Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Риси неоромантизму в художній системі роману Оскара Уайльда "Портрет Доріана Грея"

Риси неоромантизму в художній системі роману Оскара Уайльда "Портрет Доріана Грея"

Назва:
Риси неоромантизму в художній системі роману Оскара Уайльда "Портрет Доріана Грея"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,66 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Риси неоромантизму в художній системі роману Оскара Уайльда "Портрет Доріана Грея"


Творчість Оскара Уайльда яскравою сторінкою увійшла в історію світової літератури і в історію театру. Його поезія, проза і драмагургія не перестають привертати увагу читачів, глядачів і дослідників. Оригінальність стилю і багатство мови Оскара Уайльда є невичерпним джерелом для пошуків цікавих творчих рішень, нестандартних засобів вираження і своєрідних прийомів.
Слава Оскара Уайльда як прозаїка значною мірою базується на його єдиному великому прозаїчному творі – "Портрет Доріана Грея" [3]. Цей твір не має чіткого жанрового визначення в літературознавстві. Деколи його називають романом, інколи повістю або навіть драмою в прозі. Серед уточнюючих характеристик зустрічаємо: роман-символ, роман-алегорія, роман-міф. Кожне з цих визначень може бути обгрунтоване, адже "Портрет Доріана Грея" та його символіка викликають численні тлумачення.
Зазвичай про Оскара Уайльда говорять як про письменника, який започаткував естетизм як літературну течію в англійській літературі [1, с.348]. Зустрічаються судження про нього як реаліста. Деякі критики говорять про неоромантизм Уайльда саме у зв'язку з "Портретом Доріана Грея" [2, с.97]. У творі дійсно присутні численні риси неоромантизму: тяжіння до екзотики і використання екзотичних образотворчих елементів, схильність до гротеску, поєднання фантастики з дійсністю, мотив двійника, насиченість описів деталями та ін. Але помітні також і риси символізму, наприклад, прихований за звичайними речами потаємний зміст.
Типовою неоромантичною рисою твору є ескейпізм, який легко виявити у поведінці Доріана. Звичайне життя дратує його і наводить на нього нудьгу. Він намагається знайти притулок у псевдоестетизмі. Він захоплюється "the colour, the beauty, the joy of life" [4, c.64] ("кольором, красою і радістю життя"), але уникає будь-яких тривалих переживань через страх, бо вони можуть заподіяти йому біль. Наприклад, провівши Алана Кемпбела у кімнату, де знаходиться тіло вбитого художника, Доріан раптом відчуває страх, що йому доведеться побачити наслідки того, що він накоїв: "There he stopped, feeling afraid to turn round, and his eyes fixed themselves on the intricacies of the pattern before him" [4, c.278] ("Тоді зупинився і, боячись озирнутися, втупив погляд перед собою у химерний візерунок розшитої тканини"). Його пристрасне захоплення творами мистецтва, так детально описане в одинадцятому розділі, лише спосіб "by which he could escape, for a season, from the fear that seemed to him at times to be almost too great to be borne" [4, c.249] ("завдяки якому він міг хоч на якийсь час втекти від страху, який деколи здавався нестерпним"). Він боїться тієї сторони своєї особистості, прийняти відповідальність за яку він не готовий.
Композиція твору є традиційною. Зустріч Доріана Грея з лордом Генрі Уоттоном у студії художника Безіла Голуорда в день завершення роботи над портретом – своєрідний пролог до основної дії. А розділ, в якому описується, як троє слуг зайшли до кімнати і побачили труп відразливого старого і портрет прекрасного юнака, – лаконічний епілог. Але деякі прийоми побудови сюжету споріднюють твір із неоромантичною прозою. Ці прийоми характерні для детективного оповідання, яке набирало популярності і в той час розвивалося в рамках неоромантизму (Конан Дойль). У типово детективному ключі вирішено закінчення четвертого і сімнадцятого розділів. Велику роль у неоромантичній естетиці твору відіграє мотив двійника, в якому непомітно поєднуються фантастика і дійсність.
Барвистість картин, створених Оскаром Уайльдом, його неприховане прагнення зробити сюжет захоплюючим теж свідчать про те, що неоромантична естетика домінує в усьому творі. Як більшість неоромантиків, Оскар Уайльд широко використовує деталі, порівняння, метафори, епітети, алюзії.
Письменник вживає практично всі види деталей: характерологічну, уточнюючу, описову, імплікуючу. Описуючи зовнішність або поведінку героїв, Уайльд користується характерологічною деталлю: ".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Риси неоромантизму в художній системі роману Оскара Уайльда "Портрет Доріана Грея"

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок