Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життя і творчість А. П. Чехова

Життя і творчість А. П. Чехова

Назва:
Життя і творчість А. П. Чехова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,36 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
П л а н

1. А. П. Чехов- видатний російський прозаїк і драматург.

2. Дитинство і юність Чехова:

а) навчання в Старокостянтинівській школі;

б) перші літературні спроби майбутнього письменника під час навчання в гімназії.

3. Вступ Чехова на медичний факультет Московського університету.

4. Перші публікації гумористичних оповідань Чехова в журналах “Стрекоза”, “Осколки”.

5. Вихід першого збірника оповідань письменника- “Сказки Мельпомены”.

6. Викриття сучасної Чехову дійсності в оповіданнях “Хірургія”, “Хамелеон”, “Смерть чиновника”.

7. “Строкаті оповідання”- підбитий підсумок зробленому.

8. Роль медицинської практики у розширенні досвіду письменника.

9. Написання книг “З Сибіру”, “Острів Сахалін” під враженням поїздки на острів Сахалін.

10. Просвітницька діяльність Чехова під час перебування у маєтку Меліхове.

11. Новий етап в творчості Чехова- заняття драматургією:

а) новаторство Чехова-драматурга;

б) особливості пєси “Чайка”;

в) інші драматичні твори- “Вишневий сад”, “Три сестри”.

12.Одруження Чехова з Ольгою Кніппер.

13.Раптова смерть письменника під час лікування на німецькому курорті Баденвейлер.

А. Чехов - видатний російський прозаїк і драматург. Він підняв на недосяжну висоту жанр оповідання-новели і сказав нове слово у драматургії.

Антон Павлович Чехов народився 17 січня 1860р. у м. Таганрозі в сім’ї дрібного крамаря. Його батько, Павло Єгорович, захоплювався церковним співом, керував церковним хором, грав на скрипці. Його здібності передалися і його пятьом дітям: Олександр і Антон стали письменниками, Микола - художником, Марія - викладачем, Михайло - актором світового рівня.

Хоча його дружина була проти, Павло Чехов віддав синів до Царекостянтинівської школи, звідки дітей невдовзі прийшлося забрати, оскільки ніяких знань вони не почерпнули.

У 1876 році батько Чехова розорився і переїхав з сімєю до Москви. Антон залишився в Таганрозі сам, оскільки потрібно було закінчити гімназію. Проте особливих здібностей Антон не виявляв і в гімназії, де восьмирічний курс пройшов за десять років, затримуючись в третьому і пятому класах по два роки. Але причиною цього була не бездарність. Йо-

му просто не було коли учитися. Хлопець був дуже зайнятий в батьківсь-

кій лавці і церковному хорі. І все-таки не будь в житті Чехова церковного хору і співів- не було б його чудових оповідань “Художество”, “Архиерей”, “Студент”, “Святой ночью” з дивовижною красою простих віруючих душ, з блискучим знанням церковних служб, давньоруської мови. Та й втомливе сидіння в лавці не минуло для Чехова безслідно: воно дало йому, за словами И. А. Буніна, “раннє знання людей, зробило його дорослішим, оскільки лавка батька була клубом таганрозьких жителів, місцевих селян, афонських монахів”.

Важкі враження дитинства і юності найдуть пізніше відображення в оповіданнях Чехова про дітей. Згадати хоча б такі його оповідання, як “Ванька”, “Спать хочется”. Є в нього також своєрідна серія оповідань про вчителів- “Человек в футляре”, “Крыжовник”, “О первой любви”. В роки навчання в гімназії майбутній письменник багато читав, писав нариси для гумористичного гімназіального журналу “Заика”, де він проявляв себе також як професійний критик, яскраво і образно розказуючи про прочитане і побачене.

Проте своє майбутнє Антон Павлович вирішив присвятити медицині. В 1879 році, по закінченні гімназії, він получив невелику стипендію і перебрався до сімї в Москву, де й поступив на медицинський факультет московського університету. Проте грошей на прожиття не вистачало, і Чехов починає активно співпрацювати в журналах: пише невеликі оповідання і посилає їх в різні видання. В 1880 році в журналі “Стрекоза” зявляються перші публікації його гумористичних оповідань, які швидко здобували популярність. Він публікує свої гуморески під різноманітними, смішними псевдонімами: Балдастов, Брат мого брата, Людина без селезінки, Антонсон, Антоша Чехонте..

Літературні заробітки Чехова часто виявляються єдиними прибутками в сімї, де він незабаром стає головою великого клану. Саме тому не всі написані Чеховим твори однаково рівнозначні в художньому відношенні. Він пише різні по жанру твори: починає з пародій, від яких переходить до гумористичних нарисів і сценок.

Друкується Чехов також в різних виданнях, де приймають його оповідання, але все ж він надає перевагу журналу “Осколки”, де для нього був створений спеціальний розділ під назвою “Осколки московской жизни”. Деякі його оповідання тих років дістали дуже схвальні відгуки, і серед них- “Анюта”, “Аптекарша”, “Муж”. За перші пять років Чехов написав таких оповідань близько 400, відтворивши у них людей різних професій і соціальних верств: акторів, лікарів, військових, купців, учителів, літераторів, священиків, чиновників та багато інших. Всі сторони життя ставали обєктом художніх зацікавлень Чехова. Письменник висміював обивателів, тому комізм та іронія склали головну особливість його творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Життя і творчість А. П. Чехова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок