Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Природа і цивілізація у романі Дж. Ф. Купера ‘Піонери’

Природа і цивілізація у романі Дж. Ф. Купера ‘Піонери’

Назва:
Природа і цивілізація у романі Дж. Ф. Купера ‘Піонери’
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,02 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему:
“Природа і цивілізація у романі Дж. Ф. Купера ‘Піонери’”


Зміст роботи:
Вступ. Поява теми природи у творчості американських письменників ХІХ століття.
Основна частина:
2.1.Еволюція поглядів Купера на проблему природи і цивілізації.
2.2.Ідея “нової цивілізації” у романі “Піонери”.
2.3.Аналіз центральних образів роману.
2.4.Протистояння природної людини і суспільства у “Піонерах”.
3. Висновки.


Вступ.
Розпочавши роботу над обраною темою, вважаю необхідним підкреслити мету і завдання даної праці. В першу чергу це аналіз роману Дж. Ф. Купера “Піонери”,зокрема висвітлення проблеми природи і цивілізації в даному творі,
її розкриття та осмислення. Важливим є тлумачення епізодів роману з погляду як автора твору, так і дослідників його творчості. Також я вважаю за потрібне проаналізувати еволюцію поглядів Купера у зв`язку з розвитком літератури і мистецтва його часів. Формування романтичного світогляду у Купера і його сучасників призводить до появи нових категорій , методів та ідей, зокрема, звернення їх до теми природи та нової філософії світу. Разом з цим відбувається формування іншого ставлення до природи і місця людини в світі. Однією з основних цілей моєї дослідницької роботи є аналіз проблематики роману та спостереження за розвитком поглядів автора на конфлікт “природа – цивілізація”. Ця опозиція , безумовно, характерна для романтичного світогляду, тому поглиблене вивчення проблеми неодмінно пов`язане з розглядом особливостей цього напряму і його рис в романі “Піонери”.
При підготовці матеріалу я спиралась на наукові праці як таких дослідників творчості Купера, як Іванько С. С., Шейнкер В. Н., Боброва М. Н., які всебічно розглядають згадану вище проблему. Досить цікавими у зв`язку з темою дикої природи є також критичні статті американських науковців (Ian Marshall, Nelson Van Valen, Douglas Buchholz). Автори деяких з цих робіт вбачають у романі чимало автобіографічних деталей, взятих Купером з його власного життя .Стверджують, що прототипами судді Мармадьюка Темпла (Marmaduke Temple) і його дочки Елізабет були батько письменника Вільям Купер та сестра письменника Ханна. Проте сам Купер категорично це заперечував, як і порівняння Натті Бампо (Natty Bumppo) з образами мисливців у романах інших письменників того часу. Виходячи з цього, найбільш вірогідною є думка американських дослідників, що образ Натті ,як і всі інші в романі, є збірним, типовим для певної групи людей. На мою думку, вже самою назвою роману Купер досить точно визначив характер його героїв та місце дії. Адже піонери – це зовсім не маленькі комуністи, як цілком серйозно дехто вважає досі. “Піонер” у перекладі з англійської означає “першопрохідець, розвідник, дослідник, той, хто йде попереду”. Піонерами у Сполучених Штатах Америки здавна називали перших поселенців в нових районах, першовідкривачів нових земель. У зв`язку з цим в даній роботі я маю намір висвітлити конфлікт між навколишнім світом та людиною, яка його досліджує. Цей конфлікт, особливо у наш час, є дуже багатогранним, тому для його кращого розкриття в романі “Піонери” буде доречним детально розглянути його окремі аспекти. Зокрема, це екологічна проблема та її втілення в творі, погляд на проблему з точки зору персонажів роману, остаточне вирішення конфлікту автором та його обґрунтування. Цих та інших тем я буду торкатися в основній частині роботи, додатково висвітлюючи погляди дослідників та критиків творчості Купера.
Обрана тема цікавить мене не лише з погляду на історичне минуле Сполучених Штатів та історію їх формування, деякі етапи якого майстерно зображені Купером, а й через виняткове смислове навантаження багатьох епізодів роману. Навіть змалювання повсякденного життя населення Темплтона та його околиць сповнене деталей, що на підсвідомому рівні підводять нас до розуміння ідей, які розкриває Купер. Про кожного героя протягом роману у читача формується певна думка, а всі вони в сукупності допомагають письменнику донести до аудиторії головну ідею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Природа і цивілізація у романі Дж. Ф. Купера ‘Піонери’

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок