Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> ТОМАС МАНН

ТОМАС МАНН

Назва:
ТОМАС МАНН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,38 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
ТОМАС МАНН


ТОМАС МАНН
(1875—1955)
Світову літературу XX століття неможливо уявити без великого німецького письменника Томаса Манна. Його кращі романи та новели належать до найвищих художніх досягнень.
Критики, відзначаючи недостатню соціальну значимість його творів, писали, наприклад, що у більшості своїх романів («Чарівна гора», «Йосип і його брати», «Доктор Фаустус») Томас Манн залишається в колі культурно-історичних і психологічних проблем. Філософським і естетичним спорам, що ведуть його герої, письменник прагне надати епічного розмаху, не зважаючи на те, що доля історії формується не тут, не в цьому вузькому світі, де люди не діють, а міркують. Але письменник щиро й чесно прагне розібратися в тому, що відбувається, він болісно шукає відповідей на животрепетні питання сучасності й у першу чергу на питання про долі культури. У цьому цінність його творчих пошуків.
Томас Манн на такі критичні зауваження відповідав: «Соціальне — моя слабка сторона — я це знаю. Знаю я також, що це суперечить художньому жанрові романа, що вимагає соціального... Метафізичне для мене незрівнянно важливіше... адже роман про суспільство сам собою стає соціальним...». Метафізикою при цьому письменник називав аналіз духовних взаємин і духовних якостей людей. Так що його романи не були соціальними в сенсі критичного реалізму чи соціалістичного реалізму, але вони були соціальними по суті — так вони досліджували глибинні стосунки людей у цьому світі.
Томас Манн ввійшов у літературу в ті часи, коли в ній переважав декадентський вплив, коли значне місце посіла антигуманістична проповідь Ніцше, коли оспівували смерть, тримали орієнтацію на реалізм і висівали на перший план «чисте мистецтво». Найбільш модним словом було «модерн», тобто — сучасний, новий.
Багато художників ішли від життя в цей світ нібито передового мистецтва і гинули назавжди для мистецтва щирого, глибокого й вічного. Треба було мати талант досить мужній, щоб не спокуситися, не втратити з свого пильного художницького зору реальну дійсність. Томас Манн таким талантом володів. До того ж у його становленні як видатного письменника йому допомогла велика російська літературі Він вивчав досвід Гончарова, Тургенєва, Л.Толстого.
Томас Манн народові 6 червня 1875 року в старовинній бюргерській родині. Популярність приніс Маннові вже перший роман «Будденброки» (т, 1-2, 1901) — велика оповідь про долю чотирьох поколінь любекського патриціанського роду. Підзаголовок роману — «Занепад однієї родини» — осмислюється як прояв деяких спільних біологічно-метафізичних закономірностей, але має і соціальну характеристику - несумісність духовно витончених людей із грубою, агресивною, дійсністю Німеччини, що встигала в епоху імперіалізму. У більш широкому плані «Будденброки» говорять про загальний занепад буржуазного суспільства, пронизані почуттям вичерпаності колишніх форм життя. У «Буд-денброках» яскраво проявилася своєрідність Манна-худежника: неквапливість і деалізованість описів, сполучення гостро аналітичного, іронічного начала з емоційного теплотою. У романі помітний вплив німецьких реалістів ХХ століття, скандинавських, французьких письменників, а також вплив російської літератури (передовсім Л. Толстого).
Критики відзначають особливий зміст, вкладений письменником у поняття «бюргерство». Томас Манн багато писав про велику бюргерську культуру, говорив, що тепер особливо згубно на неї впливає масова культура Америки. Епоху імперіалізму він називав епохою кризи бюргерства. У контексті творів письменника слово «бюргерство» дуже близьке за значенням до елів «шляхетність» та «інтелігентність». Письменник вважав, що російська література уважно аналізує внутрішню інтелігентність, людську шляхетність, що більш високої людяності, аніж у російській літературі «не було ніде і ніколи».
Найяскравішим представником бюргерської культури Манн вважав великого Гете. Бюргерство породжується, на думку Манна, конкретними сприятливими історичними навіть побутовими моментами, але сила його така, що негативними обставинами воно не знищується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ТОМАС МАНН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок