Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життя і творчість Вільяма Шекспіра

Життя і творчість Вільяма Шекспіра

Назва:
Життя і творчість Вільяма Шекспіра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,08 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ВИЛЬЯМ ШЕКСПИР

(1564-1616)

Створені три з зайвим сторіччя тому трагедії, історичні хроніки і комедії Шекспіра живуть дотепер, хвилюють і потрясають уяву глядачів. Кращі театри світу і видатних акторів понині вважають для себе іспитом і щастям поставити і зіграти шекспіровський спектакль.

Побачивши такий спектакль або просто прочитавши п'єсу Шекспіра, ви захочете, напевно, дізнатися побільше про те, хто створив ці твори. Але це не так просто.

Про життя великого драматурга збереглося мало зведень. Шекспір не писав спогадів і не вів щоденника. Немає в нас його листування із сучасниками. Не збереглися і рукопису п'єс Шекспіра. До нас дійшло лише декілька документів ,у яких згадуються різні обставини його життя. Кожний із цих документів, навіть якщо в ньому лише декілька слів про Шекспіра, досліджуваний і витлумачений. Найрідшими історичними цінностями рахуються ті деякі клаптики паперу, на яких рукою Шекспіра написано декілька рядків або просто коштує його підпис.

Потрібно було покласти дуже багато праці, щоб ми могли прочитати тепер про Шекспіра те, що повинний знати про нього кожний утворена людина.

Вильям Шекспір народився 23 квітня 1564 року в маленькому англійському містечку Стратфорд, розташованому на річці Ейвон. Його батько був ремісником і купцем. Розповідь про дитинство і юність Шекспира повний барвистих подробиць. Проте наука не може визнати їх цілком достовірними. Коли Шекспіру було деяким більш 20 років, йому прийшлося раптово покинути Стратфорд. Молодий Шекспір відправлявся в Лондон.

Опинившись у незнайомому місті без засобів, без друзів і знайомих, він, як підтверджують поширені легенди, заробляв перший час на життя тим, що вартував у театру коней, на яких приїжджали знатні добродії. Пізніше Шекспір став служити в театрі. Він стежив, щоб актори вчасно виходили на сцену, переписував ролі, траплялося, заміняв суфлера. Словом ,задовго до того, як великий драматург вивів на сцену своїх героїв, він дізнався нелегке закулісне життя театру.

Пройшло декілька років. Шекспіру почали доручати маленькі ролі в театрі, пізніше отримавшим назву "Глобус", спектаклі якого мали успіх у Лондоні. Актором Шекспір так і не став, але його висловлення про акторське мистецтво, а головна, чудова майстерність у побудові п'єси, свідчать про разюче знання законів сцени.

Втім, Шекспир писав не тільки п'єси. Його вірші - сонети пленяли сучасників і продовжують захоплювати нащадків силою почуттів, глибиною думки, добірністю форми. Читачі можуть особливо добре оцінити шекспировские сонети, завдяки чудовим перекладам.

Але головною справою для Шекспіра, пристрастю всього його життя була робота драматурга, створення п'єс. Велична майстерність Шекспира як драматурга. Мова його трагедій відрізняється незвичайним багатством і мальовничістю. Його драматургія займає почесне місце в репертуарі театрів усього світу.

Радісна радість життя, прославляння здорового, сильного, відважного, що яскраво почуває, що сміло думає людини - от основне в перших п'єсах Шекспира - комедіях: "Приборкування перекірливої", "Комедія помилок", "Сон у літню ніч", "Багато шуму з нічого", "Дванадцята ніч", написаних у 1593-1600 р. У них виражена важлива для епохи Відродження думка: людини потрібно судити не по сукні, не по знанню, не по стані і багатству, а по його поводженню й особистим якостям.

Важко знайти у світовій драматургії п'єсу таку ж казково - веселу, ясну, чарівну, як "Сон у літню ніч". Поетична уява Шекспіра породила в ній фантастичні, близькі до народних казок уяви Гірчичного Зернятка, Павутинки, Метелика. Їхня участь у долі люблячих призводить до щасливої розв'язки.

Але шляхетним гуманістичним ідеям Відродження не призначено було перемогти в ту жорстоку епоху. Шекспір із гіркотою це відчуває. У його таких п'єсах теж виражені ідеї Відродження, але фарби п'єс стають мрачніші. Він зображує сутичку прекрасних ідеалів Відродження із суворою діяльністю. У творчості Шекспира починає звучать тема загибелі героїв, особливо дорогих йому, що утілюють світлі гуманістичні ідеї.

Юний Ромео і Джульєта - герої першої великої трагедії Шекспіра (1594) - полум'яно люблять один одного. Любов їх наштовхується на непреодолиму перепону - стародавню ворожнечу сімейств. У нерівному поєдинку з віковими забобонами, із кривавими і безглуздими законами, Ромео і Джульєтта гинуть. Але у їхню любові, що не змирились з упередженням старовини, укладення високо моральних перемог. П'єси Шекспіра йшли на сцені лондонського театру "Глобус". Театр " Глобус" був схожий на круглий загін під відкритому небом. Приїжджий іноземець , що відвідав у 1599 р. перше уявлення Шекспіра "Юлій Цезарь", назвав театр "Глобус" будинком із солом'яним дахом - він мав на увазі дах над сценою. Своя назва театр одержав від статуї Геркулесу, що підтримує плечами земна протока.

Після постановки "Юлія Цезаря" із 1601 по 1608 р. Шекспір створив самі великі свої трагедії: "Гамлет", "Король Лір", "Макбет", "Отелло".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Життя і творчість Вільяма Шекспіра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок