Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Якісне переосмислення античного міфу про Троянську війну в оповіданні Е.Луки «Гомер»

Якісне переосмислення античного міфу про Троянську війну в оповіданні Е.Луки «Гомер»

Назва:
Якісне переосмислення античного міфу про Троянську війну в оповіданні Е.Луки «Гомер»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,46 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 821.112.2-3(436).09
О. О.Добринчук
Якісне переосмислення античного міфу про Троянську війну в оповіданні Е.Луки «Гомер»
У статті розглядаються особливості інтерпретації традиційних образів в оповіданні Е.Луки «Гомер». Аналізуються особливості переосмислення загальновідомого сюжету про Троянську війну австрійським письменником. У процесі рецепції міфологічного сюжету виявляється поглиблення психологічної характеристики образів.
Ключові слова: традиційний образ, традиційний сюжет, міф.
Література XX століття активно використовує традиційні структури, переосмислюючи, гуманізуючи та психологізуючи їх. Традиційні сюжети та образи наповнюються новою проблематикою. Письменники сучасної епохи відмовляються від канонізованого сприйняття традиційних структур, що пов'язано з новою сходинкою у розвитку духовного та соціальною стану суспільства. В оповіданні Еміля Луки «Гомер» інтерпретації підлягають важливі соціально-політичні та морально-етичні аспекти міфу про Троянську війну, дослідження яких і визначає актуальність статті.
Новизну роботи окреслює спроба провести паралелі між стародавнім міфом та його втіленням у сучасній літературі. Новизна статті полягає також у виборі художнього матеріалу для дослідження, адже оповідання австрійського письменника Е.Луки «Гомер» досі не підлягало аналізу в аспекті дослідження саме характеру рецепції традиційного матеріалу.
Метою даної роботи є спроба виявити закономірності функціонування сюжету про Троянську війну у літературній інтерпретації Е.Луки; окреслити форми та способи переосмислення традиційного сюжету та його образів.
ЛНямцу стверджує: «Сучасні звернення літератури до легендарно-мі- фологічного матеріалу є прагненням по-новому, сучасно пережити, тобто осмислити минуле в якісно іншому духовному контексті, виявити та дослідити глибинні зв'язки та взаємообумовленість віддалених одна від одної епох» [5, с.22]. Варто зазначити, що ці сюжети, образи та мотиви володіють своєю специфічною проблематикою, яка відображає окремі особливості життя конкретної людини чи суспільства в цілому.
У цьому плані показова, наприклад, історія літературної еволюції гомерівської «Іліади» у літературі різних часів та народів. У глобальному плані гомерівський еиос розповідає про трагічні події глибокої старовини, які призвели до знищення цілого народу. Гомерівський епос має складну структуру, яка підпорядкована головній проблемі, -трагічному протистоянні людей та держав. Відомий епічний твір можна справедливо назвати одним з найбагатших джерел, образи та сюжети якою використовуються для інтерпретацій подій усіх часів та народів. Варто лише згадати всесвіт- ньовідомі міфологічні образи Єлени Прекрасної, мужньою Гектора, ніжної дружини Андромахи та непереможною Ахілла.
Про самого ж епічного поета мало що відомо, адже він «схований для нас за видатним епосом «Ьііади». ...Гомер - один з небагатьох світових поетів, котрий повністю розчинився у своєму творі» [7, с.24-25]. «Іліада» нічого нам не повідомляє про свого автора, в поемі не зустрічається співак - айод, якщо не рахувати самого Ахілесса, який акомпанує собі на формінзі.
Проте сучасний австрійський письменник Еміль Лука у своїй інтерпретації міфу про Троянську війну вводить автора «Іліади» у коло персонажів, що робить його оповідання «Гомер» оригінальним та цікавим для подальшого дослідження. Вже сам заголовок як один із способів переосмислення традиційного матеріалу, акцентує увагу читача на використанні автором античного сюжету, «народженого» Гомером. Назва твору не повністю відкриває завісу перед нами щодо обраного автором традиційного сюжету: чи то міф про Одіссея, чи про Троянську війну. Зрозуміло лише одне, Гомер - не просто автор своїх творів, а один з головних персонажів. Автор, який писав про події Троянської війни, ніяк не міг бути очевидцем дійства. Проте це не заважає австрійському письменнику об'єднати героїв двох різних епох в одному творі. У даному аспекті ми можемо говорити про повну невідповідність історичних просторово-часових категорій тим же поняттям у художньому творі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Якісне переосмислення античного міфу про Троянську війну в оповіданні Е.Луки «Гомер»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок