Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Жанрово-стильова своєрідність новелістики Кетрін Менсфілд

Жанрово-стильова своєрідність новелістики Кетрін Менсфілд

Назва:
Жанрово-стильова своєрідність новелістики Кетрін Менсфілд
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,26 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Жанрово-стильова своєрідність новелістики Кетрін Менсфілд


Творчий шлях блискучої британської новелістки Кетрін Менсфілд був коротким – трохи більше десяти років. Результатом його була публікація трьох збірок оповідань за життя письмениці: "In a German Pension" (1911), "Bliss and Other Stories" (1920), "The Garden Party and Other Stories" (1922) і ще двох збірок, опублікованих після її смерті: "The Doves' Nest" (1923) та "Something Childish" (1924). Але цей невеликий за обсягом творчий доробок зробив її всесвітньо відомою, а її новели христоматійними.
Кетрін Менсфілд – майстер психологічної новели. Роль події в її новелах – ключова, але подія є тільки поштовхом до виникнення психологічного конфлікту. Дійсність у більшості її новел зображено через свідомість головного героя, наприклад у "Вечірці в саду" – через свідомість Лори, в "Подорожі" – Фенелли. в "Першому балі" – Лейли. У всіх трьох вищезгаданих оповіданнях дійсність переломлюється через свідомість юних, недосвідчених дівчат. Саме їх очима читач бачить центральну подію оповідання, їх враження і є предметом зображення. Хоча в цих новелах передається індивідуальне, суб'єктивне сприйняття життя, усі три новели написані від третьої особи. Ця удавана об'єктивність оповіді створює дистанцію, яка дозволяє читачеві бачити ситуацію збоку і формувати своє ставлення до неї. оскільки подія, випадок у новелах К. Менсфілд на відміну від класичної новели виконує допоміжні функції, будова її новел відрізняється від будови класичної новели. В них немає експозиції. Вони часто починаються ніби з середини, наприклад: "Who is he?" [1, 7] (Хто він?) ("The Baron"); "And after all the weather was ideal" [1, 52] (В решті решт погода була ідеальною" ("The Garden Party"); "In the afternoon the chairs came..." [1, 43] (По обіді стільці було доставлено) ("Sun and Moon"). Таким чином, читач відразу потрапляє в атмосферу життя героїв. Про героя повідомляються лише ті факти, які є необхідними для розуміння психологічної ситуації, і робиться це за допомогою ретроспекції ("Модний шлюб"), через діалоги, зауваження інших героїв або самого автора. У "Подорожі" про смерть матері Фенелли читач може здогадатися, оскільки батько і бабуся дівчинки одягнені в чорне, а покоївка говорить про неї як про бідну осиротілу крихітку. У "Першому балі" із запитання дівчат, з якими Лейла їде на бал, читач дізнається про ключовий для розуміння переживань Лейли факт – це ії перший бал. В "Чашці чаю" необхідна для розуміня психології героїні інформація подається автором у першому ж реченні: "Rosemary Fell was not exactly beautiful" [1, 130] (Розмарі Фелл не була красунею).
Психологія героя в новелах Менсфілд розкривається через його вчинки ("Чашка чаю"), через зміни настрою ("Перший бал"), сприйняття дійсності ("Життя мамки Паркер"). Найбільш своєрідною і навіть революційною в плані будови новели є "Прелюдія". Шістдесять сторінок цієї новели розбито на дванадцять розділів, які розкривають індивідуальну психологію різних за віком людей. В "Прелюдії" читач бачить психологічні проблеми і дорослих, і дітей сім'ї Бурнелл: дівчинки Кезі, яка побачила, як вбили курча, її надто сором'язливої тітки Беріл, її матері Лінди, яка боїться, що сімейне життя поглинає її особистість і позбавляє її індивідуальності. Переходи від дитячого до дорослого світосприйняття віртуозні і легкі. Події, зображені в новелі, – незначні, враження – глибокі. Із цих вражень поступово складається імпресіоністична картинка уривка з життя, через яку, однак, висвітлюються загальнолюдські цінності і моральні проблеми. Саме через те, що Менсфілд вибирає психологічні проблеми і психологічні кризи, які можуть виникнути у людини незалежно від місця і часу її існування, її новели зберігають свою привабливість і для сучасного читача, хоча фон подій в них забарвлений колоритом Нової Зеландії, Англії і країн континентальної Європи початку XX століття.
У створенні імпресіоністичної картинки індивідуального сприйняття героїв велику роль відіграють деталі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Жанрово-стильова своєрідність новелістики Кетрін Менсфілд

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок