Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життєвий і творчий шлях Едгара По

Життєвий і творчий шлях Едгара По

Назва:
Життєвий і творчий шлях Едгара По
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,03 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Батьки Едгара По були в минулому акторами, вони залишили його сиротою, коли йому ще не було трьох років. Про матір вірогідно відомо, що вона вмерла рано, про батька це можна сказати зі значною визначеністю. У всякому разі, він зник, і доля його так і залишилася таємницею.

Дитину усиновив Джон Аллан з Річмонда, де процвітав, як тютюновий торговець. Матеріальний статок у родині був, звичайно, зміною на краще для маленького Едгара, але він незабаром став пустуном долі своїх бездітних прийомних батьків, а це жодному дитині не йде на користь. Через чотири роки, коли хлопчику було сім років, Аллани переїхали в Лондон. Війна з Англією була закінчена, шлях для торгових суден знову зробився безпечний, і містер Аллан збирався відкрити контору в Лондоні. Війна Англії з Францією теж була кінчена, але про це Алани довідалися вже в Англії, тому що під час битви під Ватерлоо вони знаходилися в шляху. Вони пробули в Англії до літа 1820 року. Едгар По провів цей час у школі, причому жодного разу за увесь час не перепливав протоки між Англією і європейським континентом, і з тих пір узагалі за кордоном не бував.

Вдома в Америці він закінчив школу і надійшов у Віргінський університет, де провчився тільки один семестр, але зовсім не тому, що його виключили, як прийнято думати. І репутацію п'яниці і гравця йому навряд чи придумали б, якби він не став знаменитим письменником. Всього чотирма роками раніш у Боуденськом коледжі був оштрафований на п'ятдесят центів за гру Готорн. На щастя, з цього випадку не роздули для Готорна дурної слави. По, безсумнівно, грав на великі суми і частіше, чим його побратим по перу, і пив більше. Що ж, з тих пір минали покоління студентів, більш злісних гравців і п'яниць, що не володіли у своє виправдання геніальністю. Просто По, на своє лихо, був на рідкість піддається дії алкоголю і до того ж мав звичай пити залпом. А це дуже нещасливий збіг. Звичка пити залпом дотепер поширена в Америці і породила два історичних явища: гіркого американського п'яницю і Вісімнадцяте виправлення до Конституції – сухий закон.

Повернувши в Річмонд, По якийсь час працював у конторі Аллана, справи якого похитнулися після повернення з Англії. Спустя кілька місяців По, випливаючи давньому своєму бажанню, відправився побачити світ. Він поїхав у Бостон і в травні 1827 року вступив в армію. У Бостоні він зустрівся з Томасом і, зібравши все написане в отроцтві і юності, видав «Тамерлана». Чому він записався в армію під ім'ям Едгара Перрі, неможливо пояснити. Таких випадків в армії тисячі, і в кожного – своє підґрунтя. У Едгара По, звичайно, не було ніяких особливих мотивів; можливо, ідея прийшла до нього тільки в ту хвилину, коли на вербувальному пункті в нього запитали прізвище. Його поводження в армії, за словами його командира, було бездоганним: «Має гарні звички і зовсім не п'є». Варто відзначити, що за кілька місяців він був зроблений у старшини – це найвищий чин, якого він як доброволець міг домогтися.

Чому б йому не стати офіцером? За згодою і частково за підтримкою свого названого батька Едгар По в липні 1830 року надійшов у Військову академію Сполучених Штатів. За рік до цього він видав другу книгу віршів, чи, вірніше, перевидав першу з деякими додаваннями. Книга називалася «Аль Аарааф, Тамерлан і дрібні вірші», вийшла вона в Балтіморі в 1829 році. Краще б він присвятив себе літературі вже тоді й уник би багатьох неприємностей, що очікували його у Військовій академії у Вест-Пойнті. 28 січня 1831 року військовий суд обвинуватив його у відхиленні від обов'язків і непокорі наказам. Рішення суду затвердив військовий міністр, і По був виключений з академії. Залишаючи Вест-Пойнт, він мав тільки двадцять чотири центи. Він відправився в Нью-Йорк, де випустив третю свою книгу (знову збірник уже друкувалися віршів з додаванням нових), названу «Вірші» і позначену як «друге видання». Потім він виїхав до родичів у Річмонд і оселився у своєю вдовою тітки Марії Клем.

Два роки пройшли на самоті і міркуваннях. Едгар По з'явився знову на літературному обрії в жовтні 1833 року – виграв 50 доларів у конкурсі на кращу розповідь, улаштованій «Балтиморським суботнім відвідувачем». Його розповідь називалася «Рукопис, знайдений у пляшці». Поетичний конкурс того ж журналу знову виграв По – його вірш називався «Колізей». Однак «Відвідувач» рахував недоречним присудити обидва призи одній людині, і поетична першість віддали деякому Джонові Хьюіту, якому ці гроші (25 доларів) навіть не були потрібні: він зволів узяти замість них срібний кубок, де його успіхи більш довговічно відбиті.

50 доларів у 1833 році – це не 50 доларів тепер, але такій людині, як Едгар По, ця сума показалася б величезної в будь-якім столітті. Узагалі літературною працею тоді можна вже було добре заробити, але для По все Ето ще було нове. Він прилучився до літераторської професії, з тих пір життя його – частина історії американської періодичної преси. Покладемо, не тільки періодичної, але почалося з періодики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Життєвий і творчий шлях Едгара По

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок