Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Пушкін і Наталі

Пушкін і Наталі

Назва:
Пушкін і Наталі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,03 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Тихим жовтневим вечором Пушкін попросив художника Карла Брюллова намалювати портрет своєї молодої дружини Наталі Миколаївни. Він називав її просто - Наталі. Почуття глибокої любові він зберіг до дружини протягом усього їх спільного життя. Хто ж вона, ця жінка, який випало щастя й одночасний іспит бути коханою такої людини?

Про неї говорили різне в столітті минулому й у столітті нинішньому. Хтось - заздрив, хтось - злословив, хтось - намагався очорнити її. А Пушкін начебто відчував, що його щастя не може бути тривалим. Тому Брюллов і малював цей портрет, залишаючи образ прекрасної жінки для нащадків.. Спокійне обличчя з тонкими рисами, лагідний погляд, ніжність у кожному русі.

Зустріч з Наталею Гончаровою відбулася зимовим вечором 1828 року на балі в танцмейстера Іогеля.

"Наташа була дійсно прекрасна, і я завжди захоплювалася нею, - писала подруга Наталі Н.М. Єропкіна. - Виховання в селі, на чистому повітрі залишило їй у спадщину квітуче здоров'я. Сильна, спритна, вона була незвичайно пропорційно складена, від чого і кожний рух її був сповнений грацією. Очі добрі, веселі, з підохочувальним вогником з-під оксамитних вій. Але покрив скромності завжди вчасно зупиняв занадто різкі пориви.

Але головну принадність Наталі складали відсутність усякої манірності і природність. Надвзичайно виразні очі, чарівна посмішка і простота, що притягає, скоряли їй усіх. Залишилося загадкою, відкіля знайшла Наталя Миколаївна такт і уміння тримати себе? Все в ній було перейнято глибокою порядністю. Все було «Comme il faut»—без усякої фальші. І це тим більше дивно, що того ж не можна було сказати про її родичів. Сестри були красиві, але вишуканої добірності Наталі дарма було б шукати в них. Батько слабохарактерний, а під кінець і не у своєму розумі, ніякого значення в родині не мав. Мати далеко не відрізнялася гарним тоном і була частенько пренеприємна. Утім, звинувачувати її за це не доводиться. Гончарови були напіврозорені, і всі турботи по утриманню родини і порятунку залишків майна падали на неї. Дід Панас Миколайович, відомий марнотрат, і в старості не відмовлявся від своїх замашок і тільки ускладнював заплутані справи.

Тому Наталя Гончарова з'явилася в цій родині дивним самородком. Пушкіна полонила її надзвичайна краса і не менш, ймовірно, і чарівна манера тримати себе, що він так цінував».

Після зустрічі Наталі Гончарової на балі з’явилося багато сумнівів у душі поета. Він не міг не розуміти, що вони не пара, але нестримно тягнувся до Наталії Гончаровох. Сліпуча краса, молодість і чистота тільки що розквітлої дівчини п'янили його душу хтивою спрагою володіння і відштовхували убік усі сумніви і вагання. Із жартівливо-цинічною відвертістю він писав Вірі Федорівні В'яземській: "Перша любов завжди є справою чутливості: чим вона дурніша, тим більше залишає по собі чудесних спогадів. Інша справа - чуттєвість..." Саме чуттєвість поета завжди керувала його вчинками, і в боротьбі з нею він, то дослухався її позивам, стаючи похітливим сатиром, що принижував об'єкти своєї сексуальної агресії, то заглушав їх і піддавався чарівності ніжних почуттів і шляхетному замилуванню безневинною принадністю.

Але Пушкін прийняв рішення, рішення створити сім’ю з Наталі.

Не так вже легко і просто було з'єднати Пушкіну свою долю з Наталею Миколаївною. Її мати, скупа до надзвичайності, злісна і сварлива, мучила душу Олександра Сергійовича, то вимагаючи свідчення про його політичну благонадійність, то без кінця скаржачись на свою бідність і неможливість витрачатися на придане (на що Пушкін і не розраховував і під видом позики дав їй потім для покупки приданого одинадцять тисяч). Мати Наталі третирувала Пушкіна, влаштовувала образливі сцени, іноді доводила його до пригнічення.

16 квітня 1830 року Олександр Сергійович звернувся з листом до шефа жандармів графу Бенкендорфа, просячи видати йому щось на зразок свідчення про благонадійність.

Коли поет і Наталі стали офіційно зватися нареченим і нареченою (заручини відбулися 6 травня 1830 року), звістка про це поширилася серед усіх знайомих Пушкіна і більше ніж на півроку продовжувала зберігати свою сенсаційність. Багато хто пророкував, що цей шлюб не може принести щастя. Одні шкодували Наталі, інші - поета. Е.М.Хітрова писала Пушкіну: «Я боюся за Вас: мене страшить прозаїчна сторона шлюбу. Крім того, я завжди вважала, що генію додає сили лише повна незалежність, і розвитку його сприяє ряд нещасть, що повне щастя, міцне, тривало, і, зрештою, небагато одноманітне, убиває талант, перетворює скоріше в людину середньої руки, ніж у великого поета». Десь є правда в цьому висловленні, але подальше сімейне життя поета доведе, що повного щастя Пушкін у сімейному житті не одержав (якщо воно взагалі можливо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Пушкін і Наталі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок