Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> МІЛАН КУНДЕРА

МІЛАН КУНДЕРА

Назва:
МІЛАН КУНДЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,48 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
МІЛАН КУНДЕРА


МІЛАН КУНДЕРА
(народився 1929)
Мілан Кундера народився 1 квітня 1929 року в Чехословаччині в місті Брно. Батько Мілана був музикознавцем і ректором університету в Брно. Під час навчання в середній школі Мілан написав перші вірші. Після Другої світової війни він відпрацьовував різноробом, джазовим музикантом. В університеті вивчав музику, кіно, літературу й естетику. По закінченні університету працював асистентом і пізніше професором на факультеті кіно Празької Академії. Писав поеми, есе й драматичні п'єси. У той же самий час він працює в редакціях літературних журналів «Literarni noviny» і «Listy». У комуністичній партії перебував з 1948 по 1950 роки. У 1950 році був виключений із лав комуністичній партії за індивідуалістські тенденції. Після закінчення Академії в 1952 році викладає світову літературу в кіноакадемії. З 1956 року по 1970 рік знову перебуває у лавах Комуністичній партії.
У 1953 році публікує свою першу книгу. До середини 50-х займається перекладами, есе, драматургією. Після виходу добірки віршів І 3-х томів оповідань «Смішні любові» (1968), до письменника прийшло визнання.
Перший роман «Жарт» (1967) присвячений темі сталінізму. Після виступу Хрущова на XX з'їзді КПРС з викриттям культу особи Сталіна ця тема набула популярності. Вже у першому своєму романі автор постав зрілим майстром критичної оцінки політичних подій, котрий на все має свою власну думку Наступні романи письменника — «Життя не тут» (1969), «Вальс на прощання» (1970) — підтвердили, що у світовій літературі з'явився талановитий письменник із своєрідним поглядом на світ людини та способи його зображення.
Після радянської окупації Чехословаччини у серпні 1968 року Мілан Кундера бере участь у «Празькій весні», за що був позбавлений можливості викладати. Його книги були вилучені з усіх бібліотек країни.
Через обвинувачення у співучасті в революційних подіях 1968 року письменника позбавили можливості публікуватися (з 1970 року).
У 1975році Мілана Кундеру запросили професором у Рейнський університет (Франція ). Він їде до Франції, щоб уже не повернутися на батьківщину. Після виходу роману «Книга сміху й забуття» (1979), в якому в характерній для автора гумористично-критичній манері аналізувались останні події, чеський уряд позбавив його чеського громадянства.
Наступні романи Кундери було заборонено видавати у Чехословаччині.
Лише у 1981 році Мілан Кундера отримує французьке громадянство (до того часу він перебував на території Франції як політичний емігрант).
Найзначнішим твором Кундери вважається роман «Невимовна легкість буття» (1984 ) — підсумкова праця автора і осмисленні подій «Празької весни».
Перебуваючи довгий час у Франції, Кундера, настільки, освоює французьку, що, починаючи з 1990 року, пише нею наступні романи: «Безсмертя» (і990), «Неспішність» (1996)« «Справжніcть»( 1997), «Байдужість» (2000).
Книги Мілана Кундери перекладені майже вcіма мовами світу й вважаються класикою ХХ сторіччя, а самого письменника вважають — одним з видатних романістів другої половини XX – го. століття.
“Невимовна легкість буття”
Цей роман — розповідь про життя трьох головних героїв — хірурга Томаша, його коханки Сабіни та дружини Терези. Їхні взаємини тривають на тлі окупації радянськими військами Чехословаччини у 1968 році. Життя героїв ніби розпадаєтеся на три періоди до «Празької весни», під час страшних подій коли російські танки просто й буденно стоять посеред Праги, і післ, на гибелі демократичних надій чехословацького суспільства. Всі події у романі мають політично-еротичне забарвлення, бо політичні катаклізми в суспільстві подаються паралельно з зображенням інтимного та громадського життя героїв.
Сім розділів, що входять до складу роману, подають основні події, і в кожній з них змінюється головний герой, навколо якого розгортаються дії спочатку це Томаш, далі — Тереза, потім — Сабіна й так-далі. Ми знайомимося з Томашем і бачимо його сучасне, раз по раз заглядаємо у його минуле і таким чином маємо уявлення про внутрішній світ героя, його уподобання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: МІЛАН КУНДЕРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок