Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Григорій косинка

Григорій косинка

Назва:
Григорій косинка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
«Ім'я й діло Косинки міцно вплетені у вінок слави української літератури». Беззаперечність тпге слів знаного художника Василя Касіяна нині очевидна. Однак за коротке життя Григорієві Стрільцю, який обрав собі за літературний псевдонім народну назву квіток — червоних косинців, випало про власні новели чути здебільшого несправедливі докори й похмуру «класову» критику.

Він, як і чимало українців його покоління, вірив у життєдайне вивільнення революції, у національний і духовний розвій, у «свободу, рівність, братерство» й захоплено працював для цього розвою. Однак закономірно приходило гірке прозріння. «Ми стаємо не інженерами, а міліціонерами людських душ», — проголосив Косинка на одному з письменницьких зібрань у 1934 р. Подібних заяв сталінський режим не вибачав. Повернути Григорія Косинку читачеві дозволили в 1962 р.

Григорій Михайлович народився 29 листопада 1899 р. в селі Щербанівці Обухівського району Київської області. Батьки — малоземельні селяни — пробували одного разу поліп шити своє злиденне життя в далекосхідних краях, але швидко повернулися назад до села і перебивалися батьківським підробітком на цукровому заводі. Майбутній письменник змалку підробляв, працюючи в панських економіях. Він закінчив сільську двокласну школу, 'а в 14 років вирушив до Києва на заробітки. Працював чистильником чобіт, канцеляристом і закінчив вечірні гімназіальні курси. Брав участь у громадянській війні, сидів три місяці в тюрмі, а протягом 1919—1922 рр. навчався (через матеріальне становище закінчив лише три курси) в Київському інституті народної освіти.

11 лютого 1919 р. він дебютував у газеті «Боротьба» невеликою заміткою «З робітничого життя», а згодом опублікував ще низку журналістських матеріалів — «Уривки з щоденника», «Малюнки життя», «Лист з села», «Попівська грязь», «Маленький фейлетон», «Неньковці» — із доволі типовим на той час ідеологічнореволюційним змістом, але вже в них виразно відчутні елементи того неповторного авторського стилю, який відтак буде характерним для його прози (схильність до точного вимальовування реалістичних картин із життя, влучний добір і ефектне змалювання ситуацій живою українською мовою, залучення до тексту елементів діалогічності). Усі ці матеріали вже були підписані не справжнім прізвищем Стрілець, а псевдонімом Косинка. Треба зауважити, що «боротьбисти» — партія українських соціалістівреволюціонерів — відіграли неабияку роль у житті Григорія Косинки. 1919 р. був вельми знаковим у його долі. Він знову зіткнувся зі злиднями, будучи не в змозі знайти роботу в Києві. Виручили саме «боротьбисти», час від часу друкуючи у своєму партійному органі, газеті «Боротьба», його матеріали.

4 травня 1919 р. в тій же «Боротьбі» Григорій Косинка надрукував свій перший власне художній твір — новелу «На буряки». Новела має підзаголовок «Згадка з дитячих літ» і немов переносить читача в часи Косинчиного дитинства, коли він, будучи ще хлоп'ям, ходив полоти буряки на панському лану, аби заробити бодай сякутаку копійчину, долаючи невимовні злидні. Дитині ще не під силу працювати нарівні з дорослими, й економ давав йому полоти лише один рядок, за який, звісно, й платили удвічі менше. У новелі розповідається саме про той день, коли задобрений «півпляшкою» економ таки дозволяє хлопчині ці «два рядки», і малий старається з усіх сил. Це твір насамперед про «самоусвідомлення дорослості», тобто знаковий у житті дитини час, коли вона ніби одномоменТно стає дорослою. Таке, очевидно, відбувається з кожною людиною — у свій час, і залежить від цілої низки факторів, серед яких, безперечно, важливий і соціальний аспект, і любовний, адже в новелі «На буряки» вони невіддільні один від одного: «Яка вона добра й гарна... Але ж: два рядки — тридцять п'ять копійок, синя сорочка... Я був щасливий». Людині для щастя зовсім не так багато треба — матеріальний спокій і духовний неспокій; очевидно, саме такою є головна ідея цієї новели, якщо розглядати її як цілісний твір.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Григорій косинка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок