Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Тарас Мельничук – поет Прикарпаття

Тарас Мельничук – поет Прикарпаття

Назва:
Тарас Мельничук – поет Прикарпаття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,17 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Прикарпаття… оспіване багатьма письменниками, талантами, чарівна перлина нашої держави, мальовничий куток багатющої української землі, що своєю величчю й красою надихнув на створення мистецьких шедеврів не одного майстра пензля. Неповторні пейзажі, наповнена волею, гордістю і кришталевою чистістю атмосфера виколисує й чарує мужніх, з незалежною вдачею й щирою душею людей. І нічого, здається, дивного немає в тому, що саме кращі сини і дочки Прикарпаття були в перших рядах тих, хто самовіддано боровся й наполеглевою працею прискорював поступ нашої країни до суверенітету.

Літературними талантами славився він не від сьогодні, його літературна доля напрочуд цікава. Через чотири роки після смерті Григорія Сковороди в гіганькому селі Уторопах 1797 року народився перший гуцульський літописець Петро Ступницький, а майже через півтори сотні літ тут же прийшов на світ відомий поет, лауреат Державньої премії імені Т.Г.Шевченка Тарас Мельничук – поет розкованої уяви, волелюбної душі, навдивовижну щедрої творчої праці.

Тарас Юрійович Мельничук народився 20 серпня 1938 року в с. Уторопи на Косівщині у селянській родині, коли рясно палахкотіли в небі зорі, а одна зірка скотилася в око немовляті, щоб живити дивною енергією весь вік.

У різні періоди свого життя Т.Мельничук мешкав, або часто бував у Коломиї. З Коломиєю пов’язана і його літературна творчість. Тут він написавбагато своїх поезій, тут вони з’явилися друком у газетаг. Причому, більшість з них, особливо ранні вірші кінця 1950-х – початку 1960-х рр, так і залишилися у першодрках.

Перший коломийсьий період в житті і творчості Мельничука дещо формально можимо числити від часу найранішої публікації його віршів у міськрайонній газеті “Червоний прапор” (беркзень 1959) по 1967 рік, коли про нього ця ж газета писала як про автора збірки поезій “Несімо любов планеті”. Далі ж ім’я Т.Мельничука надовго зникає зі сторінок коломийськой періодики. Перший навколоколомийський період у біографії Т.Мельничука позначений такими етапами: Яблунівську школу (у сусідньому з Уторопами селищі) Тарас закінчив із відмінними оцінками, і після цього почалися його ненастанні пошуки й митарства. Працював коректором косівської райгазети “Радянська Гуцульщина”, далі доля закинула поета в Комі, де він рубав ліс, теслярем у Сибіру, наваловідбійником на Донбасі. Після служби в армії 1958 року і маючи вже життєвий досвід, уявляючи чого хоче в житті, вступає до Чернівецького університету, але на третьому курсі покинув науку і поїхав, як тоді казали, за комсомольською путівкою на будівництво Криворізького гірничо-збагачувального комбінату, потім упродовж двох років працював теслею на будовах Красноярського краю. Однак, не забував Коломиї. Скажімо, в листопаді 1961 року в анотації до добірки віршів, опублікованої в “Червоному прапорі”, йдеться про Т.Мельничука як людину, яка колись співпрацювала з газетою, а тепер є членом бригади комуністичної праці на новобудовах Красноярська. 1964 року Т.Мельничук поновився в університеті, але за півтора року за вільнодумство його відраховоють. Після цього працює журналістом у редакціях газет Глибокої, Хотина, Косова, Верховини, Івано-Франківській обласній молодіжній газеті. 1976 року в видавництві “Карпати” виходить перша збірка віршів “Нексімо любов планеті”. А в 1968 році Тарас вступає на заочне відділення Московського літературного інституту. Але й тут не пощастило закінчити навчання – недремне око КДБ, давно “засікло” стихійного бунтаря. Рукопис збірки віршів “Чага” поданий у ужгородське видавництво “Карпати” і київське – “Радянський письменник”, книга з прозорою символікою й образністю, прсякнута ідеєю національної окремішності українців, стала останньою краплею, що переповнила чашу терпіння тодішнього політичного режиму. 24 січня 1957 року, під час хвилі ркпресій проти української інтелігенції, заарештували й Т.Мнльничука. за “Чагу” Тарас віл дзвінка до дзвінка відсидів три роки в колонії суворого режиму, звідки вийшов на волю в березні 1975 року. Знаходився під наглядом органів безпеки. І квітні 1979 року за вчиненя опору працівникові міліції, а насправді за антирадянську діяльність арештований на 4 роки. Далі – кілька років адміністративного нагляду, поневіряння в пошуках роботи.

Цькованого в Україні поета – інакодумця знали і видавали за рубежем. 1982 в Торонто, видавництво “Смолоскип” видало збірку віршів “Із-за грат”. Уже в час так званої перебудови у Велекобританії видано книгу Т.Мельничука “Строфи із Голгофи” (1990). Та і в Україні – Київське видваництво “Молодь” видало збірку поезії “Князь роси” (1990). Саме за енї Т.Мельничукові й присудили 1992 року Державну премію України імені Тараса Шевченка. Та поет вважав, що краща поезія згоріла в батьківськії хаті, коли вдруге повернувся з в’язниці. Висока відзнака, присуджена нашому краянинові, правдиво підтвердила, що Тарас Мельничук – один із найталановитіших українських поетів нашого часу, який плідно розвивав свій власний творчий стль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Тарас Мельничук – поет Прикарпаття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок