Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Біографія Шарля Бодлера

Біографія Шарля Бодлера

Назва:
Біографія Шарля Бодлера
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,39 KB
Завантажень:
519
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Біографія Шарля Бодлера


Шарль П’єр Бодлер народився в Парижі 21 квітня 1821 року.
У дев'ять років Шарль пішов у коледж у Ліоні. Допитливий і здатний, він мав украй живий, неспокійний розум, що заважав посидючості й уважності, і успіхи його в коледжі були посередні. Вже в ті ранні роки майбутній письменник відрізнявся незалежним і оригінальним характером.
Шарль Бодлер належить до тих поетів, які не знайшли розуміння і визнання у сучасників. Чи-тачі вважали його небезпечним аморальним бого-хульником, анархістом, напівбожевільним. Лише окремі, переважно діячі мистецтва, вбачали в Бодлерові великого поета. Таке ставлення до нього пояснюється насамперед тим, що з ранньої юності і до самої смерті Бодлер перебував у стані конф-ронтації з тогочасним суспільством. Цей конфлікт був непримиренним, що й зробило неможливою будь-яку іншу розв'язку, крім трагічної, для по-ета.
Доля подарувала Шарлю Бодлеру лише 46 років, але він назавжди увійшов до еліти світової класики.
Літературну долю Бодлера визначила його єдина поетична збірка «Квіти зла». Задум збірки визрів у Бодлера досить рано: в «Салоні 1846 року» автор згадує про намір випустити книгу віршів. А через два роки в пресі з'являється повідомлення, що Бодлер готує до друку збірку «Лімби». У 1851 році під цим заголовком в одній із газет друкується цикл із 11 віршів, і, нарешті, в 1855 році респектабельний журнал «Ревю де Дю Монд» публікує 18 віршів по-ета. Це був безумовний успіх. До Бодлера прийшла популярність, хоча ще ледве помітна, але і її було досить, щоб у грудні 1836 року модний видавець Огюст Пуле-Малассі купив у нього права на «Квіти зла». Всього через півроку книга вийшла у світ.
Назву збірки шукав поет довго, зате виявилася вона напрочуд місткою і виразною, адже сфокусу-вала в собі не лише суперечності епохи, а й протир-іччя самого Бодлера. У стислій формі передано сприй-няття поетом сучасного світу як царства зла й водно-час його власне бачення цієї сумної реальності. Збірка трактувалася сучасниками як поетизація амо-ральності. Але сам Бодлер стверджував, що книгу треба оцінювати цілісно, лише тоді з неї випливає жорстокий моральний урок.
Після 1848 року Бодлер переживає гостру духов-ну драму. Він переосмислює події французької рево-люції, намагається трактувати їх із філософської точ-ки зору. І якщо раніше поет прагне схилятися до того, що світ — це хистка збалансованість добра і зла, то тепер він визнає, що зло всесильне. Від злих намірів Бодлер і сам неодноразово потерпав, тому у збірці «Квіти зла» він усе більше звертає увагу на супереч-ності життя. На відміну від міщанської звички самовпевнено робити висновок про все, заперечуючи од-нозначне оптимістичне трактування людини й людсь-кої душі, Бодлер стверджував, що в кожній людині є два прагнення: одне спрямовано до Бога, інше — до Сатани. Поклик до Бога — це духовність, прагнення внутрішньо піднятися. Поклик до Сатани — це тва-ринність і насолода від власного падіння. Не без вик-лику Бодлер часто поетизував те, що можна назвати падінням. Але це не означає, що він визнавав пере-вагу зла. За словами О.Блока, своєю поезією він пе-реконував, що й, «перебуваючи в пеклі, можна ма-рити про білосніжні вершини».
Збірка «Квіти зла» створювалася поетом упро-довж усього життя й увібрала все найкраще з його поетичної спадщини. У цьому плані вона схожа на «Листя трави» Уїтмена чи «Кобзар» Тараса Шев-ченка. «Квіти зла» — цілісний твір, де всі частини й окремі вірші органічно пов'язані. Книга має посвя-ту, вступ і складається із шести циклів — «Сплін та
ідеал», «Паризькі картини», «Вино», «Квіти зла», «Бунт» і «Смерть». Усі цикли об'єднані за проблем-но-тематичним принципом.
Двополюсність відчуття визначила композиц-ійну структуру збірки «Квіти зла» і передусім її основної частини «Сплін та ідеал», яка відкри-вається трьома віршами («Благословіння», «Аль-батрос», «Лет»), де утверджується божественна природа людини, з найбільшою повнотою втілена у постаті поета, чий «трепетний дух» утікає від «земної хвороботворної гнилі», щоб злетіти ввись—
в «осяйну даль», у «таємні сфери».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Біографія Шарля Бодлера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок