Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життєвий і творчий шлях Г.Менделя

Життєвий і творчий шлях Г.Менделя

Назва:
Життєвий і творчий шлях Г.Менделя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,70 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Грегор Іоганн Мендель народився в 1822 році в Хейнцендорфі в Сілезії, де його батько був власником невеликого селянського наділу. Після одержання початкової освіти в тамтешній сільській школі і пізніше по закінченні колегії піаристів у Лейпніці він був у 1834 році прийнятий у Троппаунську імператорсько-королівську гімназію в перший граматичний клас.

Чотири роки по тому батьки в результаті збігу багатьох нещасливих подій були цілком позбавлені можливості відшкодовувати необхідні витрати, пов'язані з навчанням, а він, із глибокою повагою будучи тоді лише 16 років від роду, потрапив через це в сумні обставини, тому що був примушений зовсім самостійно піклуватися про власне утримання.

У 1843 році Мендель був прийнятий в августинський монастир святого Томаша в Альтбрюнні. Завдяки цьому кроку його матеріальне становище змінилося. У настільки необхідному для кожних занять доброчинному благополуччі фізичного існування до нього, із глибокою повагою, повернулися і мужність і сили, і він протягом випробувального року штудіював запропоновані класичні предмети з великою старанністю і любов'ю. У вільні години займався він маленькими ботаніко-мінералогічними зборами, наданим у монастирі в його розпорядження. Його пристрасть до області природознавства ставала все більшою. Хоча Мендель у цих заняттях був позбавлений якого-небудь керівництва, а шлях автодидакту тут, як ні в якій іншій науці, важкий і веде до мети повільно, усе-таки за короткий час Мендель придбав таку любов до вивчення природи, що він не шкодував уже сил для заповнення пробілів.

У 1846 році Мендель слухав також стосовно до цієї області лекції по господарюванню, садівництву і виноградарству у Філософському інституті в Брюнні. У 1848 році, завершивши курс богослов'я, із глибокою повагою Мендель одержав від свого Високопреподобного пана прелата дозвіл готуватися до іспитів на ступінь доктора філософії. Коли ж у наступному році він зміцнився в намірі екзаменуватися, те йому було вручене розпорядження зайняти місце супплента імператорсько-королівської гімназії в Цнаймі, якомусь заклику він пішов з радістю.

Грегор Мендель, за свідченням знавших його, дійсно був доброю і приємною людиною, але чи мало добрих людей живе на землі, чи мало їх помирає?

Він був слугою церкви і за сорок років у загальному нічим не скомпрометував свого «мундира», хоч і не висловлював зайвої запопадливості. Таких слуг у церкви було теж чимало, але їх звичайно не пам'ятають.

Він досяг високого церковної й у відомій мірі політичної посади і зробився директором місцевого банку, хоча як політик і фінансист він був недостатньо далекоглядний. Але дещо пізніше після його смерті (1884) раптом виявилося, що він був великим ученим, що прорвався в невідомий відсік природи. Причому не дилетантом, якому пощастило випадково наткнутися на дорогоцінну знахідку, а широко ерудованим дослідником, чий оригінальний розум зумів точно задати живій природі одне з корінних питань її буття, і в послідовним титанічній праці одержати чітка однозначна відповідь, і знову витягти ця відповідь з перехресних експериментів, і зрозуміти його місце у всій системі людського знання, і закласти всім цим фундамент нової області пошуку, ім'я якої «генетика» – наука про спадковість. Коли абат Мендель у пам'яті людей перестав бути всього лише доброю людиною, всього лише колишнім шкільним учителем, який у порядку дозвільного захоплення займався якимись дилетантськими експериментами, - коли він став в очах усього людства МЕНДЕЛЕМ, чиє ім'я було прилічено до лику творців нетлінних духових цінностей, - отоді і почалися розшуки всього, що вціліло від полум'яної байдужності.

У госпіталі святої Ганни, що входили в старобрюннський прихід, канонік Мендель відвідував не тільки палати, де йому покладалося утішати хворих і звертати на шлях істинний умираючих. Він відвідував ще і морг і був присутній при розкриттях трупів. Йому було цікаво ознайомитися з анатомією людського тіла; він розповідав про це племінникам, коли посилав їх учитися на медичний факультет.

Мендель готувався здавати іспит на ступінь доктора богослов'я. Дотепер всі іспити завершилися для нього «primum eminentium» – «першою відмінністю». І от він, майже вже доктор теології, змінює всі ці перспективи на місце «супплента», тобто «заряду-вчителя», «учительського помічника»! У нього з'явилася нова пристрасть, і заради цієї пристрасті він пішов на жертви.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Життєвий і творчий шлях Г.Менделя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок