стівенсів став найвідомішим літературно - художнім осередком серед артистичного, "богемного" Лондона. Хто тільки не бував на знаменитих коктейлях місіс Дакворт: поети,художники, музиканти, критики! В основному усі вони в минулому початківці.
Тут вільно і невимушено говорили і про виставку імпресіоністів, що недавно відкрилася в Лондоні, і нових книгах американського психолога Вільяма Джойса, з легкої руки якого в побут увійшло поняття " потік свідомості"; зачитувалися роботами Зіґмунда Фрейда і Карла Юнга: Початківець письменник Девід -Герберт Лоуренс, пізніше - автор знаменитих романів: "Сини і коханці", "Леді Чаттерлей" згадував згодом, що йому як, новачку, що вперше потрапив на настільки "інтелектуальний" прийом, довелося надзвичайно важко: надзвичайно складна й у той же час тонка нитка розмови увесь час вислизала від нього, зосередитися було важко.
Але потім він звик, а незабаром помітив з подивом, що йому не вистачає бесід у "розумному" салоні саме місіс Дакворт...
Четверо дітей Стівенсів у такий спосіб виховувалися в середовищі, де мистецтво і розмови про нього створювали особливу атмосферу. Книги і мольберт, альбоми для малювання були для сестер Ванесси і Вірджинії, як і для двох старших хлопчиків - Тобіаса і Ендріена - більш звичні, чим ляльки і будь-які інші іграшки. Її хресним батьком був поет Джеймс Рассел Лоуэлл, партнером у крикетній грі - майбутній знаменитий романіст Генрі Джеймс.
Дівчаткам, крім уроків малювання, викладали мови, музику, рукоділля і домоведення. Більшого важко було вимагати для молодих леді в ті часи, хоча містер Стівенс із гордістю вважав себе людиною передових поглядів на виховання дітей.
Леді Джулія, ( уся прислуга в будинку називала її саме так) навпаки, вважала, що чоловік занадто потурає слабостям Вірджинії зачитуватися по ночах книгами, і не особливо ретельно стежила за тим, що вона читає. А раптом це щось непристойне для вихованої дівчини?!. Утім, на цьому невдоволення місіс Стівенс - леді Дакворт чоловіком із приводу виховання дочок звичайно закінчувалося. Вона була більш стурбована тим, кого зі знаменитостей варто запросити на прийом наступних разів, якими квітами прикрасити вітальню, як добрати зміст чергової статті Карла Юнга про архетипи:діти читали, малювали, оголошували вітальню і хол вибухами дружного реготу, носилися по галявинах за крикетним мячем.
Можна було б сказати, що дитинство і Вірджинії протікало безтурботно і щасливо, якби не....
У віці 13 років Вірджинія була ледь не зґвалтована своїми двома підвипившими кузенами, що гостювали в будинку тіточки Джулиї. Молоді лорди приїхали поступати в столичний університет, але не сиділи над книгами, а майже щовечора пропадали в нічних клубах і ресторанах:Що взбрело їм у голову побачивши 13 - літню дівчинку в нічній сорочці, що вибирала книгу в бібліотеці - Бог відає!
На дикий лемент Вірджинії в бібліотеку збіглася вся прислуга, батько, мати, брати: містер Леслі викинув безпутних племінників з будинку, а до Вірджинії, що була в глибокому шоці, викликали домашнього лікаря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Життя і творчість Вірджинії Вульф (Стівенс)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок