Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> реформи загальноосвітньої і професійної школи

реформи загальноосвітньої і професійної школи

Назва:
реформи загальноосвітньої і професійної школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,94 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
В основних напрямах реформи загальноосвітньої і професійної школи чітко наголошено на необхідності удосконалення уроку та інших форм організації навчально-виховного процесу в школі, активного прилучення учнів до роботи над книгою та іншими джерелами знань, допомагати їм виробляти самостійність мислення.

Ефективним засобом у здійсненні цього завдання є написання учнями письмового твору. Учнівський твір – це не лише важливий засіб контролю за знаннями в школярів з літератури, а й засіб формування духовного світу підростаючого покоління. Адже учитель літератури часто пропонує учням усно і письмово висловлювати свої думки з важливих суспільно-політичних і морально-етичних питань, що порушуються у художніх творах, поміркувати над різними явищами літературно-мистецького життя і таким чином стежити за духовним розвитком своїх вихованців і активно впливати на нього. Крім того, сам процес написання твору сприяє розвитку культури писемного мовлення учнів, вимагає від них зосередженості, напруження, мобілізації сили, а отже, привчає їх до акуратності, культури праці й організованості.

Навички писати твір виробляються у школярів уже під час аналізу художнього твору. На уроках літератури варто частіше проводити бесіди, диспути, щоб розвивати логічне й образне мислення дітей, збуджувати їхні думки і почуття, розвивати культуру мови. Але все це можна проводити лише тоді коли учні прочитають твір. Тому вчителям треба добиватися від учнів обов’язкового прочитання передбачених програмою творів. Слід користуватися різними прийомами і формами перевірки засвоєння змісту книги, вимагати, щоб школярі мали на уроках необхідні літературні джерела.

У практику роботи словесників все більше входять елементи проблемного навчання, яке дає змогу школярам глибше осягнути багатство ідейно-художнього змісту книги, розвиває в них уміння правильно аргументувати думку, самостійно вирішувати те чи інше питання. І вчителі повинні сміливіше ними користуватися. Цікавішими виходять і творчі роботи школярів на основі вирішення ними проблемної ситуації, яка виникає в ході аналізу художнього твору.

У процесі роботи над текстом літературного твору, в ході його аналізу або після вивчення творчості письменника учнями пропонується написати класний чи домашній твір. На початку ми намагаємось давати такі теми для письмової роботи, які б збуджували думки наших вихованців, спонукали б їх висловити своє ставлення до того чи іншого героя, розповісти про нього щиро і по-своєму. Пропонуємо теми, розкриваючи які, учні не лише повторювали б вивчене під час уроку, а й висловлювали б у творі свої міркування.

Варто частіше звертатися до тем, які спонукають до аналізу окремих епізодів з літературного твору, художньої майстерності митця (“Мої роздуми над останнім монологом Мавки у “Лісовій пісні” Лесі Українки”, “Ідейний смисл зустрічі лейтенанта Загайки з словачкою Юлечкою за романом О.Гончара “Прапороносці”, “Художня майстерність М. Коцюбинського в змалюванні пейзажів у повісті “Fata morgana”, “Особливості поетичного стилю П. Тичини”), а також практикувати письмовий ідейно-художній аналіз невеликих епічних та ліричних творів(новели, вірша).

У школі учням треба дати не лише певні літературні знання, а й навчити їх виступати на читацьких конференціях, брати участь у диспутах, писати листи, вміти правильно вести щоденник, писати замітку до стін газети, тощо. Тобто слід дбати про гармонійний розвиток вихованців, готувати їх до активної участі в житті. Тому, крім творів на літературні теми, варто практикувати й письмові роботи публіцистичного та художнього характеру.

Перед тим, як учні писатимуть твір, ми проводимо відповідну підготовчу роботу: складаємо плани до певних тем, проводимо самостійні письмові роботи за картками, практикуємо усні твори, уроки підготовки до виконання творчої роботи.

Дуже важливо цікаво почати висвітлення теми, тобто написати вступ до роботи, який би не був трафаретним, стандартним, а привертав би увагу читача до теми, збуджував би не лише думки, а й почуття.

Важливою рисою учнівської творчої роботи є її конкретність. Тому, пишучи твір на літературні теми, варто розбивати її не загальними фразами, а заглиблюватись у аналіз епізодів з художнього твору, аргументувати свої думки. Конкретності учнівському твору завжди надають і цитати. Дехто з учнів захоплюється вживанням цитат, причому дуже великих. В такому випадку у творі, як правило, мало самостійних думок. Цитат у письмовій роботі має бути не багато, вони повинні бути невеликими, чіткими за змістом і тісно пов’язаними з викладом думок учня.

В учнівських письмових роботах мають знайти відбиття і такі їх сторони, як уміння висловлювати власне ставлення до прочитаної книги, робити власні узагальнення і світоглядні висновки із запропонованої теми. Тобто, пишучи твір, учням слід заговорити своїми словами про те, що їх схвилювало, що викликало роздуми над життям, яке виховне значення має для них прочитана книга.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: реформи загальноосвітньої і професійної школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок