Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життя та творчість Ганса-Крістіана Андерсена

Життя та творчість Ганса-Крістіана Андерсена

Назва:
Життя та творчість Ганса-Крістіана Андерсена
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,81 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
з дисципліни «Етика і естетика»
на тему : «Життя та творчість Ганса-Крістіана Андерсена»

Життєвий ш л ях Ганса-Крістіана Андерсена (1805-1875)

Всесвітньовідомий датський письменник , славетний казкар Ганс-Крістіан Анде р сен народився 2 квітня 1805 р . в невеликому місті Оденсе . Він був єдиною дитиною в сім 'ї бідного шевця . Батько його був грамотною л ю диною , любив книги і заохотив до читання й сина .
Хоч дитячі роки майбутнього письменника пройшли в бідності і тісн о ті , та хлопчик не відчував себе знедоленим : батьки його дуже любили . Всі , хто знав малого Андерсена , були до нього уваж ними , багато знайомих хвалили і дивувалися з його здібностей , віщ у вали йому блискуче майбутнє .
Справді , Андерсен був дуже обдарованою і незвичайною дитиною . Тихий , соро м ливий , він не грався з дітьми в шумні ігри , як інші хлопчики , а багато читав , мріяв , з ахо п лювався театром , складав п 'єси і ставив їх у своєму ляльковому театрі , сам майстрував л я льки і шив для них театральні костюми . Гарно співав , декламував , і тому його часто з а прошували до себе заможні жителі Оденсе , для яких він був лише забавкою , бо ніх то по-справжньому не допомагав хлопчикові . Він учився в школі "для бідних ", де вчили дітей лише сяк-так читати , писати і трохи рахувати . Вчити Г . -К . Андерсена в гімназії батьки не мали змоги , а стати ремісником він не хотів . Коли йому минуло ч о тирнадцять років , він твердо вирішив поїхати В Копенгаген , хоч і сам ще не знав , ким він хоче стати і що роб и тиме в столиці .
Опинившись у 1819 р . у великому незнайомому місті без будь-яких засобів до і с нування , без освіти , не знаючи ні єдиної душі , Андерсен пережив тяжкі часи . Він сміливо звертався до незнайомих йому діячів мистецтва - композиторів , артистів , письменників , просив їх перевірити його здібності і прийняти на роботу . Хоч і придбав він собі у цей час немало знайомих серед датських артистів і літераторів, проте два роки життя в Копенгаг е ні були для нього періодом голодування , моральних страждань і невдач . Пробував учит и ся в хорі , та пропав голос . Працював у театрі , виконуючи непомітні ролі , але не мав усп і ху . Андерсен тоді багато читав , вивчав латинь , та вс е ж йому бракувало систематичної освіти . Нарешті , один із його знайомих , директор столичного театру Коллін , не обмежився лише добрими порадами , як всі інші друзі Андерсена , а допоміг йому поступити на н а вчання у гімназію в місті Сля-гельзе і виклопотав для нього стипендію . Так шістнадцят и річний юнак Г . -К . Андерсен став учнем 2 класу і змушений був учитися з малюками .
Гімназичні роки (1822-1826) були в житті Андерсена дуже тяжкими . Він був нап о легливим , старанним , учився добре . У вільні від навчання хв и лин и писав вірші . Директор гімназії хоч і був задоволений успіхами Анде р сена , проте не тільки не хвалив його , але й ставився деспотично , глузливо і забороняв юнакові писати вірші . Становище молодого поета було нестер п ним .
Друзі Андерсена , довідавшись про йог о страждання , допомагають йому переїхати до Копенгагена . Тут , підготувавшись приватним способом , Андерсен склав успішно екз а мени і в 1828 р . став студентом Копенгагенського ун і верситету . Знову роки напруженої праці : сумлінне вивчення наук і поетична творчі сть . Тепер Андерсен знав , що його покл и кання - художня література . У студентські роки він виступив у датській літературі як поет , драматург , автор нарисів . Вийшла в світ перша збірка його поезій (1830), з успіхом про й шла вистава першої п 'єси .
Андерсен баг ато подорожує . Об 'їздив свою батьківщину , побував за кордоном : в Італії , Німеччині , Англії , Франції та інших країнах . У Римі він зібрав матеріал для свого першого роману -"Імпровізатор " (1835). У чужих країнах він теж знайомився з таланов и тими людьми . До нь ого ставилися прихильно , він придбав собі багато добрих друзів серед діячів культури різних країн . Андерсен стає близьким другом Ч . Діккенса , познайомився з бр а тами Грімм , з Г .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Життя та творчість Ганса-Крістіана Андерсена

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок